Skocz do zawartości
Gość

Brak stabilności na 4.5GHz (I5 3570K)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
 
Posiadam następujący sprzęt:
CPU: I5 3570k
Cooler: Zalman CNPS10X Optima
MOBO: Asrock Z77 PRO 3
GPU: MSI GeForce GTX980 GAMING 4G
RAM: Kingston HyperX Black 8GB 1600MHz CL9
ZASILACZ: Antec VP-550W
OBUDOWA: Fractal Design Define R5
 
Ustawienia w BIOS na 4.5GHz:
 
Ustawienia w BIOS na 4.4GHz:
 
Po 1 min i 48 sek komputer się totalnie zawiesił. Niżej zdjęcie z OCCT:
 
Dodam tylko, że na tych ustawieniach komputer jest w 100% stabilny (ponad 60h pracy bez żadnych błędów, z czego połowa granie)
 
Komputer na 4.5GHz bez problemu wstaje i jest stabilny przy normalnej pracy, ale pod obciążeniem w intel burn test lub occt otrzymuje niefajnego bluescreena zawsze z innym komunikatem. Nie chciałbym już więcej podnosić napięcia bo i tak jest już bardzo wysokie jak dla takiego oc. Temperatura max w intel burn test po ok 5 min to 99 stopni, ale w grach na 4.4GHz nie miałem więcej niż 75 stopni. Chciałbym spróbować ustabilizować tego procka na 4.5GHz, ale nie wiem czy uda mi się to w jakiś sposób zrobić bez podnoszenia wyżej napięcia.

Proszę o pomoc. Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny (pierwszy raz bawię się w OC procesora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trochę mnie zdziwiło, że nawet na takim napięciu nie jest stabilny. Ludzie na takim co ja mam na 4.4Ghz robią bez problemu 4.5GHz, więc chyba trafiłem na bardzo słabą sztukę. No nic, zaczekam jeszcze na inne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytam, czy w jakiś inny sposób mógłbym ustabilizować to 4.5GHz. Jeśli trafiła mi się słaba sztuka to po prostu mi to napisz.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustabilizować możesz tylko obniżając temperaturę. Wtedy też procek będzie potrzebował mniejszego napięcia do 4,5GHz. 99stopni? - nie tędy droga! Oskalpuj go, CLP pod IHS a na jakaś zwykła lepsza pasta to i 4,7GHz Ci poleci.

Edytowane przez Oktawian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99 stoni tylko w intel burn test, na 99% nigdzie nie uzyskam takich temp. Skalpować się boję, bo jestem niepełnosprawny manualnie. :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3570k i jeżeli temperatura nie przekraczała 70stopni to był w stanie pracować stabilnie przy danym taktowaniu. Powyżej tej temperatury potrzebował wyższego Vcore do stabilnej pracy, co powodowało dalszy wzrost temperatury.... Jak więc widać to właśnie temperatura jest kluczowa przy OC i według mnie u Ciebie jest za wysoka. W pewnym(niewielkim) stopniu na temperaturę możesz wpływać w sposób pośredni, tzn obniżając inne napięcia powiązane z procem takie jak: napięcie kontrolera pamięci(VTT, VCCIO) lub CPU PLL(VCCPLL). Zresztą poczytaj poradnik(o ile jesteś sprawny intelektualnie - żarcik :) bez obrazy) bo za dużo by tu pisać.

edit: Możesz obadać jeszcze to.

Edytowane przez Oktawian
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...