Jump to content
Sign in to follow this  
halveric

Zestaw komputerowy do około 6kzł

Recommended Posts

Witam,

jako, że mam pewne wizuu swojego nowego zestawu komputerowego, które w sumie mam zrobione z gotowców, prosiłbym o jego ocenę oraz w sumie poradę...bo złożyłem go i fajnie ale zapomniałem o monitorze :D a więc pytanie na czym uciąć tutaj, aby kupić jakiś w sensowny monitor do gier i grafiki? 

- czy zestaw ma zawierać tylko komputer czy również system operacyjny, napęd optyczny i peryferia takie jak: monitor, myszka, klawiatura itp.

PC oraz Monitor

- do czego komputer będzie wykorzystywany

Gry, grafika

- jaką kwotę chcesz przeznaczyć

+/- 6k zł

- czy części mają być nowe czy mogą być używane

Wolałbym nowe

- czy będziesz podkręcał podzespoły

Możliwe

- w jakiej rozdzielczości grasz/zamierzasz grać

FHD 

- czy mieszkasz poza Polską (ceny za granicą są inne!)

Polska

- czy możesz użyć części ze starego komputera takich jak: dysk twardy, napęd optyczny, obudowa

Napęd optyczny i peryferia :P monitor to aktualnie TV 40calowy FHD ale chciałbym przejść na normalne stanowisko komputerowe.

Aktualnie też posiadam zasilacz Antec 500W VP500PC oraz kartę GV-R779OC-1GD AMD Radeon HD 7790 ale to już raczej prehistoria. 

- czy preferujesz jakiś konkretny sklep np. z powodu odbioru osobistego

Bez różnicy

Gotowy zestaw mam tutaj: https://www.morele.net/inventory/info/O0VQhv/ aleeee bez monitora :D

Dziękuję z góry za pomoc i porady. 

Zrezygnuj z HDD oraz weź GTX 1070 https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1070-gaming-x-8gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-d-3x-dp-box-774380/ i już masz na monitor.

Osobiście polecam kupić w lepszym sklepie jak Proline, X-kom, czy Komputronik, nawet jak będzie trochę drożej. Poczytaj jakie problemy ludzie mają z morelami.

Edited by .PaVLo.
  • Upvote 1

Nie bierz 1070 do FHD, bez sensu, chyba że potrzebujesz mieć 100+ fpsów do jakichś gier. 

1060 spokojnie wystarcza do fhd na najbliższy czas, a to zawsze 650-700zl w kieszeni, np na lepszy monitor :)

Nie zgodzę się z tym, gram na GTX1070 w FHD i w kilku grach już brakuje stałych 60fps, nawet Wiedźmin 3 miejscami ma już zadyszkę. Jednak jeśli już brać GTX 1060 to wyłącznie wersje z 6GB pamięci.

Edited by .PaVLo.

Ok z grubsza zmodyfikowałem swój zestaw, po przemyśleniach wybrałem jednak 1060. Tylko teraz tak-  to jest mój wybór:

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-dual-6gb-gddr5-ne51060015j9d-774580/

Co myślicie? Zastanawiałem się nad EVGA FTW+ ale to jest +300zł i osobiście nie widzę większego sensu dopłacania tych 300zł, bo różnica w taktowaniach jest około 100mhz. Ale wolę zapytać Was o to ;) 

Również zrezygnowałem z płyty od Asrocka ze względu na jej słabą dostępność(2 tyg na morele) tylko nie wiem co w zamian? Kręcić pewnie będę ale tez nie będzie to jakieś ultra OC. 

To mój aktualny koszyk: https://www.morele.net/inventory/info/K5Din4/

Hmm to moze zamiast toshiby wziac drugi ssd 500gb? Jako magazyn danych moge wykorzystac aktualnego hddka.

A plyta glowna w zastepstwie do tego asrocka k4 z170?

Jest to b. dobry pomysł. Niestety będzie trzeba trochę dołożyć. Przeglądałem ceny nie bardzo widzę coś w okolicach 600 zł, 850 EVO 500GB wg ceneo na morele ma być za 629, klikam a tam już 750 zł.