Skocz do zawartości
Slaviola

Nowa płyta główna microATX, cena nie gra roli!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Powoli modernizuje swojego kompa. Aktualnie szukam nowej płyty głównej, docelowo pod i7-7700k. Do tego, chciałbym aby nowa płyta obsługiwała RAMy DDR4, najszybsze jak się da (no co najmniej te 3600 mhz), ważne również by posiadała dobry układ dźwiękowy, nawet bardzo dobry (byle nie jakiś Realtec XD).

Aktualnie płyta będzie "chodzić" w zestawie z i7-2600k (dopóki nie kupię 7700k) oraz z Titan X Pascal... proszę o podanie konkretnych odpowiedzi :).

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Sławek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ci ramy 3600+ mhz , przyrost wydajności kiepski w stosunku do 3000 mhz a koszt sporo więcej .

 

Ciekawe jak chcesz wsadzić I7 2600K do płyty na Z170 / Z270 ?

 

Przecież to różne sockety .

 

TXP też średnio sensowny pomysł , chyba że chcesz grać w 4K + 60 fps .

 

Kwestia dobrego audio - nie lepiej kupić jakąś porządną kartę na PCI/PCI-E np. wyższe modele Xonara , zresztą z integrą inną niż Realtek będzie problem - teraz prawie wszędzie siedzi .

 

Z płyt mATX Z170 tylko Asus MAXIMUS VIII GENE nie ma audio od Realteka - tyle że to koszt ~900 zł , dla mnie bezsens wydawać tyle kasy na płytę .

 

Albo poczekaj na płyty Z270 ( czy jak tam ten chipset będzie się nazywał ) .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... faktycznie, mój błąd, przecież i7-7700k jest na innych sockecie aniżeli 2600k XD, ale gapa ze mnie :/.

Czyli z płytą to faktycznie najlepiej będzie poczekać na nowy socket, i wtedy kupić ją razem z i7-7700k.

Natomiast na tę chwilę zostanę przy swoim setupie + Titan X Pascal (już kupiłem, więc... a zresztą właśnie mam zamiar grac właśnie w 4k/60fps+, monitor 35 cali).

Moją stara karta, 780ti - podajże EVGA Classified, za chwilę będzie kurzyć się w kartonie, także jak Ktoś, coś... ;)

Co do ramów - mówicie, iż powyżej 3000 mhz nie ma co się pchać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...