Skocz do zawartości
paffkoo

Monitor 22-23" FHD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po kupieniu nowego komputera pojawił się problem. Otóż GTX 1060 ma tylko wyjścia HDMI, DVI-D i DisplayPort przez co nie da się podłączyć monitora, który ma wejście VGA. Kupiłem przejściówkę DVI-D na VGA, ale nie działa. Chyba nie ma co dalej wydawać kasy na kolejne przejściówki, tylko kupić niestety nowy monitor. Teraz kilka pytań:

1) TN, PLS czy IPS? Słyszałem i widziałem obrazy na necie i IPS mimo wszystko wygląda najlepiej.

2) Firma: AOC, Iiyama, LG, Samsung, Acer, Asus... Która?

3) Jak ma się sprawa czerni w LG IPS? Serio jest aż tak denerwujące podświetlanie czerni?

4) Chciałbym monitor najlepiej z serii 2016, ewentualnie 2015, ale nigdzie nie mogę znaleźć, ktore oznaczenie który to rok. Cena do 650 zł (może być z g-sync o ile to daje coś sensownego).

5) Jak to jest z regulacją kąta nachylenie ekranu? Nie lubię, gdy siedzę wyżej, a ekranu nie mogę wyregulować.

6) Lepiej łączyć monitor z HDMI czy DVI-D?

Narazie najbardziej skłaniam się ku LG, ale może polecicie coś lepszego. Ekran miałby mieć 22-23". Nie wiem czym się różnią chociażby LG 22MP48 od 58, 65, 68... oraz HQ od VQ itd.

Liczę na Was.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3) Jak ma się sprawa czerni w LG IPS? Serio jest aż tak denerwujące podświetlanie czerni?

 

W pracy mamy IPS (jakieś LG 21,5" IPS FHD za ~500zł) i czerń jest super ... tylko, że w pracy nie oglądam filmów w ciemnym pokoju.

ps. Ja tam nie widzę sensu dokładać do 24" ekranu, skoro rozdzielczość tego większego nadal FHD ... dopiero przy 2560x1440 bym się skusił, ale to już drozsza zabawa

1) TN, PLS czy IPS? Słyszałem i widziałem obrazy na necie i IPS mimo wszystko wygląda najlepiej.

 

 

Ja tam TN omijam bardzo szerokim łukiem. Natomiast PLS i IPS to jeden typ, czyli odmiany IPS - takie ekrany lubię. W domu sam mam nadal starego PVA z kontrastem 1500:1, ale jak się pojawią IPS/PLS z nie gorszym kontrastem to spokojnie się na nie przesiadam, bo char. kątowe są po prostu lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po kupieniu nowego komputera pojawił się problem. Otóż GTX 1060 ma tylko wyjścia HDMI, DVI-D i DisplayPort przez co nie da się podłączyć monitora, który ma wejście VGA. Kupiłem przejściówkę DVI-D na VGA, ale nie działa. Chyba nie ma co dalej wydawać kasy na kolejne przejściówki, tylko kupić niestety nowy monitor. Teraz kilka pytań:

1) TN, PLS czy IPS? Słyszałem i widziałem obrazy na necie i IPS mimo wszystko wygląda najlepiej.

2) Firma: AOC, Iiyama, LG, Samsung, Acer, Asus... Która?

3) Jak ma się sprawa czerni w LG IPS? Serio jest aż tak denerwujące podświetlanie czerni?

4) Chciałbym monitor najlepiej z serii 2016, ewentualnie 2015, ale nigdzie nie mogę znaleźć, ktore oznaczenie który to rok. Cena do 650 zł (może być z g-sync o ile to daje coś sensownego).

5) Jak to jest z regulacją kąta nachylenie ekranu? Nie lubię, gdy siedzę wyżej, a ekranu nie mogę wyregulować.

6) Lepiej łączyć monitor z HDMI czy DVI-D?

Narazie najbardziej skłaniam się ku LG, ale może polecicie coś lepszego. Ekran miałby mieć 22-23". Nie wiem czym się różnią chociażby LG 22MP48 od 58, 65, 68... oraz HQ od VQ itd.

Liczę na Was.

Pozdrawiam :)

Jak masz stary dobry monitor to będzie działał :

Unitek Konwerter DisplayPort-VGA Y-5118E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...