Skocz do zawartości
adashi

Ultrabook 13.3-14.9 cala do 2500

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że mój NP530U3C na Ivy zbliża się powoli do końca okresu gwarancyjnego, nadeszła pora aby rozejrzeć się za czymś nowszym. Zbliża się premiera większej ilości modeli na Kaby Lake, więc może uda się dobrze zakupić coś na Skylake Z modelu użytkowanego obecnie jestem w pełni zadowolony, a zatem jak widać nie mam wygórowanych wymagań. A obejmują one:

 

1. Rozmiar 13.3 do 14.9, system operacyjny niepotrzebny.

2. Procesor klasy i3U szóstej generacji jest w pełni wystarczający. Nie jestem skłonny dopłacać więcej niż 100 czy 200 do wersji i5. Odpadają natomiast procesory generacji wcześniejszych niż 6, nawet w wersjach i5 tańsze od i3 Skylake.

3. Zdecydowanie bez dedykowanej karty grafiki.

4. Najlepiej sam kadłubek, bez dysku i RAM, no a jak się nie da, to jakoś najtaniej, bo i tak będę wkładał swoje SSD i swój RAM (o ile się da). Ogólnie możliwość łatwej (bez rozkręcania całości) wymiany dysku i dołożenia RAM to konieczność, jeżeli powstały jakieś wersje typu wszystko-w-jednym, odpadają.

5. Konwertowalność nie jest zaletą, dotyk niepotrzebny, matryca matowa nie jest niezbędna, ale jestem skłonny dopłacić za nią obecnie mam matową).

6. Jakość wykonania nie jest kluczową sprawą, mało używam laptopa, kilkadziesiąt godzin w miesiącu. Obudowę mam aluminiową i wolałbym aby tak zostało, ale plastik-fantastik w odpowiednio niskiej cenie - czemu nie?

7. Waga: obecny waży kilo czterdzieści pięć. Kilo osiemdziesiąt to górna granica.

8. Podświetlana klawiatura to istotna zaleta.

9. Dla 13.3 wystarczy matryca 1366x768, jednak gdyby udało się znaleźć coś bardziej w okolicy 14.9 to już raczej HD+ lub FHD. Ogólnie preferowałbym wyższą rozdzielczość - wiadomo.

 

Mógłbym prosić o jakieś sugestie na jakie modele na i3-6100U (lub i3-6167U lub i5) warto by zapolować w najbliższych tygodniach? A może warto się jeszcze wstrzymać kilka miesięcy z wymianą? Idea wymian lapków u mnie jest taka, że w miarę świeżo po premierze generacji n-tej, próbuję atrakcyjnie kupić coś z generacji n-1.

 

Edit: w sumie i3-6100H z wyższym TDP też wchodzi w rachubę, bo widzę, że w cenniku Intela jest sporo tańszy.

 

Poszukujemy ciekawszych propozycji od tego Della:

http://www.x-kom.pl/p/315215-notebook-laptop-141-dell-vostro-5459-i3-6100u-4gb-500-srebrny.html

 

HP 440 z roczną gwarą i Win7 naturalnie odpada.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...