Skocz do zawartości
Mr. Inspector

Problem z uruchomieniem Windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z windows 7. Chodzi o backup. Zrobiłem backup programem EZ. Kiedy robiłem recovery na innym komputerze i próbuję uruchomić windows 7 to miałem błąd 0xc000000e . Włożyłem dysk z windowsem. Wpisałem komendy bootrec.exe i wpisałem w CMD wszystko co miał. Jeszcze zrobiłem polecenie dotyczące rejestru na stronie Microsoftu. Problem znikł ale cały czas się restartuje wchodzi w opcje wyboru trybu awaryjnego ( z liniami poleceń , z dostępem do sieci) , ale na żaden z nich nie wchodzi i cały czas się restartuje.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że komputery A i B to różne komputery, w tym o różnych płytach głównych. Abstrahując od kwestii licencji, to przecież jasne jest, że system z komputera A miał inny zestaw sterowników w tym do chipset-u, kontrolera dysku jak komputer B. Klonowanie, to przenoszenie systemu między identycznymi zestawami. Wygodne np. w przypadku pracowni komputerowych. Nie nadaje się do przenoszenia systemów z oprogramowaniem pomiędzy dwoma różnymi komputerami. Ilość konfliktów sterownik-sprzęt, która może powstać (choć nie musi), a co za tym idzie ilość rozwiązań jest gigantyczna.

Edytowane przez barwniak
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej .

 

Takie coś zadziała jak te komputery są identyczne lub niemal identyczne , jak komputery różnią się dość znacznie to taka zabawa nie ma sensu - doprowadzić wtedy sklonowany system do stanu używalności zajmie więcej niż go postawić od nowa na docelowym kompie .

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej .

 

Takie coś zadziała jak te komputery są identyczne lub niemal identyczne , jak komputery różnią się dość znacznie to taka zabawa nie ma sensu - doprowadzić wtedy sklonowany system do stanu używalności zajmie więcej niż go postawić od nowa na docelowym kompie .

A jaka była by główna przeszkoda wynikająca z różnic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka była by główna przeszkoda wynikająca z różnic ?

Generalnie najczęściej jest to problem sterownika dysku twardego. Usuń sterownik SATA z trybu awaryjnego i uruchom ponownie. Tylko nie odinstalowuj tylko usuń.

Reguły jednak nie ma, to nie musi się udać, problem, może być ze sterownikiem chipsetu, USB itd.

Pamiętaj też, że przenoszenie licencji Windows na drugi komputer (w zasadzie inną płytę główną) w PL jest dopuszczalne przez MS, tylko wtedy gdy zrobi to serwis i da Ci dowód zakupu usługi. To tak formalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe. Najpierw podepnij ten 500GB pod komp w którym był źródłowy system na 1000GB. Jak w nim nie ruszy, znaczy skopałeś klonowanie.

 

W drugim poście miałem rację, nie wiesz co to recovery. Zadanie które chcesz wykonać jest piractwem i zabawa mija się z celem. Nawet jak ci się uda, będziesz musiał na nowo aktywowac system, tak samo jakbyś zainstalował go w dvd czy pena.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować z Windows 10 który ma zestawy sterowników w sobie jednak nie daje to gwarancji na 100%powodzenie.

Raz zrobiłem obraz Windows 10 za pomocą Acronis i wrzuciłem go na laptopa który uruchomił się jednakże nie chodził tak jak powinien, był strasznie wolny a to za sprawą innych sterowników jak koledzy piszą.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...