Jump to content
Jumpeq

Windows 10 - zablokowany pulpit

Recommended Posts

Witajcie!

 

Wczoraj kupiłem nowy komputer (był składany na morele.net), windowsa miałem swojego. Po włożeniu płytki instalacja przebiega zgodnie z planem, wszystko idzie  bez problemu. Po włożeniu płytki ze sterownikami od płyty głównej (raczej były to jakieś programy na płytce) nie wiem czy to się zainstalowało do końca bo w pewnym momencie był tylko czarny ekran i nic się nie robiło więc zresetowałem komputer. Po tym wszystkim komputer uruchomił się bez tego okienka "witaj użytkowniku" tylko przeszedł od razu do pulpitu na którym nie ma żadnych ikon (a były), na dolnym pasku są po lewej tylko te podstawowe rzeczy co zawsze a po prawej stronie paska nie ma nic (godziny, sieci, zaplanowanych zadań itp.). Najlepsze jest to że nie mogę nic uruchomić, tzn. mogę sobie kliknąć menu start i coś odtworzyć ale to mi się fizycznie nie odtwarza, widzę tylko na dole paska że to zostało otworzone (nawet pokazuje miniaturkę) ale to mi się nie pokazuje na pulpicie.

 

Po tym wszystkim przeinstalowałem system jeszcze raz, tym razem dałem sobie spokój ze sterownikami, chciałem zaktualizować windowsa, nie wiem co sie wtedy działo bo wyszedłemz domu i tylko czekał aż spokojnie wszystko się pobierze zainstaluje itp., kiedy wróciłem po paru godzinach okazało się że wyskoczył jakiś błąd, "system zbiera informacje o błędzie i uruchomi się ponownie" czy jakoś tak (był to komunikat ze smutną minką), kiedy się uruchomił ekran był jak poprzednio taki czarny (aż szary), poczekałem z 10min, myślałem że się zaciął więc go zrestartowałem, po tym wszystkim znowu pulpit był zablokowany.

 

Nie wiem kompletnie co mam robić, nie udało się znaleźć żadnej sensownej odpowiedzi mojego problemu z internecie. Czy ktoś z was wie w jaki sposób mogę to naprawić?

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak już raz winde oryginalną zainstalowałeś i instalowana była z nośnika na którym go kupiłes to spróbowałbym pobrać tą samą wersje WIndy ze strony MS. Wtedy dostaniesz ją aktualną, możliwe ze cos sie sypie na etapie instalacji albo przy aktualizacjach. Pobrane ISO z reguły ma już wszystkie aktualki wgrane.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.