Skocz do zawartości
Stefan BoliMniewKrzyżu

Monitor 27 cali oraz niezbędna odległość - strach przed pikselozą oraz uszkodzeniem wzroku.

Rekomendowane odpowiedzi

Moje uszanowanie!

 

Chcę zakupić ten oto monitor:

http://www.komputronik.pl/product/293821/iiyama-g-master-black-hawk-ge2788hs-1ms-.html

 

I pytanie: jaka odległość będzie odpowiednia, czyli taka, abym nie doświadczał dyskomfortu w postaci zbyt wyraźnie widocznych pikseli?

O drugiej obawie również wspomniałem w temacie: nie chcę, aby ten niemały przecież monitor przyczynił się do pogorszenia mego wzroku.

Wszystko sprowadza się zatem do odległości pomiędzy oczami, a urządzeniem.

 

Jeżeli zakupię owy monitor i postawię w miejscu jego planowanego przebywania, odległość, pomiędzy mymi oczami o wyświetlaczem, będzie wynosić 55 cm.

Wiem, mierzyłem dokładnie. Czy jednak 55 cm to aby nie za mało?

 

Liczę, że podniesiona przeze mnie kwestia spotka się z odpowiednim zaangażowaniem z Waszej strony.

Edytowane przez Stefan BoliMniewKrzyżu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GE2788HS-B2 tu masz wersje B2 czyli odświeżoną, odległość najlepiej >1m

Dziękuję, przyjacielu! Czy różnica jest na tyle istotna, aby myśleć o ostatniej wersji? Nie ukrywam bowiem, że skłaniam się ku monitorowi dostępnemu w komputroniku (wygoda).

Odnośnie odległości - cóż, tak daleko od monitora nie będę siedział. Najwyżej 60 cm. Czy to oznacza, że przy takiej właśnie odległości obraz będzie fatalny (widoczne piksele)?

Edytowane przez Stefan BoliMniewKrzyżu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 55 cm spokojnie widzę ziarnistość obrazu na 24" fullHD. Aczkolwiek jest jeszcze do zaakceptowania.

 

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i jakie straty na jakości dana osoba jest w stanie zaakceptować. W domu rodzinnym mam monitor 27" FullHD i nie mogę przy nim pracować. Nawet z ~80cm obraz jest mniej ostry i ziarnisty. Najlepiej wybierz się do jakiegoś znajomego i na spokojnie po testuj. Lub w ostateczności do sklepu. W dobie monitorów 27" 1440p. FullHD w 27" wygląda na prawdę słabo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie może 24 cale?

 

Pytanie, który:

 

http://www.komputronik.pl/product/199947/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/24_iiyama_ProLite_E2483HS_czarny.html

 

http://www.komputronik.pl/product/236792/iiyama-g-master-black-hawk-ge2488hs-1ms-.html

 

Różnica dotyczy czasu reakcji plami. Myślę, że jest tak znikoma, że jej nie zauważę, a osiągi tańszego wariantu są i tak wybitne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...