Skocz do zawartości
kulfoniasty

Celeron 900 -> 1152 problem z mnoznikiem !

Rekomendowane odpowiedzi

problem sie ma takowo: procesorek jest sobie Celeronek 900, plytka nie wiem jakiej firmy, chipset Intel i815. Ale przejdzmy dalej.. BIOS ... tam w ustawieniach mocy mam tylko 3 pozycje:

 

*Auto Detect DIMM/PCI Clk [enabled] albo [disabled]

*Host Clock /Sprd Spec/ PC133 [auto],105,Off,NO itd.

 

Z racji ze moja plyta z PC 133 raczej sobie nie radzi bo nie ma tam takiej opcji to we wszystkich ostatnia opcja jest off. Dalem ten parametr na maxa, czyli na 129. Tym sposobem z pomnozenia magistrali przez standardowy mnoznik x9.0 otrzymalem 1152.

 

*CPU Clock Ratio [8.5] do [12]

 

i teraz pozostaje jeszcze mnoznik. Jego wartość zmienilem na maksyma;lna mozliwa, czyli na 12. Jednakze przy starcie komputera pokazuje mnoznik 9.0. Czyli nic mi sie nie poprawia.

 

Zna ktos mozew pomysl jak to poprawic, aby uznawal wartosc wprowadzona w biosie ??

 

Z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<span style="color:red;">[ciach!]</span>a mac ja <span style="color:red;">[ciach!]</span>le ile razy do <span style="color:red;">[ciach!]</span>a walca mozna powtarzac, ze w prockach intela nie mozna zmieniac mnoznika. wystarczy przeszuac forum lub zajrzec do faq. Wywalic ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz to Twoj pierwszy post i jak widac jestes raczej leniwy i/lub nie potrafisz szukac wiec Ci powiem ze w procesorach Intela poczawszy od PII NIE DA SIE ZMIENIC MNOZNIKA.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz to Twoj pierwszy post i jak widac jestes raczej leniwy i/lub nie potrafisz szukac wiec Ci powiem ze w procesorach Intela poczawszy od PII NIE DA SIE ZMIENIC MNOZNIKA.

Pozdro

Dexter

i tu blad dexterku bo w pierwszych PII sie dalo zmieniac mnoznik tj: 266mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulfoniasty:

 

Zmiana mnożnika w celku: 8O 8O 8O

 

FSB- z tego, co piszesz, na Twojej płycie FSB ustawiasz jednocześnie z opcją spread spectrum, do tego odnosi się to ON/OFF. Ineteresuje Cię zwłaszcza opcja 133/OFF, czyli FSB 133, spread spectrum wyłączone.

Ale już przy 129 powinieneś mieć dzielnik 1/4, PCI będzie lekko niedotaktowane, ale powinno być OK.

 

Przy podkręcaniu proca spread spectrum zawsze powinno być WYŁĄCZONE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz to Twoj pierwszy post i jak widac jestes raczej leniwy i/lub nie potrafisz szukac wiec Ci powiem ze w procesorach Intela poczawszy od PII NIE DA SIE ZMIENIC MNOZNIKA.

Pozdro

Dexter

i tu blad dexterku bo w pierwszych PII sie dalo zmieniac mnoznik tj: 266mhz

Zdarzaly tez sie wersje inzynieryjne z odblokowanym mnoznikiem, ale nie o to chodzi. Poczawszy od modelu PII Intel wprowadzil blokade mnoznika, zdarzaja sie perelki ale to wyjatki.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...