Jump to content
Sign in to follow this  
Wonka

Zasilanie dysku SSD

Recommended Posts

Cześć!

 

Na wstępie powiem że jestem laikiem jeśli chodzi o montaż podzespołów w PC. Kupiłem dysk SSD i chcę go zamontować, podłączam go kablem sata 3 do płyty głównej. Mam jednak problem z zasilaniem. Znalazłem wtyczkę, do której mógłbym wpiąć dysk - wychodzi ona z takiego kabla, który idąc od zasilacza po drodze wpięty jest do dysku HDD, a następnie idzie dalej do napędu DVD i tam także jest wpięty. W połowie długości tego kabla, po drodze między dyskiem HDD a napędem jest owa wolna wtyczka, do której wpiąć mógłbym bezpośrednio dysk SSD. Niestety, jesli umieszczam dysk w slocie, nie ma szans aby ta wtyczka tam sięgnęła. Czy jest możliwość użycia w takim przypadku jakiegoś ''przedłużacza" sata-sata, abym mógł połączyć dysk z tą wtyczką? Chodzi mi o coś takiego:  

 

https://www.morele.net/inline-sata-29651a-873419/

 

I czy w ogóle dobrze rozumiem że własnie do takiego kabla mam dysk podpiąć? Chciałbym się upewnić zanim coś popsuję. Dodam jeszcze, że mój zasilacz to thermaltake smart se 530w, o ile to istotne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to ta wtyczka. Możesz przeorganizować sobie montaż napędów albo podpiąć tam gdzie sięga ta wtyczka obecnie. Dysk SSD z racji braku mechanicznych części może sobie dyndać nieprzykręcony gdziekolwiek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzieki wam za szybką odpowiedź. No własnie zauważyłem ze dysk jest na tyle lekki, że bez problemu wpiąłbym do tej wtyczki i mógłby sobie tak dyndać, ale niestety chyba na to nie miałby tam za bardzo miejsca pośród bardzo twardych kabli, w które wyposazony był zasilacz, karty graficznej i sporego chłodzenia procka - to wzsystko w malutkiej obudowie zalman t4. Ciężko tam palca nawet wcisnąć gdziekolwiek, dlatego bałbym sie ze ten dysk gdzies sie wplącze w wentylator :P.  Wolałbym umiescic to normalnie w slocie. A więc Klaus mówisz, ze lepiej Molex? Ale ja nie miałbym takiej wtyczki chyba gdzie wpiąć, jedyna wolną wtyczke którą znalażlem pośród zwoju kabli w obudowie to własnie ta SATA . A co do kabli to niestety albo musiały magicznie gdzies wyparować, albo ktoś kto mi składał komputer w morele.net nie włozył mi tych kabli do pudełka. Tak więc koniec końców takie połączenie sata-sata też mogłoby być? Chyba się nie rozepnie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

takie połączenie sata-sata też mogłoby być? Chyba się nie rozepnie :P

Mogłoby być. Na wszelki wypadek można trytką zabezpieczyć połączenie.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.