Skocz do zawartości
amsteldam

Co z tym 144Hz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam monitor iiyama gb2488hsu (144Hz) i kartę asus rx480 strix 8gb. Podłączone to jest kablem DisplayPort monitor>karta graficzna. Wszystko lata na win10. Lista obsługiwanych trybów w widowsie nie zależnie od rozdzielczości to max 120Hz. 
 

Ktoś się domyśla czemu nie mam 144Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel dołączony z monitorem, więc obstawiam że jest OK. Grzebałem w w ustawieniach karty i nic tam nt odświeżania nie ma. sterami też się bawiłem.

WIELKIE NIC :sad:


Bez sensu ale problem rozwiązany. Wystarczyło podpiąć kabel DVI z zestawu monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym monitorze przy wyłączonym free synch masz 144Hz. Jak włączysz funkcję od AMD masz 120Hz. Brzmi idiotycznie ale to niestety prawda. Patrz instrukcja strona 21. Oczywiście tyczy się to kabla DP. Dziwne to trochę bo fakycznie po dvi jest 144.

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam Monitor i rx 470 4 gb przy freesync częstotliwość odświeżania 35-120. Bez Freesync na display port 144hz. Jest to maksymalna częstotliwość jaką może przetworzyć twój monitor i w której będzie działał freesync . Większe fps powyżej 120 czy mniej poniżej 35 może powodować rozrywanie obrazu. Ja w Cs-Go  mam 300 fps gram z freesync i jest Bajka oczywiście można ograniczyć fps do 120 w Ustawieniach karty Radeon ale w tedy lagi...

Edytowane przez Pietras1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu DVI mam 144hz ale brak Freesync zarówno w ustawieniach monitora i ustawieniach karty Radeon w kompie.

Po zejściu na 120Hz też nie mam freesync.

Zmiana na kabel DP dołączony do monitora daje max 120Hz ale również Freesync.

 

Pytanie jeśli mam DP wersji 1 i zamienię go na DP wersji 1.2 da mi to 144Hz i Freesync?

Edytowane przez amsteldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...