Skocz do zawartości
PatrykT

Dark Base by MisterT

Rekomendowane odpowiedzi

 

 
Cześć wszystkim :)
 
Chciałbym wam przedstawić mój nowy projekt, który zdecydowała się wesprzeć firma be quiet! za co jej serdecznie dziękuję :) Cały czas trwają rozmowy z innymi producentami także jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to pojawią się kolejni  :E 
 
 
Podstawą projektu będzie obudowa be quiet! Dark Base PRO 900, za przewiew w obudowie odpowiadać będzie stado 12 wentylatorów Silent Wings 3. Całość napędzana będzie zasilaczem be quiet! Dark Power Pro 850. 
Reszta podzespołów na tę chwilę bez większej rewelacji, choć mam nadzieję, że prowadzone rozmowy będą owocnę ;)
CPU- i7 4790k
mobo - Asus M6H
ram - corsair dominator gt
gpu - sli gtx 980
ssd - kwestia jeszcze otwarta, gdyż planuję zrezygnować całkowicię z dysków hdd
 
Całość będzie chłodzona poprzez custom loop oparty na:
-dwóch chłodnicach 480mm
-pompie D5
-dwóch rezach od mistrza Skeeper-a. Jeden który już znacie tj spirale, drugi to będzie kaseciak służący za aquaduct
-całością będzie zarządzało klasycznie aquaero 6 xt
 
Zamiast rozpisywać się co, gdzie będzie rozmieszczone po prostu przedstawię to wam w formie gif-u
 
bbuuddaaw1rmu.gif
 
 
Na koniec mała foto prezentacja części dostarczonych przez firmę be quiet! 
 
dsc_9299lexlc.jpg
 
 
Obudowa be quiet! Dark Base PRO 900
 
dsc_930013k06.jpg
 

dsc_9323gpk8w.jpg
 
dsc_9325j3jru.jpg

 
 
Wentylatory be quiet! Silent Wings 3
 
dsc_9373laj2d.jpg
 

 
dsc_9364wxjak.jpg
 
dsc_93662ikyu.jpg

 
 
Zasilacz be quiet! Dark Power PRO 850w
 
dsc_9336znkmx.jpg
 
 

 
dsc_9326itkb9.jpg
 
dsc_9334sbj63.jpg
 
dsc_93402okce.jpg
 
dsc_934317kup.jpg
 
dsc_9345pdjbe.jpg
 
dsc_9347r3jkz.jpg
 
dsc_9357tjj8w.jpg

 
 

 

 
 

Takie małe arcydzieło stworzone przez mistrza Skeeper-a które będzie służyć jako aquaduct w projekcie 
 
 
dsc_86392isfn.jpg
 
 
dsc_8633y0s4k.jpg
 
 
dsc_8637cosy1.jpg
 
 
dsc_86360ssxz.jpg
 
 
dsc_8642lcsmy.jpg
 
 
dsc_8644j7sph.jpg

 

 

 

 

 

 

20.10.2016

 

 

 
A dziś otrzymałem jeszcze jedną paczuszkę od be quiet! polska. Silent Loop 240 który będzie wykorzystany w pierwszych etapach prac przy projekcie 
 
dsc_98102asfu.jpg
 
 
dsc_9812k0soc.jpg
 
 
dsc_98199ds8l.jpg
 
 
dsc_9821phsr6.jpg
 
 
dsc_98230fsif.jpg
 
 
dsc_9824tcsfs.jpg
 
 
dsc_9827vhs5n.jpg
 
 
dsc_9836wqsc4.jpg
Edytowane przez PatrykT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu udało mi się zabrać za pracę nad pierwszym etapem projektu, tj. custom loop na gpu oraz silent loop. I tak jak do tej pory przeważnie wynikały małe problemy, tak tutaj praktycznie był jeden wielki problem. W układzie inverted z zamontowanym mobo trayem tak aby zmieściła się chłodnica na topie zasilacza nie da się zamontować maksymalnie do tyłu bo nie wchodzi pod płytę główną. W założeniu chłodnica od silent loopa miała być zamontowana na podłodze. Niestety zasilacz zasłania mocowania przez co trzeba było radykalnie zmienić całą koncepcję. Efektem czego jest to: 

 

14947530_1306966879335887_80863961682695

 

14910487_1306966929335882_18563119845461

 

 

Ogólnie z efektu jestem średnio zadowolony

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pozmieniało 

 

 

No to tniemy

 

 

 17c91d10557bca0af2b6febfc9e938af.jpg

 

 

Dzięki wycięciu tego tego fragmentu będę mógł bez problemowo zainstalować chłodnicę 480 na topie

 

 

Zasilacz przeniesiony w nowe miejsce, do tego celu wykorzystana została oryginalna ramka za pomocą której montuję się zasilacz oryginalnie na dole obudowy

 

 

eff9fd81c05c5d16d9146efd49c76750.jpg

 

 

 

6085448db3f0845b24ac1dc9c18aa47f.jpg

 

 

 

Układ wstępnie zmontowany 

 

8154598d39b8162697f457dc1e23b8c3.jpg

 

 

 

667276db757f3fd1eed6391966190e41.jpg

 

 

ce0c9db17282b498161a353e415472cf.jpg

 

 

 

c0444b5620011835a66d13a7f63dd765.jpg

 

 

Po ogarnięciu na szybko kabelkologii komp zalany i odpalony. Na tę chwilę nie spuszczałem się nad calbe managementem, gdyż już jedzie do mnie paczka z oplotami. 

 

6bfdfb63eb8030c924163c3236afb92e.jpg

 

 

b9f2d141f91f52a665e0e44a3463d454.jpg

 

 

Ogólnie to obudowa okazuje się bardzo ciasna w środku. Wydaje się ogromna przez te napompowane covery zewnętrzne. Ogólnie będzie ciasno w finalnej wersji, ciaśniej jak było przewidywane. 

 

- aquaero zamontowane tylko tymczasowo. W finalnej wersji będzie w miejscu ładowarki indukcyjnej na topie obudowy

- Zasilacz będzie podniesiony maksymalnie do góry, tak jak teraz jest to nie zmieści się chłodnica na dole pod nim 

 

 

Silent loop rzeczywiście jest silent, tego na prawdę nie słychać (mowa o pompce). Wydajnościowo też nawet ok, założone bezpośrednio na rdzeń wypada 9-10 stopni gorzej jak przy custom loopie także nie jest źle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to miejsca tu jest bardzo dużo. Wywal to AiO i daj w zamian porządny blok wodny, a jak temperatury będą nieznośne, to dopiero wtedy kup drugą chłodnicę. Zasilacz mógłby wrócić wtedy na swoje miejsce i nagle zrobiłoby się pusto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem tego głośno mówić, jednak nie wiem czy zauważyłeś, ale wygląda na to, że projekt jest przez BQ sponsorowany.

 

Więc AiO jest raczej nieprzypadkowo i nie sądzę, żeby mogło wylecieć, chcoć chyba wszyscy zdają sobie sprawę, że sensowność jego umieszczenia w tym projekcie nie jest zbyt wysoka :P


Chyba, że się mylę ;) Wówczas SilentLoop powinien wylecieć natychmiast.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać aż nad wyraz, że sponsorowane (próba eksponowania nawet logo na grillu zasilacza :P ), ale i tak uważam, że takich rzeczy nie wolno trzymać w budzie, a już tym bardziej, jak tuż obok ma się pętlę na normalnych, porządnych komponentach. No i nie będzie narzekania, że za mało miejsca. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to miejsca tu jest bardzo dużo. Wywal to AiO i daj w zamian porządny blok wodny, a jak temperatury będą nieznośne, to dopiero wtedy kup drugą chłodnicę. Zasilacz mógłby wrócić wtedy na swoje miejsce i nagle zrobiłoby się pusto.

 

No od groma jest tam miejsca, rzeczywiście... za tacką mobo ledwo mieści się wąż 16/10. Przy ustawieniu tacki mobo na środkowych otworach w układzie inverted nie wejdzie zasilacz pod mobo i trzeba go montować maksymalnie wysuniętego do przodu, mogę jeszcze parę innych rzeczy wymienić.

 

Zresztą jeśli oczekujesz że będzie to temat w którym będzie tylko i wyłącznie poskładany komputer, z paroma świecidełkami, tak jak 90% work ostatnio w pl to się pomyliłeś 

 

 

Nie chciałem tego głośno mówić, jednak nie wiem czy zauważyłeś, ale wygląda na to, że projekt jest przez BQ sponsorowany.

 

Więc AiO jest raczej nieprzypadkowo i nie sądzę, żeby mogło wylecieć, chcoć chyba wszyscy zdają sobie sprawę, że sensowność jego umieszczenia w tym projekcie nie jest zbyt wysoka :P

Chyba, że się mylę ;) Wówczas SilentLoop powinien wylecieć natychmiast.

 

AIO jest tam tylko tymczasowo, w czasie w którym czekam na resztę gratów do lc, be quiet! nie wymuszał niczego. A to że jest mix aio i custom lc w tej chwili wynika z faktu że nie mam normalnych chłodzeń do kart graficznych które gdzieś przepadły w czeluściach piwnicy.

Edytowane przez PatrykT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co w ogóle prowadzić go za tacką? Daj go wzdłuż krawędzi mobo i tyle. A jak olejesz pokazywanie znaczka na wentylatorze zasiłki i wrzucisz samą zasiłkę na właściwe dla niej miejsce, to nagle zobaczysz, ile zrobi się miejsca.

 

Oczywiście co jak ma być to Twój wybór, w końcu to Twój komp. Pamiętaj tylko, że wydziwianie z reguły właśnie kosztuje, dlatego też warto rozważyć wszystkie za i przeciw. ;)

 

Do tego węże z powodzeniem mógłbyś dać 10/13 - nie prowadzisz ciasnych łuków, więc nie masz korzyści z dodatkowej grubości ścianki. Węższe łatwiej byłoby ułożyć, nie są też tak sztywne.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by to miałby być kolejny zwykły komp gdzie podzespoły zostały by tylko poskładane w szablonowy sposób to jaki sens zakładania worka ? 

 

 

Zasilacz zostaje tak jak jest teraz, będzie jedynie co to podciągnięty do góry, w jego oryginalnym miejscu będzie druga chłodnica 480. Węży też nie będzie, będą rurki. Rozmiar 16mm, lub jak się dogadam z pewną firmą to 14mm

 

 

Nie rozumiem też Twoich postów gdzie na siłę próbujesz mnie odwieźć od założeń projektu. Nie jest to mój pierwszy projekt który robię, za to jest to pierwsza buda która jest tak duża a jednocześnie mała. Gdyby była w każdą stronę o te 2 cm większa była by idealna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także już oficjalnie, jak się już większość domyśliła alphacool zdecydował się wesprzeć mnie w tym projekcie swoimi gratami lc :cool: Jestem po pierwszych unboxingach i powiem szczerze, że jakość tego co na tę chwilę rozpakowałem mnie zachwyciła 

 

Jak znajdę trochę czasu i lepsze warunki to porobię więcej fotek

 

dsc_98796bllf.jpg

 

dsc_9894sqx0j.jpg

 

dsc_9897vjxuk.jpg

 

dsc_990370bsw.jpg

 

dsc_9904njyw7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę trochę czasu i lepsze warunki to porobię więcej fotek

 

Tylko błagam, wrzuć miniaturki do klikania, ponieważ już się strona rozwlekła na kilka metrów w pionie, a i wczytuje się długo.

 

Daj też zdjęcia chłodnicy - chętnie zobaczę, jak z jej jakością wykonania (czy finy równe i nie pogięte, jakość malowania, wykonanie gwintów pod złączki i wentyle, czy czysta w środku...). ;)

Edytowane przez Dammeron
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś, całkowicie nie spodziewanie dotarła przesyłka z oplotami 

 

dsc_9972q8q7w.jpg

 

 

dsc_9966ckrcz.jpg

 

 

dsc_9965zoruz.jpg

 

 

 

 


A i jeszcze taka porcja fotek

 

dsc_9978v6sd3.jpg

 

 

dsc_9974s3sl5.jpg

 

 

dsc_9987ies8j.jpg

 

 

dsc_9989y2spk.jpg

 

 

 

dsc_00024hswj.jpg

 

 

dsc_9999jtsgf.jpg

 

 

dsc_0008plsc1.jpg

 

 

dsc_0009y6s62.jpg

 

 

dsc_0010pysec.jpg

Edytowane przez PatrykT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Block cpu od Alphacool wg Thermalbench to jeden z bardziej przeciętnych bloków. Wyglądem również nie powala. Za to nowa pompka Eis zrobiłą bardzo dobre wrażenie.

 

Niestety ale blok cpu i gpu wygląda okropnie - nie ma szans aby wsadzić tam EK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym kontekście pytałem, nie da rady dogadać się z EK i ich jakoś "podkręcić" tym sponsoringiem od A - może nawet stworzyć dwa buildy?

 

Niestety ale jeśli chodzi o design to Alphacool tylko udowadnia, jak nie robić WC, które byłoby wizualnie ładne. O ile radiatory to pikuś i ja bym je osobiście zostawił, chociaż wiele osób narzeka, że fabrycznie są dośc brudne, tak ich bloki wodne to jakieś nieporozumienie zupełne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloki ek mam i wrócą w przyszłość. Także spokojnie. Projekt jest sponsorowany także trzeba użyć tego co się dostało. Odnośnie sponsoringu od ekwb to praktycznie nie ma szans. Może uda się ogarnąć thermaltake po tym evencie co teraz robią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz obawy, że ze szkłem będzie "zbyt ciasno"? Wyjdzie trochę złączek.

 

Okolica cpu, sekcji zasilania i ramu aż się prosi o gięte rureczki zamiast łączenia wszystkiego złączkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...