Skocz do zawartości
adamus100

Ocena zestawu-inne propozycje?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To ma być prezent dla syna a że nie składałem nic od 8czy9 lat to wybiorę podzespoły i złożą mi z kodem od ppc. Mam nadzieje że wszystko pasi do siebie. Ale jeśli coś nie gra to proszę o podpowiedź i propozycję zmiany. Parę zł w tą czy tamtą nie robi różnicy. Kupuję też windowsa10. Za jakiś czas dobiorę ssd. 

https://www.morele.net/inventory/info/HMKf5A/

Dzięki i pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD to koniecznie już dzisiaj powinno być.

Płyta ma tylko 2 sloty na ram, więc brałbym 2x8 gb, ponieważ sporo z nowych gier ma już w rekomendowanych 16 gb

Jak masz jeszcze parę groszy to grafika będzie kulturalniejsza w modelu MSX X, no chyba  że za podobną cenę do tego msi masz już rx480.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam nieco inny XFX Pro 550W core edition. Już trzeci rok użytkowany i powiem , że daje radę bez zająknięcia ale...jest najgłośniejszym elementem w moim PC ( pisząc głośny mam na myśli szum). Nie oznacza to , że jest jakiś wyjątkowo "szumliwy"- komp stoi na biurku obok monitora czyli bardzo blisko. Każdy ma inny "próg dB" :).  Ogólnie zasilacze XFX są polecane.

 

Myślę, że z XFX Core XT 500W (P1-500B-XTFR) będziesz zadowolony. Na 99% jestem przekonany , że ewentualny szum zasilacza czy coolera CPU będzie zagłuszany przez kartę graficzną.

 

EDIT

W pracy mam XFX450W 80+  i też jest OK

Edytowane przez Dart9
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku płyty H110 RAM 2x8, a jeżeli budżet nie pozwala to 1x8 z opcją dokupienia za jakiś czas (na CL aż tak bardzo nie patrz). 2x4 to słaby wybór, choć niestety RAM ostatnio nieco podrożał.

 

Z kartą graficzną kwestia jest mocno dyskusyjna, ale ja osobiście brałbym 1060-tkę 3GB jeżeli budżet nie pozwalałby mi brać wersji 6GB.

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rosną rosną...Masakra jakaś.


Zamiast montaż,weź 2 x 8 GB np: https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl15-cmk16gx4m2b3000c15-776617/ . Montaż po podaniu kodu będziesz mieć za darmo.

Tak wiem o kodzie. Ale trzeba dorzucić składanie do koszyka a później wpisać kod;)


I rewelka thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...