Skocz do zawartości
Wonka

Zasilanie dysku SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Na wstępie powiem że jestem laikiem jeśli chodzi o montaż podzespołów w PC. Kupiłem dysk SSD i chcę go zamontować, podłączam go kablem sata 3 do płyty głównej. Mam jednak problem z zasilaniem. Znalazłem wtyczkę, do której mógłbym wpiąć dysk - wychodzi ona z takiego kabla, który idąc od zasilacza po drodze wpięty jest do dysku HDD, a następnie idzie dalej do napędu DVD i tam także jest wpięty. W połowie długości tego kabla, po drodze między dyskiem HDD a napędem jest owa wolna wtyczka, do której wpiąć mógłbym bezpośrednio dysk SSD. Niestety, jesli umieszczam dysk w slocie, nie ma szans aby ta wtyczka tam sięgnęła. Czy jest możliwość użycia w takim przypadku jakiegoś ''przedłużacza" sata-sata, abym mógł połączyć dysk z tą wtyczką? Chodzi mi o coś takiego:  

 

https://www.morele.net/inline-sata-29651a-873419/

 

I czy w ogóle dobrze rozumiem że własnie do takiego kabla mam dysk podpiąć? Chciałbym się upewnić zanim coś popsuję. Dodam jeszcze, że mój zasilacz to thermaltake smart se 530w, o ile to istotne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

530W i tylko jedna wiązka sata? Nie masz przypadkiem w pudełku drugiej? Przejściówkę/ przedłużacz lepiej molex sata. Molex mocno trzyma, nie jak sata na słowo honoru.


http://www.thermaltake.com/products-model_support.aspx?id=C_00001964

 

Zasilacz ma 6x sata

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wam za szybką odpowiedź. No własnie zauważyłem ze dysk jest na tyle lekki, że bez problemu wpiąłbym do tej wtyczki i mógłby sobie tak dyndać, ale niestety chyba na to nie miałby tam za bardzo miejsca pośród bardzo twardych kabli, w które wyposazony był zasilacz, karty graficznej i sporego chłodzenia procka - to wzsystko w malutkiej obudowie zalman t4. Ciężko tam palca nawet wcisnąć gdziekolwiek, dlatego bałbym sie ze ten dysk gdzies sie wplącze w wentylator :P.  Wolałbym umiescic to normalnie w slocie. A więc Klaus mówisz, ze lepiej Molex? Ale ja nie miałbym takiej wtyczki chyba gdzie wpiąć, jedyna wolną wtyczke którą znalażlem pośród zwoju kabli w obudowie to własnie ta SATA . A co do kabli to niestety albo musiały magicznie gdzies wyparować, albo ktoś kto mi składał komputer w morele.net nie włozył mi tych kabli do pudełka. Tak więc koniec końców takie połączenie sata-sata też mogłoby być? Chyba się nie rozepnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...