Skocz do zawartości
Blue

Chlodzenie wodne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zmienilem obudowe na corsaira 900d, w obecnej tj07 mialem dwie chlodnice 120.4 i 120.2. W nowej planuje dodac jeszcze jedna aby uzyskac lepsze temperatury. Wiem ,ze jest mozliwosc zamontowania tam jesscze jednej 120.4 albo 140.3 na samej gorze. Ktora bedzie lepsza i jaka polecacie. Pompke mam swiftech mcp350 czy ona podala? (3 chlodnice i 2bloki, moze w przyszlosci jeszcze jeden blok na drugiej grafiki) Weze obecnie mam 10/13 czy zostawic je czy lepiej zmienic i z jakiej firmy najlepiej kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120.4 daje 12cmx12cm*4, czyli 576cm^2 do odprowadzenia ciepla.

140.3 daje 14cm*14cm*3, czyli 588cm^2, wiec bedzie nieco wydajniejsza przy tej samej grubosci chlodznicy.

 

Jak masz juz weze 10/13 to bym nie zmienial. 10/16 czy 13/16 ludzie zakladaja dla mniejszego zalamywania sie wezy i lepszego efektu wizualnego.

 

Swoja droga ile dales za obudowe, bo jak kiedys sprawdzalem, to cena niezle poszybowalado gory, kiedy za dalo rade za mniej niz 1k zl, a jak sprawdzalem to do 1400zl dobijala o,O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatecznei z 900d zrezygnowalem z powodu ceny. Za znacznie mniej mam w planach biurko z debowym blatem+ mocowana pod nia skrzynke pc i ze 2 chlodnice 420mm.

 

Ze swojej strony moge tylko powiedziec, abys nie kupowal wentyli Antec 3cool czy jakos tak, ktore mi doradzono. Sa glosne nawet na tym wolniejszym biegu, ok. 900rpm. Dodatkowo czasami podczas startu przez pewien czas dziwnie szuraja, ale nie mam czasu na zabawy w reklamacje i tak siedza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak sprzedalem dotychczasowe bebechy z chlodzenia wodnego,

Jesli komus by sie chcialo moglby napisac co kupic do 900d aby bylo cicho i wydajnie

Chcialbym cos poskladac na dwoch chlodnicach na dole chyba 120.4 ze wzgledow estetycznych a u gory 140.3. Chlodzony bedzie procesor i grafika (1080) najlepiej z jednego sklepu wszystko, nie musi byc najlepsze ale takie wmiare solidne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EK Water Blocks EK­XRES 140 Revo D5 PWM (incl. pump) 1 588,90 588,90
EK Water Blocks EK­Supremacy EVO X99 ­ Nickel 1 253,50 253,50
EK Water Blocks EK­FC1080 GTX ­ Nickel 1 472,80 472,80
EK Water Blocks EK­FC1080 GTX Backplate ­ Black 1 128,80 128,80
PrimoChill PrimoFlex Advanced LRT 10/16 przeźroczysty 2 33,90 67,80
Black Ice Nemesis GTS 420 XFlow ­ Black 1 367,40 367,40
Black Ice Nemesis GTS 480 ­ Black 1 360,50 360,50
EK Water Blocks EK­ACF złączka prosta SK 10/16 G1/4" ­ Black 10 23,70 237,00
Aquacomputer Double Protect Ultra 1000ml ­ czerwony 1 38,90 38,90
Noiseblocker 140mm NB­eLoop Bionic 1400rpm B14­3 3 107,00 321,00
Noiseblocker 120mm NB­eLoop S­Series 1300rpm B12­2 4 80,00 320,00

 

 

prosiłbym o ocene takiego zestawu, czy taki zestawik byłby dobry, obudowa corsair 900d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dol możesz dać 2x 480mm, ale zasilacz musisz skitrać gdzieś indziej. d5 jest mega cicha - u mnie halasuje, bo na dole budy dali cienka blache i brzeczy czasami, mimo gabki upchanej i pracy na 1 biegu :P

 

Wenty bedzie przez jakis kontroler podlaczal? U mnie ok 900rpm juz irytuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam panel to sobie ustawie wentylatory , chyba ze cos innego? Planowalem dac u gory 420.3 i na dole 480.4 chyba najfajniej by to wygladalo, ewentualnie jeszcze jedna chlodnice moglbym dolozyc jesli mialo by to jakis wplyw na wydajnosc ukladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Już 2x280 powinno spokojnie wystarczyć nawet po OC.

 

Wentyle: bez kontrolera nie podchodź nawet do nich - 1300rpm trochę hałasu robi.

 

Zastanów się też nad cieńszym wężem 13/10, jeśli nigdzie nie będziesz miał ciasnych łuków, a że budę masz sporą, to podejrzewam, że tak właśnie będzie. Cieńszy wąż łatwiej się prowadzi, do tego mniej przenosi drgania.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszlosci moze beda dwie grafiki...

A te co napisalem beda ok? Czy lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> z innej firmy? A jakies inne wentylatory proponujecie?

Weze wczesniej mialem 10/13 i wlasnie zastanawialem sie nad grubszymi, ladniej chyba wygladaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...