Skocz do zawartości
MosesPonczek

Nowy komputer do pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

na podstawie opisanego zestawu komputerowego na październik przez Pana Sebastiana Oktabe w cenie 7700 zł, postanowiłem kupić komputer. Natomiast zmieniłem kartę i pamięć ram. Chciałem zapytać czy tak zmieniony zestaw będzie dalej działał i będzie dobry. Nie potrzebna mi tak droga karta graficzna, zmieniłem ją na trochę tańsza natomiast dodałem pamięci ram do 32 GB. 

 

Oto koszyk: https://www.morele.net/inventory/info/gRFmoS/

 

proszę nie zwracać uwagi na drukarkę i inne, o sam komputer mi chodzi. Tak więc prosiłbym o rady :) Z góry dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer będzie używany do pracy na programach Adobe - Photoshop, illustrator, Animate, Dreamwork. Do kodowania - przeglądania stron itp. Również do animacji na potrzeby internetowe i nie tylko. Do grania też będzie natomiast nie jakoś zaawansowanie, dlatego kartę graficzną wybrałem tańszą. Również proste renderowanie, napisy i obiekty w 3D w programie Cinema czy innym. 

 

Tworzenie stron internetowych i projektów do druku wielkoformatowego, katalogi itp. Chciałbym żeby to wszystko działało płynnie. No i żeby komputer był na dobrym standardzie przez kilka lat. 

 

Dziękuje Panu za radę. Czyli zasilacz wybrać z mniejszą mocą? A czy te kostki ram, które wybrałem są dobre? To chyba te same co były w zestawie tylko więcej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM jest ok, zasilacz wystarczy 550 z certyfikatem dla stabilnej pracy, choćby SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W, kartę graficzną proponuję zmienić na model z lepszą kulturą pracy, np Asus Strix 1060 6GB https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-1060-6gb-gddr5-192-bit-1x-dvi-d-2x-hdmi-2x-displayport-strix-gtx1060-6g-gaming-774584/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi mu o hałas generowany przez kartę czy zasilacz .

 

Z głośnością kart GB jest różnie , raz cisza a raz nieznośny szum .

 

Asus czy MSI miewają lepsze konstrukcje pod tym względem , obecny GTX1060 Gaming od MSI jest dość cichy .

 

A co do PSU - sporo cichszy jest Corsair serii RMX .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Reyden już napisał, ogólnie kultura pracy karty, to poziom głośności generowany przez wentylatory, temperatury które osiąga pod obciążeniem, progi trybu półpasywnego, a te znów zależą od konstrukcji karty, elementów chłodzenia, czy jest coś oprócz samego wentylatora co odprowadza ciepło odciążając go. Gigabyte ma nienajlepszą sławę, ale jest tańszy, Asus ma lepiej dopracowane chłodzenie, MSI też godny polecenia.

Edytowane przez Keepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady Panowie,

jeszcze ostatnie pytanie - ponieważ zapomniałem w tym wszystkim o obudowie do komputera. Polecacie jakąś do pracy? Tak w granicach 300-500 zł.

 

Aha może przyda się informacja o tym zestawie moim, do dopasowania obudowy - https://www.morele.net/inventory/info/O4BQcc/

Edytowane przez MosesPonczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tutaj mam złożony mój wymarzony komputer póki co. Trochę sporo pieniędzy wyszło. 

Chciałbym żeby trochę cena spadła, pomożecie mi Panowie odchudzić ten zestaw? To co chciałbym, aby pozostało:

- Monitor,

- Pamięć ram,

- Dysk SSD,

- Głośniki i klawiatura,

- Kartę graficzne wybrałem tą co polecił Pan u góry, także raczej może zostać, chyba że zaproponują coś Panowie równie dobrego i tańszego,

 

Tak więc do zmiany mogą być pozostałe rzeczy jeśli się da i będzie dobrze tzn. Płyta główna, zasilacz, procesor, obudowa, dysk HDD (może być 1TB, wystarczy), chłodzenie.

 

Jeśli to dla Państwa nie problem i potraficie mi pomóc w złożeniu komputera to byłbym bardzo wdzięczny. 

 

PS.: Nie myślałem, że mnie tyle wyjdzie kasy za to wszystko, ale dochodzi windows i monitor i inne... Także wymarzony komputer muszę trochę odchudzić :)

 

Tutaj link: https://www.morele.net/inventory/info/4u73OK/

 

Pozdrawiam!

Przemysław

Edytowane przez MosesPonczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do zmiany .

 

Seria XTR za cicha nie jest , zresztą jak nie będzie SLI/CF to zasilacz o mocy 750W jest zbędny .

 

Wystarczy tutaj dobre 550W lub 650W np. Corsair RMX - model 550W to koszt ~420 zł , wersja 650W jest o ~40 zł droższa , 750W to koszt ~500 zł .

 

Zasilacze bardzo ciche i sprawne , w sumie jedne z najcichszych zasilaczy na rynku .

 

Co do ramu - 3 000 mhz CL15 = 3200 mhz CL16 jeżeli chodzi o wydajność , cenowo różnice nie wielkie - patrząc po cenach minimalnych na morele to raptem ~10 zł , wśród ramów 3 000 mhz CL15 masz bardzo fajne Corsairy Vengeance LPX za 379 zł , w dodatku mają niskie radiatory .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...