Skocz do zawartości
MalcolmX

Zasilacz dla i7 4790K i GTX 1070

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

od paru juz tygodni na raty modernizuje komputer - gwoździem programu miał być GTX 1070. Wczoraj wpakowaszy go do komputera (podobnie jak w wypadku GTX'a G1 1060) została obnażona jedyna słabość mojego zasilacza - linia 12V. Która przy natężeniu 34A daje łącznie 408W.
No ale, procesor o TDP 85W lubi w trybie turbo łyknąć nawet i 100WAT. Natomiast karta, poza 75 watami z portu PCI-ex potrzebuje jeszcze najmniej 150W gotowych w złączy PEG.
Generalnie pierwszy kłopot to taki, że komputer raczył nie wstawać w tej konfiguracji, system zawieszał sie na bootscreenie. Przyszło mi jednak go głowy by trochę ulżyć linii 12V , wypiałem 2 z czterech modułów RAM, oraz jeden dysk. Najwyraźniej coś to dało, ponieważ system wstał, udało mi się nawet odpalić firestrike'a czy pograć w Crysisa czy TR. Pobór mocy na Watomierzy sięgał w porywach 270W (mowa o samej pace, bez peryferiów).

Mimo to, w 2D pojawia się migotanie obrazu, czasem drobne arty. W grach również - ale już znacznie rzadziej.

Parametry zasilacza: http://www.jonnyguru...=Story&reid=224

Dodam jeszcze jedno: karta jest aktualnie podpięta 8pinowym złaczem bezpośrednio z zasilacza idącym.
W niedalekiej przeszłości miałem EVGA 970, która miała teoretycznie większe TDP i power draw, ale posiadała dwa złącza PEG, jedn 8 a drugie 6pin. Problemów wówczas żadnych nie uświadczyłem.


Mam zatem kilka pytań od osób, które mają pojęcie o tym jak działa komputer (dziękuję za rady w stylu kup SPC Vero600W i będzie działać).

 

 Myślę czy by może nie "wypożyczyć" teog zasilacza z X-KOMu: http://www.x-kom.pl/p/215914-zasilacz-do-komputera-thermaltake-530w-smart-se-modular-box.html ma 41A na 12V.


Czy 12V zasila faktycznie tylko CPU i kartę czy obciążana jest też innymi podzespołami ? Skoro łączny power draw na tej linii nie powinien przekraczać 300WAT to dlaczego ta linia nie wyrabia ? sad.gif
Miałem okazję podpiąć właśnie w/w SPC vero jakis czas temu (jeszcze wówczas z GTX G1 1060) i problem był ten sam szczerbaty.gif wtedy winiłem płytę główną, ale tę mam juz wymienioną na calkiem nową.

Karta: http://www.evga.com/...=08G-P4-6173-KR


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram i dyski pobierają tyle co nic .

 

Może problem leżał w czym innym - uszkodzone pamięci lub dysk albo coś się gryzie z kartą .

 

Skoro bez 2 kości i dysku system działa i komp pobiera ~270 W ( w praktyce ~245 W , te dodatkowe 25W to straty na PSU ) to wszystko jest OK , z ramem i kolejnym dyskiem pobrał by 5-10W więcej , obciążenie zasilacza to gdzieś ~60% w tym momencie - zapas mocy jeszcze ma .

 

TT Smart ma realnie ~85 W więcej , wątpię aby coś zmienił .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...