Skocz do zawartości
Kanghoy

Palit JetStream 1070 i wariujące wentylatory przy schładzaniu do spoczynku

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, problem widoczny z prawej strony wykresu:

 

eRR9yIL.jpg

 

Jak wyłączę obciążenie, to mi tak wariują wiatraki bez wgranego własnego profilu w afterburnerze. 

Próbuje przejść na pasywny, ale jak odetnie wiatrak, to widać radiator jeszcze oddaje ciepło, więc znów go włącza i to na słyszalne obroty, jak zawieje na sekunde, to znów ma temp poniżej limitu i go odcina i tak w kółko, przez nawet kilkanaście minut. Oczywiście jak ręcznie wymuszę mocniejsze obroty wiatraków żeby się radiator schłodził, a potem wrócę do trybu auto to jest ok i jest pasywna. To jest normalne przy tym biosie i jedyne co można zrobić to ustawić swój profil wiatraków w afterburnerze, albo dołożyć wentyli w budzie? Bo jak rozumiem taki profil wiatraków wgrał palit w biosie i stąd ten problem. Skacze między 1200 RPM(co już jest bardzo głośne, karta nawet w stresie nie wchodzi na takie obroty), a wyłączonym, wkurzające to.

W AfterBurnerze mogę ustawić krzywą konkurującą, ale musi się zaczynać od 25%, bo niżej i tak AB nie ogarnia i musiałby oddać kontrolę automatowi, a to skutkuje skokami. Niby nie problem, bo tych 25% i tak nie słyszę(inne części zagłuszają), ale miała być karta pół pasywna, a tu z tego nici wyjdą i jeszcze trzeba się wspomagać dodatkową apką, zeby się nie wkurzać.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ogarnałem. Wgrałem nowy bios ze strony palita. Niestety problemu nie rozwiązał, ale przesunął trochę charakterystykę skoków. Przy nagrzewaniu od ok 55*C do 60 zaczynało się przeskakiwanie wentyli. Przy schładzaniu od ok 50 do 45 też skakało i przez te skoki ofc zanim schłodziło do 44*C i stanęło to mijało naprawdę sporo czasu. Zrobiłem tak że do 44*C obrotami zarządza grafa (więc jest 0%), powyżej wskakuje afterburner i od razu daje 25%(tak jak pisałem to jest praktycznie bezgłosne, a pozwala też przy powrocie szybciej schłodzić do tych 44*C).

 

Może się komuś przyda(do 40% wentyle są ciche, potem zaczyna być coraz głośniej - świszczy powietrze wpływające do radiatora, nie same wentyle):

pVYq4ds.jpg

Edytowane przez Kanghoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...