Skocz do zawartości
marcin0218

Czytanie testów kart i procesorów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam trochę nietypowe pytanie. Jeżeli zły dział to przepraszam. Jak odczytywać testy kart i procesorów? Chodzi o to, że czytam np test danego procka i przyjmijmy, że w grze Starcraft daje on 60 FPS. A test karty np podaje, że wyciąga ona w tej samej grze przy tych samych ustawieniach np 30 FPS. To ile będę miał w tej grze rzeczywiście fps'ów? :)

Według testów mój procesor i7-4790K z kartą 780TI w grze Crysis 3 na danej mapie w FHD ULTRA ma  48 FPS. A karta którą planuję kupić czyli RX 460 ma na tej samej mapie w FHD HIGH: ma 42 fps.

To ile mogę się spodziewać, że mój procesor z tą kartą będzie miał FPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki nie ma podane inaczej to w konfiguracji procek X + karta Y ilość fps odnosi się do karty .

 

Rx 460 jest słabsza niż stary GTX780Ti - choć wszystko zależy od gry , tam gdzie w grę wchodzi DX12 i/lub API Vulkan .

 

Generalnie karta dość słaba - z reguły poziom wydajności GTX950 / GTX760 , w Doom i najnowszym Hitmanie dogania / przegania GTX960 .

 

Dołoż jak możesz albo zbieraj na lepszą kartę , wymiana GTX780Ti na Rx 460 / R9 380 / GTX960 czy nawet R9 390 / GTX970 nie ma sensu .

 

Minimum co bym w twoim przypadku brał to GTX1060 6GB ale to koszt ~1400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam 780Ti, tego geforca podałem jako przykład bo akurat znalazłem testy mojego procesora i7-4790K w Starcrafcie 2 akurat z tym 780ti. Ale udało mi się znaleźć testy gier z moim prockiem i planowanym Rx 460 :) Nie ma tu StarCrafta 2, ale są inne wymagające gry, więc mniej więcej wiem jak będą ze sobą współgrać. Nie ma dramatu:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sapphire-nitro-radeon-rx460-test.html

Edytowane przez marcin0218

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...