Skocz do zawartości
Katohaikara

Dysk SSD M.2 do 250zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem laptop Lenovo Ideapad 700 i zamierzam dokupić do niego dysk SSD. Niestety nie mogę zdecydować jaki i proszę o pomoc. Budżet jakim dysponuję to 250zł. Dysk o pojemności 120 gb w zupełności mi wystarczy. Zdaję sobie sprawę że w tym przedziale cenowym rewelacji nie będzie, ale na wydatek rzędu 300zł nie mogę sobie pozwolić. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie ma to być dysk M.2 czy jednak skuszisz się na dysk SATA .

 

Bo za nieco ponad 300 zł masz sprawdzonego i wytrzymałego ( pamięci MLC ) a w dodatku polskiego Goodrama Iridium Pro 240GB .

 

Który także będzie szybszy niż dyski 120-128GB .

 

A jak już koniecznie chcesz dysk M.2 to może poszukaj Plextora M7VG 128GB lub starszego Plextora M6G+ .

 

M6G+ ma jeszcze pamięci MLC , nowszy M7VG ma już mniej trwałe pamięci TLC , w dodatku ma gwarancję ograniczona ilością zapisanych danych - w przypadku wersji 128GB limit to 80 TB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły typowy laptop ma 2 złącza SATA - jedno dla HDD i jedno dla napędu DVD .

 

Jak nie potrzebujesz napędu to HDD przepinasz w jego miejsce a SSD podpinasz w miejsce gdzie dotychczas był HDD .

 

Inna opcja to wyrzucenie w ogóle HDD z wnętrrza i danie go do kieszeni USB , korzystał byś z niego jak z typowego dysku zewnętrznego .

 

Najlepiej podaj dokładny model laptopa bo może się okazać że laptop ma więcej jak 2 gniazda SATA i miejsce na dodatkowy dysk SATA .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...