Skocz do zawartości
cwirek91

Asus Z170 PRO GAMING + Corsair Vengeance LPX DDR4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam płytę Asus Z170 PRO GAMING z najnowszym biosem v2003 razem z procesorem i7-6700k oraz Corsair Vengeance LPX DDR4 (2x4GB) 3000MH CL15 (CMK8GX4M2B3000C15) już od ponad roku czasu. Od samego początku miałem problemy z płytą główną i z ramami, aby działały na profilu XMP 3000MHz. Po wielogodzinnych próbach nie dało rady i ciągle jestem na 2133MHz, czekając na poprawiony bios.. Jest to problem powtarzający się dosyć często:

 

http://forum.corsair.com/forums/showthread.php?t=149795&page=27

 

Ogólnie płyta odwala, że raz bootuje raz nie bootuje itp. – po ponownym uruchomieniu komputera nie zawsze monitor wykrywa sygnał; tak samo niekiedy przy pierwszym włączeniu komputera. Niekiedy podwójnie bootuje i zaskakuje po drugim razie.

 

Ostatnio dokupiłem kości RAM 2x Corsair Vengeance LPX DDR4 (2x8GB) 3000MHz CL15 (CMK16GX4M2B3000C15R). Również nie mogę ich dać na 3000MHz. Próbowałem na pojedynczych kościach itd., ale nic nie wstawało.

 

1. Wrzuciłem 4 te kości, identyczne, do slotów i puściłem najnowszego MemTest86. Praktycznie od razu zaczęło wywalać errorami.

2. Wyciągnąłem dwie kości, zostawiłem w slotach 1 i 3 a później w 2 i 4 - MemTest86 bez żadnych errorów.

3. Wrzuciłem kolejne dwie kości w identycznych sposób - MemTest86 bez żadnych errorów.

4. Zmieszałem kości 2x4 i 2x8 - znów od razu errory.

Przy 2x4 i 2x8 / 4x8 dosyć często wywala system bluescreenami.

Myślałem, na początku, że któreś z nowych RAMów (4x8) są wadliwe. No ale po testach jednostkowych wychodzi na to, że wszystkie są sprawne. Zaczyna mi brakować pomysłów co tu może być nie tak. Może ta płyta główna jest jakaś wadliwa, że wariuje przy 4 slotach i z tymi bootowaniami. Nie chciałbym odsyłać jeszcze płyty, bo nie jestem do końca pewien czy to tego wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej płycie profile xmp do pamieci na 3000 mhz sa niestabilne, pełno o tym w sieci. Miałem to samo, pomogła zamiana na ramy na 3200 mhz teraz wszytko gra i buczy :)

 

Ramy poniżej nie sprawiają problemu z Asus z170 pro gaming:

 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-16gb-8gbx2-3200mhz-cl16-1-35v-f4-3200c16d-16gvk-707300/?reviews_page=1&tech_page=1

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tej samej płycie i Corsair Vengeance LPX DDR4, 16GB(2x8GB), 3000MHz, CL15 (CMK16GX4M2B3000C15B) zero problemów od samego początku na BIOSie 1104. Zaktualizowane do 1206 od razu po kupnie mobo, a w sierpniu zaktualizowane do 1904 i zero problemów, ciągle trzyma 3000 MHz.

 

Problemy są tylko z profilami XMP w momencie wybierania autopodkręcania procka, blokuje to XMP nie wiedzieć czemu  o.O Oprócz tego zero problemów z płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod wątek jako kolejny wqurwiony na ta płytę tylko w wersji mini-ITX. Zabawki odebrałem w środę 23.XI. http://www.morele.net/inventory/info/p6YeJf/

i wieczorem po pracy złożyłem. W czwartek, uruchomiłem system postawiłem, stery itd. Wszystko chodzi ja ta lala. Piątek rano tez. Po południu włączam, odpalam Chrome , mija 5 minut bluescreen, jakiś błąd krytyczny,i restart. Nie odpala się. Wyłączam z palucha, włączam , mija z 5 minut pojawiają sie krzaki na ekranie i bluescreen i to samo. Nosz ku*****. Sprawdzam bios mam 1809, przedostatni, jest nowy 2002 z 19/09/2016, wrzucam na USB, flashuje przy pomocy EZ utility w Biosie, wszystko cały i successful, restart F1 i do biosu, sprawdzam, czy bootowanie jest ok, reszta "default", zapisuje ustawienia i wychodze, restart, czekam ekran Asusa, bluescreen błąd krytyczny i pozamiatane, startuje ale na ekranie nic nie widać i na nic nie reaguje. Juz mnie krew zalewa.

Wyjąłem jedna kość, uruchomił sie! K****** czary. Wlazłem do biosu sprawdziłem czy XMP jest wyłączony i jest wylaczony, fastboot tez wyłączyłem i na jednej kości chodzi. Nie testowałem długo bo musiałem wyjechać na weekend. Najlepsze jest to, ze kości które zamówiłem HyperX Fury Black 2400 mhz cl15 sa na liście qvl

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1151/Z170I_PRO_GAMING/Z170I_PRO_GAMING_DIMM_QVL_Updated0512.pdf?_ga=1.125222346.1714785332.1480116380

 

I co teraz robić, a radzono mi weź jedna kość 16gb bo zobaczysz ze z dual'em bedą jazdy. No i wymyśliłem w ostatniej chwili zmieniłem w zamówieniu i wziąłem dual, na ale przecież sa na liście to nie powinno być problemu..... wściekły jestem jak cholera!!! :mad3: :mad3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, jestem teraz poza domem, jak wrócę z weekendu to posprawdzam z osobna. Najdziwniejsze jest to że działało, i tak w pewnym momencie zaczęło walić BSOD'ami.

Złapałem 2:

UNEXPECTED KERNEL MODE TRAP

 

I drugi, to było cos z:

 

IRQL not less or equal czy coś tam

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam te same ramy i tą sama płyte, nówka sztuka, problem mam  taki ze raz sie odpali normlanie a raz komputer sie właczy ale czarny ekran, swieci sie dioda CPU led, nie rozumiem dlaczego, procek sprawdzany i na innych płytach działa, a tobie jakas dioda cos pokazuje ? znajdują sie one nad sekcja zasilania do płyty 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.

Podepnę się pod temat. Odnośnie pamięci ja też nie mogę ustawić ich na XMP 3000 w dwóch bankach(komp nie wstaje, nie ustawiałem ręcznie nic zostawiłem na XMP 2666).Jedna kość działa bez problemu. Sprawdzałem różne fora i wielu ludzi ma podobne problemy. na tej płycie.

Teraz mam pytanko i proszę o pomoc. Zaktualizowałem bios do najnowszego (3016) i chciałbym wrócić do poprzedniego w miarę łatwy sposób.

Najnowszy bios miał poprawić stabilność a zamiast tego żeby utrzymać stabilne 4.5 GHz muszę znacznie podnieść vcore (poprzednia w adaptive mode miałem ustawione 1,32 v).

Dzięki za pomoc i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...