Skocz do zawartości
Grzesiek121

Problemy z rozruchem, freeze. Co prawdopodobnie się kończy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Opisane problemy są sporadyczne, ale coś się chyba zbliża do końca i nie wiem do czego te objawy najbardziej pasują. Komputer używany jest do pracy, bez niezależnego GPU.

 

- Ostatnio po 2-tygodniowym postoju nie startował. Wiatraki i dysk ruszały, ale ekran był szary. Podmieniłem zasilacz i wstał, ale włożyłem dla pewności stary i działa bez zastrzeżeń (mogło się lekko wypiąć coś).

- Przy szybkim przewijaniu zdjęć (ale tylko kilku konkretnych plików) wyrzuca niebieski ekran z komunikatem ati2dvag.

- Kilka razy przy starcie pojawiły się zamiast testów pamięci fioletowe trzy paski poziome. Restart pomaga.

 

Grafika jest zintegrowana w płycie Asus. Zasilacz Chieftec 400W, któremu kończy się gwarancja. Podmieniałem części, ale zasilacz w innym PC chodzi idealnie. Jednocześnie ten zestaw z innym zasilaczem miał tylko freeze przy przewijaniu wspomnianych zdjęć. Płyta ma już swoje lata, więc może problemem jest karta graficzna na płycie? Czy takie byłyby objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za komputer, konkretnie jakie podzespoły? Czy kręcony?

Testowanie komputera w przypadku problemów z uruchomieniem/stabilnym działaniem to eliminacja wszystkich możliwych zbędnych urządzeń.

Czyli zostawiamy tylko: zasilacz, 1 kość RAM, płytę,CPU i napęd CD/DVD. Bios do ustawień domyślnych. Uruchamiamy z płyty UBCD i testujemy obciążeniowo CPU i RAM. Jak Memtest w UBCD sypie, to wkładamy drugą kostkę. Oczywiście czyścimy wszystkie sloty. Ram wkładamy i wyjmujemy (przy wyłączonym komputerze) kilka razy, aby przetrzeć styki. Jak działa to dokładamy dysk, testujemy w UBCD dysk.

Edytowane przez barwniak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta i procesor pochodzą z mojego starego PC - Asus m4a785, cpu Athlon x2 250. Mają więc prawo nie domagać już. Reszta zestawu ma kilka miesięcy - Dysk WD 2TB, zasilacz Chieftec GPS-400, pamięci GoodRam ddr2, obudowa też nowa, więc włącznik sprawny i okablowanie nowe.

 

Wszystkie części sprawdzałem już taką metodą jak piszesz. Pozostają tylko płyta lub zasilacz jako podejrzane, ze wskazaniem na płytę (kupiona 2009r. chyba), ale wykorzystałem ją w zestawie, bo komputer był zadbany i jest to wystarczające wydajnościowo do zastosowań tego PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...