Skocz do zawartości
bub

Nowy PC za 5700 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Z racji tego, że planuje złożyć nowego kompa po 8 latach, to chciałem się was poradzić w kilku kwestiach. Ma on służyć głównie do gier.

 

Zestaw jaki sobie skompletowałem w oparciu o informacje z PurePC przedstawia się następująco:

 

Procesor Intel Core i7-6700K, 4.0GHz, 8MB, BOX

Chłodzenie CPU Thermalright Macho X2

Płyta główna Gigabyte GA-Z170-GAMING K3, Z170, DDR4, SATA3, USB 3.1, ATX

Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16GB(2x8GB), 3000MHz (CMK16GX4M2B3000C15R)

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1070 8GB GDDR5 (256 bit) HDMI, DVI-D, 3x DP, BOX (GV-N1070G1 GAMING-8GD)

Zasilacz Corsair CX550M 550W (CP-9020102-EU) następca (CP-9020059-EU)

Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240)

Obudowa Corsair 400C Midi-Tower, Biały, Okno (CC-9011095-WW)

 

I teraz kilka pytań do szanownych forumowiczów:

1. czy chłodzenie które sobie upatrzyłem zmieści się do tej obudowy? swoją drogą też nie planuje jakiegoś ekstralnego OC i zastanawia mnie czy mógłbym wybrać nieco tańszą opcję chłodzenia.

2. na stronie gigabyte sprawdzałem kompatybilność płyty głownej z pamięciami, które wybrałem i znajdują się na liście jednak bez końcowej literki "R" która jak się domyślam oznacza jedynie kolor i tutaj pytanie, czy oby napewno będą śmigać na tej mobo bez problemu?

3. zamierzam grać w tytuły typu BF 1, Civilization VI, GTA V, CS GO itp. i tutaj rodzi się pytanie dotyczące karty graficznej, czy warto dopłacać prawie 1000 zł do 1070 czy 1060 powinno wystarczyć zważywszy na fakt, że gram na telewizorze 1080p? W testach GTA V przy maksymalnych ustawieniach 1920x1080 trochę muliła gra z tego co wyczytałem i obawiam się że z nowszymi grami może być podobny problem w niedalekiej przyszłości

 

Z góry dzięki za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wi

 

Witam wszystkich :)

 

Z racji tego, że planuje złożyć nowego kompa po 8 latach, to chciałem się was poradzić w kilku kwestiach. Ma on służyć głównie do gier.

 

Zestaw jaki sobie skompletowałem w oparciu o informacje z PurePC przedstawia się następująco:

 

Procesor Intel Core i7-6700K, 4.0GHz, 8MB, BOX

Chłodzenie CPU Thermalright Macho X2

Płyta główna Gigabyte GA-Z170-GAMING K3, Z170, DDR4, SATA3, USB 3.1, ATX

Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16GB(2x8GB), 3000MHz (CMK16GX4M2B3000C15R)

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1070 8GB GDDR5 (256 bit) HDMI, DVI-D, 3x DP, BOX (GV-N1070G1 GAMING-8GD)

Zasilacz Corsair CX550M 550W (CP-9020102-EU) następca (CP-9020059-EU)

Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240)

Obudowa Corsair 400C Midi-Tower, Biały, Okno (CC-9011095-WW)

 

I teraz kilka pytań do szanownych forumowiczów:

1. czy chłodzenie które sobie upatrzyłem zmieści się do tej obudowy? swoją drogą też nie planuje jakiegoś ekstralnego OC i zastanawia mnie czy mógłbym wybrać nieco tańszą opcję chłodzenia.

2. na stronie gigabyte sprawdzałem kompatybilność płyty głownej z pamięciami, które wybrałem i znajdują się na liście jednak bez końcowej literki "R" która jak się domyślam oznacza jedynie kolor i tutaj pytanie, czy oby napewno będą śmigać na tej mobo bez problemu?

3. zamierzam grać w tytuły typu BF 1, Civilization VI, GTA V, CS GO itp. i tutaj rodzi się pytanie dotyczące karty graficznej, czy warto dopłacać prawie 1000 zł do 1070 czy 1060 powinno wystarczyć zważywszy na fakt, że gram na telewizorze 1080p? W testach GTA V przy maksymalnych ustawieniach 1920x1080 trochę muliła gra z tego co wyczytałem i obawiam się że z nowszymi grami może być podobny problem w niedalekiej przyszłości

 

Z góry dzięki za rady :)

Witam, 

1) Chłodzenie wybrałbym od Be-Quiet np: dark rock 3 albo advanced

2) na to ci nie odpowiem, ja bym ci polecił ripjawsy

3) GTX 1060 według mnie jak najbardziej starczy, 6600k też by wystarczył, ale to twoja decyzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Chłodzenie wybrałbym od Be-Quiet np: dark rock 3 albo advanced

2) na to ci nie odpowiem, ja bym ci polecił ripjawsy

 

1. Dlaczego?

2. Rapjawsy ostatnio jakoś słabo dostępne a jak już gdzieś się znajdzie to cena dobija do 500zł (2x8GB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macho X2 też dobre chłodzenie .

 

Co do Corsairów - pytanie czy problemy Corsaira z płytami Asusa to tylko odosobniony przypadek / seria przypadków czy płyty innych producentow też mogą mieć z nimi problemy ,

 

Dodatkowym chłodzeniem Corsairów jest niskie radiatory , nie będą przeszkadać przy montażu chłodzenia CPU .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...