Skocz do zawartości
Kapiszon10

Wymiana I7 4770K

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kompa gamingowego z bebechami jak niżej:

GTX 980 ti SLI

I7 4770K

16 ramu 2400 mhz

Chłodzenie CPU: Mugen III

 

 

Komputera używam tylko do gier.

 

Procek po 3 latach pracy przy napięciu 1,3 v i taktowaniu 4,5 ghz zaczął wywalać błędy i udało mi się go ustabilizować przy 4,2 na tym samym napięciu.

 

 

Zastanawiam się czy jest sens wymienić teraz procek na np 5775c czy czekać na Kaby lake?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Komputera używam tylko do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broadwell ma kiepskie OC, wiele 5770C kończy w okolicy 4,2 Ghz lub nawet mniej .

 

Z drugiej strony 128MB cache L4 trochę mu daje .

 

Jak twój I7 działa dobrze to czekaj - zobaczymy co pokaże Kaby Lake , ew. czekać na Canon Lake i zmianę procesu technologicznego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JUP, i5775c ladnie miecie, zeby miec lepsze wyniki niz to na 4 czy 4.1 ghz musialbys kupic najnowszego i7 i wykrecic na 4.8+ghz a itak sa pewne tytuly gdzie by go lał...

plus pozbadz sie sli, to zawsze problem. Nie wspominajac o tym że support do sli/cf zaczyna zanikać od jakiegoś czasu.

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JUP, i5775c ladnie miecie, zeby miec lepsze wyniki niz to na 4 czy 4.1 ghz musialbys kupic najnowszego i7 i wykrecic na 4.8+ghz a itak sa pewne tytuly gdzie by go lał...

plus pozbadz sie sli, to zawsze problem. Nie wspominajac o tym że support do sli/cf zaczyna zanikać od jakiegoś czasu.

Zależy mi na wydajności 60 fps+ w W3 i ~120 fps w shooterach na ultra ze wszystkimi bajerami w 1080p i teraz to mam ze swoim sli.

Wiem że jest problematyczne ale nie opłaca mi się sprzedawać tych kart na gwarancji po 1000zł na allegro i jeszcze musieć dopłacić 1800zł do 1080ti który będzie raczej słabszy.

 

Niedomagać zaczyna procesor.

 

Myślałem nad 5775c ale słyszałem że I7 7700k z szybszym ramem dogania Broadwella.

Ew. zmiana podstawki mnie nie boli bo i tak potrzebuję wrzucić sobie 1 komputer do pracy więc czy kupię nowy do biura czy wrzucę stary a sobie kupię nowy to bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź co wysiadło. Wyciąg grafiki i po testuj proca przy 4500, jak masz możliwość sprawdzić zasilacz, bo przyczyny niestabilności proca są dwie, płyta lub zasilacz.

Edytowane przez Setnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź co wysiadło. Wyciąg grafiki i po testuj proca przy 4500, jak masz możliwość sprawdzić zasilacz, bo przyczyny niestabilności proca są dwie, płyta lub zasilacz.

Procesor jest i tak do wymiany.

W zeszłym roku wymieniałem płytę + zasilacz pod sli, a proc stracił stabilność przy 4,5 ghz i 1,3v jeszcze na poprzednim zestawie.

Prawdę mówiąc nigdy nie miałem szczęścia do procesorów, zawsze słabe sztuki mi się trafiały do oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

980Ti za 1000zł ? Nawet mi nie potrzebne ale bym kupił za tyle. Jak masz jakieś niereferencyjne 980Ti na gwarancji to spokojnie weźmiesz 3100-3200 za dwie, za 3300zł masz 1080Ti.  

 

Wątpię skoro 1070-ki NOWE kupisz za 1800zł.

 

Przykład Gigabyte GeForce GTX 980Ti G1 GAMING

 

I sądzę, że nikt tego nie kupi.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reczywiście strasznie spadły ale nie przesadzajmy z 1000zł za sztukę,poza tym 1 przypadek nie stanowi reguły, 1500zł za niereferenta 980Ti wydaje się rozsądniejsze. Z tym czy ktoś kupi czy nie to już ciężko mi stwierdzić ale możesz mieć rację, 1070 jest atrakcyjniejsza pomimo tego że oc vs oc przegra o parę klatek. Sam jak wyszły Pascale chciałem wymienić 980Ti na 1070 przede ze względu na lepszą kulturę pracy.Podkręcona 980Ti w lecie w pomieszczeniu bez klimatyzacji to jest masakra po kilku godzinach grania.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już rozważasz 6850K to rozważ też 7700K - wyjdzie sporo taniej , wydajność podobna z przewagą 7700K bo jest nowszy .

 

Do tego jedna mocna karta - GTX1070/1080 albo 1080Ti .

 

Refresh obecnych procków to jedna wielka nie wiadomo , z jednej strony Skylake Refresh już jest - na chłopski rozum to właśnie KL .

 

Patrząc na przeszłość ( Haswell Refresh ) gdzie Intel praktycznie nic nie zmieniał to i przy Sky/Kaby może być podobnie , z drugiej strony nacisk AMD z Ryzenem może troche namieszać - I5 z HT czy dodana pamięć L4 , ew. inny asy które Intel trzyma w rękawie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dobrą płytę na z97 i 16GB ramu to kupować z270 i 7700K bez sensu, 5775c na ddr3 go dogania nawet przy 5GHz OC a płyty z270 są drogie jak na średnią półkę.Jak ktoś ci poleca z270 i ddr4 tylko dlatego że są nowsze to niech się puknie w czoło.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, od razu lepiej.

 

Ty jednak sie to daruj, bo to strata czasu do ciebie, nic ci to nie pomoże.

 

Autor ma ciśnienie na nowy sprzęt, dlatego sam myśli o 6850k, bo

 

Ew. zmiana podstawki mnie nie boli bo i tak potrzebuję wrzucić sobie 1 komputer do pracy więc czy kupię nowy do biura czy wrzucę stary a sobie kupię nowy to bez znaczenia.

 

twoja wypowiedź trzyma więc poziom, jaki sobie ustaliłeś na to forum, które cie przerosto. Ić więc stond som, bydzie to najlepsze dlo wszystkich.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem jeszcze 6850k ale nie wiem jak sprawdza się w grach.

 

Zastanawiam się czy nie lepiej będzie zaczekać na sky/kaby refresh.

 

jak możesz to czekaj na x299 jak cię nie zadowoli  to kupisz sobie coś starego [x99 juz szału nie robi]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie z tą zamianą na 5775c to wcale nie taki głupi pomysł: https://www.purepc.pl/procesory/broadwell_niszczyciel_test_core_i5_5675c_i_core_i7_5775c

Taka ciekawostka:  7700k na DDR3 :)

 e6a27eef4e0cd128med.png

Jestem ciekawy jak szybki DDR4 trzeba zapodać KL żeby dorównać 5775c który ma odczyt z L4 na poziomie 48000mb/s

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy policzyć .

 

Bierzesz prędkość danej pamięci i mnożysz razy 8 ( bo szyna DDR4 ma szerokość 64 bitów ) - dla 2 133 mhz masz ~16,6 GB/s .

 

Więc dla najszybszych ramów DDR4 ( 4 133 mhz ) będzie to ~32,3 GB/s , w trybie DC masz 64,6 GB .

 

Dla ramów 3 000 mhz będzie to odpowiednio ~24,3 GB/s na kanał .

 

Oczywiście transfery to nie wszystko , liczą się też opóźnienia - niestety pamięć RAM w stosunku do pamięci stosowanych jako cache w prockach leży .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jak szybki DDR4 trzeba zapodać KL żeby dorównać 5775c który ma odczyt z L4 na poziomie 48000mb/s

U mnie odczyt z l4 to prawie 53k mb/s...copy to 41k a write 34k z groszem. Z ramu mam 33. Opóżnienie 51.9ns. Reszty nie widać bo trial.

Co do wieśka to ciagnie koło 100+ klatek, ale przyznam ze pewne opcje mam oczko w dół, no i nie stosuję aa...zawsze ustawiam taj by było 100-120 żeby rwania obrazu nie było.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odczyt z l4 to prawie 53k mb/s...copy to 41k a write 34k z groszem. Z ramu mam 33. Opóżnienie 51.9ns. Reszty nie widać bo trial.

Co do wieśka to ciagnie koło 100+ klatek, ale przyznam ze pewne opcje mam oczko w dół, no i nie stosuję aa...zawsze ustawiam taj by było 100-120 żeby rwania obrazu nie było.

dokadnie tyle samo co znalazłem stockowy 7700k na ddr4 4000. a co do wiedżmina to 5775 tam rozkłada 7700 w teście purepc z tego co pamiętam...

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...