Skocz do zawartości
bub

Civilization VI

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj premiera Civilization VI

civvi_fb_share.jpg

 

Trailer:

 

 

Gameplay:

 

 

Gral juz ktos? Mam nadzieje, ze nie rozczaruje ta edycja i bedzie jeszcze lepsza od V czesci serii :smoke:

 

Nie wiem, czy jest sens kupowac teraz wersje zwykla w polskim sklepie za 200 zl (60 euro w steam store) lub wersje Deluxe za 300 zl, czy poczekac na jakas promocje.

 

Opis wersji Deluxe:

 

"Rozbuduj swoje imperium jeszcze bardziej dzięki Civilization VI Digital Deluxe, gdzie znajdziesz pełną wersję podstawowej gry, ścieżkę dźwiękową na 25. rocznicę oraz dostęp do czterech pakietów DLC, które pojawią się po premierze* i wprowadzą nowe mapy, scenariusze, cywilizacje i przywódców, wszystko w obniżonej cenie pakietowej.

 

*Oszczędność w porównaniu z oddzielnym zakupem każdego pakietu DLC. Pojedyncze DLC mogą być sprzedawane osobno. Jeżeli kupisz Digital Deluxe, nie kupuj tych samodzielnych pakietów, ponieważ zostanie pobrana za nie opłata."

 

 

Takze chyba bedzie to najbardziej oplacalny wybor, bo kupowanie kolejnych DLC moze zabolec finansowo bardziej niz teraz, tak jak to mialo miejsce w przypadku V edycji :P

Edytowane przez bub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KGHM Zagłębie Lubin

Czy cukierkowa grafika staje się standarde? Chyba mam skazę bo wychowałem się na pikselach   w 320x240. Patrzcie na stary i nowy cannon fodder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na GotY i/lub promocję. Nie ma mowy żebym zapłacił takie pieniądze za wersję PC.

Znajomy kupił i jak byłem u niego na partyjkę gwinta to miałem też okazję w międzyczasie w Civ6 pograć. Grafika jest sympatyczna i mi podchodzi :) (przypomina to styl z settlersów 3). Grając na średnim poziomie trudności (suwak w połowie) początek był trudny przez najazdy barbarzyńców, jednak po poradzeniu sobie z nimi i zbudowanie 2-3 jednostek (ze startową 4) gra staje się za łatwa. Te podpowiedzi w grze dla początkujących są niekompletne (kumpel mówi, ze ten tutorial z menu dostępny to porażka i strata czasu, a ten co mi się w grze pojawił bardziej irytuje niż pomaga). Jednak po jakiś 10-15 turach już wiadomo z grubsza o co chodzi ;)

 

Co do samej rozgrywki, hmm... Po dłuższej grze doskwiera głupota AI. Posiadając kilka jednostek bez problemu niszczyłem większą armię wroga. AI nie leczy jednostek i często nimi atakuje, mimo pewnej przegranej. Ganianie zwiadowców barzbarzyńców jest irytujące w późniejszej fazie gry. Ogólnie na początku było ciekawie i wymagająco, to później idzie się przez mapę jak czołg niszcząc wszystko na drodze :/ Zapomniałbym, dyplomacja w tej grze to porażka. Starałem się z jedną nacją dogadać na wszelkie sposoby a i tak skończyło się potępieniem z ich strony :/ Po ataku na jedno państwo zostałem przez wszystkich potępiony, nawet ich wrogów o,O Często kraje wypowiadają nam wojnę aby po kilku/kilkunastu turach płacić nam za pokój o,O Albo atakują nas, niszczymy im armię i chcą pokój. Po stworzeniu nowych jednostek znowu nas atakują i tak w kółko. Ogólnie słabo to wygląda :/ Ogólnie to pieniądze są do czegokolwiek potrzebne w tej grze oprócz zakupu nowych terenów do miast? Albo te zasoby na mapie coś dają? Bo miałem kilka kamieniołomów ale nigdzie nie był kamień potrzebny i nie dawało to nic po za zasobem (którego nawet nie widziałem ile mam o,O). Ogólnie jakoś takie to słabe. Może sprawdzę u siebie Civ5 co mam na steam z jakiejś wyprzedaży czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KGHM Zagłębie Lubin

Dziwne. Civilizacja 5 na gamespot ma status recenzji 9/SUPERB

 

Na metacritic ma 90 w metascore i 7.9 w USER score.

 

I to goua.


Ale ja chyba zerkne na civ IV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze mi sie przypomnialo. W civ6 jest jakos dziwacznei zaimplementowane, ze jak nie ruszysz sie jednostka i jej nie ufortyfikujesz, to ekran skacze po wszystkich jednostkach w losowej kolejnosci. Idzie sie pogubic w tym. Tak wiec na pewno nie zacheca to do gry :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił i jak byłem u niego na partyjkę gwinta to miałem też okazję w międzyczasie w Civ6 pograć. Grafika jest sympatyczna i mi podchodzi :) (przypomina to styl z settlersów 3). Grając na średnim poziomie trudności (suwak w połowie) początek był trudny przez najazdy barbarzyńców, jednak po poradzeniu sobie z nimi i zbudowanie 2-3 jednostek (ze startową 4) gra staje się za łatwa. Te podpowiedzi w grze dla początkujących są niekompletne (kumpel mówi, ze ten tutorial z menu dostępny to porażka i strata czasu, a ten co mi się w grze pojawił bardziej irytuje niż pomaga). Jednak po jakiś 10-15 turach już wiadomo z grubsza o co chodzi ;)

 

Co do samej rozgrywki, hmm... Po dłuższej grze doskwiera głupota AI. Posiadając kilka jednostek bez problemu niszczyłem większą armię wroga. AI nie leczy jednostek i często nimi atakuje, mimo pewnej przegranej. Ganianie zwiadowców barzbarzyńców jest irytujące w późniejszej fazie gry. Ogólnie na początku było ciekawie i wymagająco, to później idzie się przez mapę jak czołg niszcząc wszystko na drodze :/ Zapomniałbym, dyplomacja w tej grze to porażka. Starałem się z jedną nacją dogadać na wszelkie sposoby a i tak skończyło się potępieniem z ich strony :/ Po ataku na jedno państwo zostałem przez wszystkich potępiony, nawet ich wrogów o,O Często kraje wypowiadają nam wojnę aby po kilku/kilkunastu turach płacić nam za pokój o,O Albo atakują nas, niszczymy im armię i chcą pokój. Po stworzeniu nowych jednostek znowu nas atakują i tak w kółko. Ogólnie słabo to wygląda :/ Ogólnie to pieniądze są do czegokolwiek potrzebne w tej grze oprócz zakupu nowych terenów do miast? Albo te zasoby na mapie coś dają? Bo miałem kilka kamieniołomów ale nigdzie nie był kamień potrzebny i nie dawało to nic po za zasobem (którego nawet nie widziałem ile mam o,O). Ogólnie jakoś takie to słabe. Może sprawdzę u siebie Civ5 co mam na steam z jakiejś wyprzedaży czy coś.

 

 

Pieniadze mozna wydawac na zakup jednostek i budynkow bez budowy.

Zasoby sie dziela na strategiczne i luksusowe. Zeby dawaly jakiekolwiek efekty trzeba zbudowac kopalnie/plantacje/oboz czy co tam jeszcze sie da. Strategiczne daja mozliwosc budowy jednostek i budynkow, np konie - kawaleria, amelinium - samoloty, uran - bomby atomowe itd. Luksusowe zwiekszaja poziom zadowolenia w miescie i mozna nimi handlowac z innymi cywilizacjami. Po za tym budowa kopalni/ kamieniolomow zwieksza produkcje na danym polu oraz w siasiadujacych dzielnicach (np przemyslowej).

 

Z reszta sie zgadzam. Na paczatku babrarzyncy to prawdziwa zmora. Dyplomacje olewam bo nic fajnego nie daje. Trzeba uwazac bo trafia sie jakas agresywna cywilizacja np Chiny i dosc szybko podbijaja okoliczne panstwa-miasta. A one nam sie przydaja do wymiany handlowej i do wysylania emisariuszy.

Edytowane przez cochin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Civilizacja 5 na gamespot ma status recenzji 9/SUPERB

 

Na metacritic ma 90 w metascore i 7.9 w USER score.

 

I to goua.

Ale ja chyba zerkne na civ IV

Civ 5 dla nowych graczy jest OK.

Bardzo moznliwe ze fajnie bedzie sie w nia im gralo.

 

Jak ktos przechodzi z Civ 4 + dodatki to widzi ze "5" jest strasznie okrojona, uproszczona i plytka.

Ciezar gry zostal przeniesiony tylko i wylacznie na walke i podboj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos przechodzi z Civ 4 + dodatki to widzi ze "5" jest strasznie okrojona, uproszczona i plytka.

Ciezar gry zostal przeniesiony tylko i wylacznie na walke i podboj.

To którą część byś polecił do sprawdzenia, która nie jest przystosowana dla coraz bardziej ograniczonego społeczeństwa? Na grafice mi nei zależy, bo nieźle się bawię nawet przy Settlers 1 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej ciekawi tryb multiplayer niz walka vs AI :P Moze ktos moglby porownac V do VI jesli chodzi o ten tryb, podobno mialo byc kilka istotnych zmian.

 

Co do Civ V, to gra jest rewelacyjna, szczegolnie jesli chodzi o tryb online ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To którą część byś polecił do sprawdzenia, która nie jest przystosowana dla coraz bardziej ograniczonego społeczeństwa? Na grafice mi nei zależy, bo nieźle się bawię nawet przy Settlers 1 :P

Nic nie bede polecal bo sam gralem sporo tylko w Civ 4. ( nie licze Civ 1 i Civ 2 bo to dawno temu bylo ;-) )

Skoro dla inych Civ 5 jest rewelacyjne to moze Tobie tez podpasuje.

Mysle ze gusta sa rozne i nie ma co sie za bardzo sugerowac opinia innych.

 

Ja chyba sobie jedak Civ 6 odpuszcze bo znow ~100 godzin zycia mi wyparuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To którą część byś polecił do sprawdzenia, która nie jest przystosowana dla coraz bardziej ograniczonego społeczeństwa? Na grafice mi nei zależy, bo nieźle się bawię nawet przy Settlers 1 :P

Civ 4 + dodatki + mody.

 

A w ogóle to najlepsza gra z serii Civilization jest... Sid Meier's Alpha Centauri + Sid Meier's Alien Crossfire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nieźle, wczoraj wciągło mnie do 2 w nocy ;)

 

Chciałem pokojowo się rozwijać ale zostałem wciągnięty w długa wojne.. :/

 

Dyplomacja trochę ograniczona znowu. Niezbyt dużo opcji i przede wszystkim efekty są bardzo ograniczone. Główne benefity to handel i otwarte granice.

Nie udało mi się wskórać nic innego dotychczas. Inne kraje nie chcą rozmawiać jak się nie pokaże potęgi militarnej..do pupy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie wytrzymałem. Pograłem trochę i tak jak zawsze we wszystkich civilzacjach dyplomacja to [gluteus maximus], a przeciwnicy totalnie bezsensownie i bez żadnego uzasadnienia potępiają Cię i wypowiadają wojny.

Bardzo dużą uwagę trzeba przywiązać do kupców i dzielnic odpowiedzialnych za handel. Nie podoba mi się sposób odkrywania mapy w formie papirusa, czasami się zapominam i muszę chwilę pomyśleć żeby zauważyć czy dany teren jest odkryty czy nie, jest to po prostu nieczytelne.

Jak ktoś ma 5 + dodatki to niech się nie spieszy, tak samo było przy premierze 5 która nie miała szans z 4 + dodatkami.

Tak poza tym to jak w każdej cywilizacji od ekranu nie da się odejść.

 

Tapatapatap Moto X Style

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapa akirat jest czytelna. Masz 2 typy papirusu, ten nieodkryty i terenow odkrytych w stylu map z ksiazek jak LotR. Dyplomacja owszem do 4 liter. Wczoraj pogralem jeszcze u znajomego i... Wyleczylem sie kompletnie z Civ. Atakuja mnie Sumerowie, niszcze ich armie a killa AI mnie potepia o,O Podbilem pozniej kilka miast sumerow. Chca pokoju, zwrotu stolicy i ze moge zachowac inne miasta. Usuwam z ich rzadania stolice i... akceptuja, wiec miasta zostaja u mnie, a stolica summerow nie ma zadnej kary do okupowania jej. Pozniej wypowiadam wojne Egiptowi. Wg. Opisu w grze musze odczekac 5 tur z atakiem po wypowiedzeniu aby duzej kary nie zalapac. Odczekalem 7 tur i... kara + potepienie. Przez przypadek oddalem 2 miasta Egiptu i zaczelo sie. 15 tur pod rzad gdy jakas nacja sklada mi propozycje placenia im zlotem + surowcami eksluzywnymi... potepianie mnie itd. Co tura musze wysluchiwac conajmniej jednego wygloszenia tego. Poddalem sie i nie zamierzam wracac do tej gry juz nigdy wiecej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem okazje popykać trochę i prócz wyżej wymienionych dodam jeszcze dziwne skalowanie jednostek, atakuje najnowszym czołgiem (dwie gwiazdki) starszą piechotę i dostaję niemal tyle samo obrażeń co oni, dzięki bogu, że jednostka z kuszami nie zadaje wiele obrażeń, bo to już by było przegięcie :>

już nie wspominając, że barbarzyńcy potrafią mieć najnowszy sprzęt i pojawiają się znikąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra caly czas w cenie 200 zl+ do tego dlc z polska 5 euro. Z wikingami tez sie pojawil w tej samej cenie. Poczekam az wyjda wszystkie DLC to skusze sie na complete edition, glownie zeby grac na sieci, bo single w civilization to nie to samo co multi, gdzie przeciwnik i dyplomacja tak nie kuleje :P

 

Skoro mowa o complete edition to polecam wam zakup w ostrej promocji steam http://store.steampowered.com/bundle/575/

gra jest przeceniona ze 137 euro na niecale 12 euro :smoke: zapraszam wtedy od razu do gry online

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem nocami w civ 1 na amidze i była w swoim czasie absolutnie wyjątkową pozycją. Całkowicie poza konkurencją. Dwie klasy przed wszystkim co znałem a znałem sporo. Potem pograłem też w civ 2 i nie robił już takiego wrażenia bo nie wnosił zbyt wiele nowego, ale grało się dobrze i mocno  wciągała. Trójka to była rewelacja. Po raz pierwszy grałem w civ online i zapisałem się nawet do ligi światowej grając kilka meczy z czołówką. Jeden z trzema graczami top 10 wygrałem ;o fartem
Czwórka w porównaniu była sporym rozczarowaniem. Nie wciągała. Zaczął mi przeszkadzać ograniczony schemat. Po prostu mi się znudził. Inne firmy rozwinęły bardziej uwolnione rodzaje rozgrywki sprawiające więcej satysfakcji. Dalej  było juz tylko gorzej, na piątkę patrzyłem już z uprzedzeniem i gra nie wyprowadziła mnie ze złego nastawienia.
Seria musiała by na nowo stać się innowacyjnym liderem. Choć być może gdybym nie był kiedyś tak mocno zafascynowany cywilizacją teraz nie odczuwał bym tak mocnego rozczarowania.
Nie widziałem jeszcze szóstki i na pewno  nie zainwestuje dwóch paczek. Gra aby  mnie przekonać musiała by się na nowo stać innowacyjnym liderem. A tu w mojej ocenie palmę pierwszeństwa ma od 10 lat studio Paradox i gry typu Europa Universalis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...