Skocz do zawartości
Renegatte

Monitor + PC MadVR/Avisynth + Gry // Cichy // 8k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Planuję wymienić 4 letniego Alienware m17r4 z GTX 680 na stacjonarkę i proszę o wasze zdanie : 

  • Czy zestaw ma zawierać tylko komputer czy również system operacyjny, napęd optyczny i peryferia takie jak: monitor, myszka, klawiatura itp.       
  • komputer + monitor 
  • do czego komputer będzie wykorzystywany  
  • Cichy komputer -  30% do gier (BF1, Witcher3, Overwatch)  / 70% do kina - MPC-HC z MadVr / AviSynth. Chciałbym by komputer był godną alternatywą dla odtwarzacza typu oppo bd  :biggrin: 
  • jaką kwotę chcesz przeznaczyć 8000 - 10 000 PLN 
  • czy części mają być nowe czy mogą być używane  Nowe
  • czy będziesz podkręcał podzespoły Najprawdopodbniej 
  • w jakiej rozdzielczości grasz/zamierzasz grać  1080p albo 1440p
  • czy mieszkasz poza Polską (ceny za granicą są inne!) Polska
  • czy możesz użyć części ze starego komputera takich jak: dysk twardy, napęd optyczny, obudowa  SSD Samsung Evo 512gb  zewnętrzny blu-ray LG - warto wymieniać na wewnętrzny np. Pioneer ?
  • czy preferujesz jakiś konkretny sklep np. z powodu odbioru osobistego Komputronik
  • Inne wymagania/pytania :

Cichy - W stresie Alienware odlatuje

Jaką kartę WIFI ?

MSI czy PALIT JS, inny  ?

Buda be quiet ze wsględu na wyciszenie. Czy macie inne sugestie ?

Monitor do gier :  Myślę nas Acer XB271HU , ale nie wiem czy taki monitor potrzebuje. NIe testowalem Gsync, 1440p ani grania w 144hz. Według waszego doświadczenia warto, czy jakis dell  IPS1440p 60HZ wystarczy? A moźe i w oczekiwaniu na coś lepszego mogę korzystać z ekranu Alienwara - 17 cali 120hz nie wiem czy IPS.

Komputer będzie stale podpięty kablem HDMI do amplitunera AV . Zastanawiam się nad podłączeniem kompa do amplitunera HIFI. Czy mślicie że lepiej dopłacić do DACa, czy kupić kartę wewnętrzną z RCA  - Xonar albo inna tansza ?

 

Pierwszy raz bede skladal komputer dlatego znam komponenty tylko z tego co wyczytalem. 

 

MSI GeForce ® GTX 1070 GAMING X 8GB GDDR5 VR Ready                              2 349 

SilentiumPC Fortis 3 HE1425                                                                                                           141 

Thermalright HR-02 - Macho Rev. B                                                                          209 zł

be quiet! Silent Base 800, srebrna                                                                                                  559 

ASUS Z170 PRO GAMING                                                                                                                 699 

Corsair Vengeance LPX 16GB Red [2x8GB 3000MHz DDR4 CL15 DIMM]        399 zł 

EVGA SuperNOVA 650 G2                                                                                                                 479 

Corsair RMx 650W CP-9020091-EU                                                                       479 

Intel Core i7-6700K                                                                                                                            1 629 

WD Blue 1TB                                                                                                                                               213 

Total :                                                                                                                                      6 536 zl

+ monitor                                                                                                                            

 

Dwiękuję wam za rady !

Edytowane przez Renegatte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Reyden.  zrobiłem update. 

MAcho x2 w komputroniku nie ma , myślałem jeszcze o Noctua Nh d 14 

 

Rozumiem że reszta jest optymalnie dobrana, tak ?

Pytam bo zastanawiałem się nad  płytami , polecane na purepc sątańsze, np. Gigabyte GA-Z170-GAMING K3. Czy warto dopłacać do Asusa ? 

 

 

A co myślicie o ekranie ? Jaki byście brali - do 27 cali ? Ktoś z was testował G-sync , czy warto ? 

Edytowane przez Renegatte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macho X2 trochę wydajniejszy ale może generować większy hałas , do tego nieco droższy niż rev. B .

 

Macho Rev. B to też dobrze chłodzenie .

 

Co do płyty - patrząc po tym co się dzieje na płytach Asusa z ramami Corsaira to warto iść w kierunku GB lub Asrocka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/topic/373839-asus-z170-pro-gaming-corsair-vengeance-lpx-ddr4/ + jeszcze inne tematy na forum. Coś w dziale o cpu/mobo, coś w dziale o pamięci ram chyba było.

 

O kurczę, dobrze wiedziec, na ostatniąminutę zamówiłem ripjows. Gdy dostanękomputer dam znac czy wszystko działa. 

Zawsze płytę będę mógł zwrócić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś Ripjowsy?

Tak jak napiał Keepie, w komputroniku. 

 

Jedynie gryzę się z monitorem. Brak jakiegokolwiek doświadczenia, w pracy mam 24 cale i jest ok.

Teraz czytam o  Acer- AOC - Asus, monitory niestety drogie z paramterami/funkcjami których nie znam : 27", 1440p ,+144hz, g-sync. Ogólnie są pochwały, ale preferowałbym objektywe zdanie forumowiczów. 

Edytowane przez Renegatte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortis 3 jest za słaby do I7 , szczególnie że może być OC .

 

Dołożył bym do TR Macho Rev. B albo Macho X2 .

 

Zasilacz zmienił bym na Corsair RM650X 650W , zauważalnie cichszy .

 

Mam fortisa właśnie na 6700k i daje radę nawet przy 1.4V, więc nie wiem do czego trzeba mocniejszy cooler, chyba że autor kupuje selekta i ma zamiar to trzymać na jeszcze wyższym napięciu.

Chociaż fakt, macho jest wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zamówienia nie złożyłem. Tylk oofertę od komputronika dostałem, ale porównam sobie jeszcze do morele i jutro zamówie. Wszystko mi na morelach pasuje tylko cena geforca 1070 od MSi jest przyjemniejsza na komputroniku : 2099 PLN - 1 706,50 zł netto

 

Z testów, thermalright jest wydajniejszy i ma lepsza kulture pracy a cenowo +/- 50pln. Przy cenie całości minimalny ból :)


Hej , mam jeszcze jedno pytanko dotyczące Morele : Jaki jest sredni czas montażu , na stronie jest napisane 13 dni... czy efektywnie tak jest ?

Edytowane przez Renegatte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...