Skocz do zawartości
Drizz

Który z wymienionych zasilaczy byście wybrali?

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o pomoc w ostatecznym wyborze, różnice w cenie  między nimi to 20/30zł więc cena nie gra roli :D

 

1.Corsair RMX Series RMX 750 w

 

2.Cougar GX 1050 V3 80 Plus Gold 1050w 

 

3.Super Flower Leadex 80  Plus Gold 750w

 

4.EVGA SuperNOVA G2 80 Plus Gold 750w

Edytowane przez Drizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak myślałem , który bym nie wybrał z tych trzech Corsair,EVGA,SuperFlower będzie OK , zgadza się?? Niby kasa jest,decyzja o kupnie jest,wiedza jest a jednak człowiek potrzebuje opinii drugiej osoby i oczekuje tego czegoś "KUP ten a nie pożałujesz " :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dodatku cichy , ncichszy niż EVGA Supernova G2 czy SuperFlower Leadex - test@TH .

 

Generalnie jeden z cichszych PSU 750W na rynku , tylko stary RM750 czy RM750I albo HX750i są cichsze .

 

Wg. strony Corsaira wentylator włącza się przy obciążeniu 300+ W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dodatku cichy , ncichszy niż EVGA Supernova G2 czy SuperFlower Leadex - test@TH .

 

Generalnie jeden z cichszych PSU 750W na rynku , tylko stary RM750 czy RM750I albo HX750i są cichsze .

 

Wg. strony Corsaira wentylator włącza się przy obciążeniu 300+ W .

No nie wiem reyden czy jest najcichszy.W testach widziałem Superflower że wentylator w nim , praktycznie się nie włąncza,dopiero w konfiguracji SLI potrafi na krótko załapać po czym się wyłancza. No ale teraz to mam dylemat  :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Superflower/EVGA G2(to tak naprawdę ta sama konstrukcja), to mogę potwierdzić - mam EVGA i wentylator nigdy mi się nie uruchomił jeszcze. Mam Phenoma II X4 955 kręconego na 4.1 GHz + Radeona HD 7970 TOP i 4 dyski HDD, więc to żre wszystko stosunkowo dużo mocy. Natomiast kiedy samemu się uruchomi wentylator(jest tam taki przełącznik z tyłu obudowy), to jest on jak na moje standardy dość głośny. W normalnym użytkowaniu jednak tego nie odczułem.

Nie wiem jak ten Corsair, bo jak kupowałem swojego EVGA to tej wersji Corsaira nie było na rynku chyba, ale w testach te Superflowery i EVGA radziły sobie wyśmienicie. Tak więc mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i problem się sam rozwiązał :D W związku z nową sytuacja ide w zasilacz Corsair AX 860 lub 1200w bo pewien sklep zaproponował mi warunki,na nowego kompa :D Dają mi platformę 2011v3 z procesorem 5920K lub 6800K ,32GB Ram,Płyta główna i owy zasilacz za wszystko zapłace tylko, albo aż 800Euro/3400zł :D Od taki mały biznes ja im coś , oni mi coś i tyle xD muszę tylko wybrać płye  max. do 300Euro  i RAM corsair max 250euro , co nie wybiore wszystko będzie kosztować 800Euro. Chyba warto...xD

Edytowane przez Drizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A po co ci PSU o takiej mocy ?

 

Masz 2 lub więcej topowych kart .

 

Reszta platformy to też przesada , szczególnie 5930K .

 

Co do ramu - u nas za ~400 zł jest Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 3000 mhz CL15 , wychodzi mniej niż 100 orjo , tyle że to proste przeliczenie z PLN na Euro , u ciebie może być inaczej , w każdym razie ten Corsair to dobry ram i masz parę kolorów do wyboru .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A po co ci PSU o takiej mocy ?

 

Masz 2 lub więcej topowych kart .

 

Reszta platformy to też przesada , szczególnie 5930K .

 

Co do ramu - u nas za ~400 zł jest Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 3000 mhz CL15 , wychodzi mniej niż 100 orjo , tyle że to proste przeliczenie z PLN na Euro , u ciebie może być inaczej , w każdym razie ten Corsair to dobry ram i masz parę kolorów do wyboru .

Reyden,to nie tak ,że mi jest potrzebny czy tez nie :D Zrobiłem usługę dla nich budowlaną,wszystko poszło OK , są więcej niż zadowoleni więc powiedzieli ,że mam u nich wszystko po cenie Hurtowej +10% zniżki od nich, więc wypaliłem czy na platformę 2011v3 też to wszystko otrzymam?Powiedzieli,że tak ,dali przedział cenowy płyty do 300Euro,ramu do 200Euro i powiedzieli że mam wybrać a oni już zrobią że za wszystko dam 800Euro,więc praktycznie wybrałem , oprócz płyty(zastanawiam się) ,pokazałem i wszystko OK, tylko płyte musze do wtorku podać z tych modeli co poniżej xD Sam nie wiem czy maja takie dobre serca :P czy wziołem tak mało kasy za robotę ich zdaniem ,że reszte dołożą sami ?? Nie obchodzi mnie to za bardzo :D ale powiem, że na tej robocie wyszedłem bardzo dobrze i ludzie też) 

CPU-6800K/5820K zależy co będzie w danej chwili na stanie i tak nie zamierzam dawać więcej niż 64GB

Mobo-ASRock X99 Taichi, ASRock X99 Extreme4, MSI X99A SLI Plus, MSI X99A Raider, ASUS X99-A II, Intel X99/ muszę się zastanowić :D A może pomożesz xD

RAM-Corsair Vengeance 3000Mhz/32GB 

PSU-Corsair AX 860w 

I za to wszystko wyjdzie mi max. 800Euro,wszystko zależne od płyty głównej i PSU to jeszcze zejde do 750 

 

Na GPU to już inna bajka bo musiałbym wywalić za 2xGTX 1070 750Euro po wszystkich zniżkach a za 2x1080 około 500Euro za sztuke,czyli 1000Euro.Więc poczekam z miesiąc i na gwiazdke wezme jedną z tych dwóch opcji :D Albo wezme tylko jedną karte , po licho mi SLI 

 

Dają biore ,nawet jak to sprzedam to i tak z zyskiem

Edytowane przez Drizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...