Skocz do zawartości
BrandoPG

Jak podłączyć drugi monitor?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam karte graficzną MSI GTX 750 Gaming z następującymi złączami.

 

HDMI, D-SUB, DVI-D.

 

Oba monitory mają wtyczki D-Sub. Co zrobić żeby móc na raz korzystać z obu?

Przejściówki DVI-D VGA podobno nie ma bo (i nie znalazłem w okolicznych sklepach, komputronikach itp). Bo to sygnał cyfrowy a vga to analog.

 

Czy konwenter HDMI > VGA Wystarczy?

 

http://allegro.pl/013-konwerter-z-hdmi-do-vga-adapter-kabel-d-sub-i6559900209.html

 

Jesli nie to jak najprosciej (i najtaniej) połączyć te 2 monitory?

 

 

Ponadto w opisie aukcji wyczytałem, że obsługiwane rozdzielczości to:

 

 

1920 x 1080, 1680 x 1050, 1600 x 1200,1440 x 900

1400 x 1050, 1280 x 1024, 1280 x 800, 1280 x 720

1024 x 768, 800 x 600, 640 x 480

 

A Ja mam oba monitory 1366x768...

 

Co zrobić żeby móc korzystać z obu monitorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI, podobnie jak DVI-D, zawiera tylko i wyłącznie sygnał cyfrowy.

przejściówki DVI-D>D-SUB, jak i HDMI>D-SUB mogą być tylko aktywne; jeżeli to, co podlinkowałeś, faktycznie takie jest, to w tej cenie, nie wiem jak tragiczne będzie i jakie opóźnienia będzie wprowadzać.

 

Druga sprawa:

http://support.nvidia.eu/hc/pl/articles/201073551-Jaka-jest-różnica-między-DVI-I-a-DVI-D-

Niektóre karty graficzne oparte na NVIDIA będą wyglądały podobnie do Zdjęcia 2, które pokazuje złącza DVI-D oraz złącze VGA. Te karty zwykle będą współpracować z jednym monitorem naraz, nie z dwoma monitorami. Powodem, dla którego mają one dwa różne typy złącz jest umożliwienie Ci podłączenia analogowego lub cyfrowego monitora do Twojego komputera.

Rozdzielczości 1366x768 pewnie nie podają, bo to jest bardzo rzadka rozdzielczość dla monitorów - częsta w laptopach, ale nigdy nie widziałem takiego monitora. Skąd żeś to wytrzasnął? To są na prawdę monitory, czy telewizory? Choć w telewizorach częściej jest 1360x768...

Jakkolwiek, HDMI wspiera tą rodzielczość (miałem TV, który miał i 1366x768 i 1360x768 i oba działały)

 

Wniosek - kup normalny monitor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne monitory 19", Acer i LG.

 

Kupno monitora nowego nie jest żadnym rozwiązaniem skoro do karty i tak nie można 2 podłączyć.

 

Musimy działać z tym co mam, Jeśli ten konwerter HDMI VGA zadziałałby tak że miałbym 2 monitory to żaden problem z opóźnieniem itp. Monitory mają służyć do pracy a nie do gier/rozrywki :)

 

Zaraz jadę po konwerter to się zobaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...