Skocz do zawartości
MephistoS

Wybór antywirusa

Rekomendowane odpowiedzi

Kaspersky, tak po prostu. Dobre wyniki w testach niezaleznych i tych oplacanych tez :D Dziala dobrze, testuje sam obecnie. AVG juz dawno moim skromnym zdaniem nie nadaje sie, za duzo syfu widzialem na kompach ktore staral sie chronic, moze wina uzyszkodnika a moze antywirusa, dlugo by dochodzic.
Jedyne co, to firewall (konfiguracja) i sam interface w Kasperskim jest okropny jak na moje oko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KGHM Zagłębie Lubin

Może się podepnę i zapytam?

Czy zwykly windowsowy firewall/antywirus nie wystarczy?

Ostatnio czytalem artykul na temat wirusow i zeby zalapac jakiegos to NAPRAWDE TRZEBA SIĘ POSTARAĆ.

 

przytoczę fragment artykułu z internetu:

 

"Przemęczeni ciągłymi informacjami od firm antywirusowych o zagrożeniach i nowych wirusach, postanowiliśmy sprawdzić jak to wygląda w rzeczywistości. W naszym teście nie chodziło o zabezpieczenia przed skamem czy włamaniom. Chcieliśmy po prostu zawirusować komputer. Komputer wyposażony jedynie w wbudowany Windows Deffender, bez żadnych dodatkowych programów antywirusowych. Komputer miał aktualną wersję oprogramowania z Windows 8 na pokładzie (było to w momencie kiedy Windows 10 był dopiero w fazie testowej)."

 

i gość musiał się nagimnastykować. naprawdę podsumował:

 

"Wniosków z moich testów nie będę wyciągać żadnych, bo dla mnie temat ochrony antywirusowej jest trudny. Skoro teoretycznie nie zainfekowałem komputera, wykonując mnóstwo idiotycznych działań to powinienem czuć się bezpieczny, prawda?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ci aż 5 licencji. Masz firmę?

 

A co do Bitdefendera - świetny produkt. W rankingach jeden z lepszych.

 

 

Nie wiem jak nostra ale u mnie mój piec, laptop, piec jednej córki, laptop drugiej. Pod Tv stoi htpc. 5 licencji to nic nadzwyczajnego na gospodarstwo domowe.

 

Otóż to. Dwa piece, laptop i dwa smartfony.

 

Kupiłem to: https://www.vebo.pl/bitdefender-total-security-multi-device.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie to na win 10 windows defender spisuje się nieźle, druga sprawa, po co płacić za pakiety internet security skoro istnieją bezpłatne jak np. comodo internet security (który raczej jest skierowany do trochę ogarniętych użytkowników). Wg mnie laicy (osoby bez wiedzy) lubią pobierać pliki z serwisów, które mają tzw. asystent pobierania i to te głupie asystenty pobierania lubią dorzucać jakiś syf z reklamami i inny, wystarczy omijać takie strony lub poszukać na stronie opcji bezpośredniego pobrania pliku, bez asystenta. Jak ktoś lubuje się w głupich asystentach, to niech instaluje programy w piaskownicy Sandboxie (taki program).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolna wola. Jeden je jabłka z własnego sadu, inny kupi w sklepie, inny pójdzie na dzikie, jeszcze inny ukradnie, czy co tam.

 

Rób se Pan według własnych zasad i przekonań.

 

Ja kupiłem i jestem zadowolony i tyle.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym kompie mam gdatę IS i u mnie najszybciej wyłapywała wirusy. A wiem to bo miałem już wiele wirusów i nie wszystkie dawały radę. Skanuje bardzo szybko, nie trzeba czekać dwóch godzin żeby sie zakończylo, a myślę, że to ważne z punktu widzenia użytkownika, dodatkowo też blokuje strony jak wykryje zagrożenie, wiec już mam pewność na jakie nie warto wchodzić
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...