Skocz do zawartości
Neris

ASRock Gaming K4 i Corsair Vengeance LPX DDR4, 16GB(2x8GB), - jakie ustawienia na 3000 MHz?

Rekomendowane odpowiedzi

Na kilku filmikach widziałem, że nic nie zmieniając ludzie normalnie ustawiali częstotliwość na profil XMP. Próbowałem tak zrobić i niestety PC daje 'No Signal' na monitorze. Obecnie są ustawione na 2133 MHz czyli na domyślnych ustawieniach. Jakie ustawienia mam zmienić w BIOSie żeby PC odpalał?

 

Aktualnie wszystko jest tak jak było, czyli na 'auto'. Kości RAM są w czerwonych slotach. Chłodzenie Macho Rev. B jest na tyle duże, że włożenie w czarne sloty może spowodować zawadzanie kości o wiatrak chłodzenia (albo będzie na styk). Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, w które sloty są wsadzone kości, ale gdzieś czytałem że najlepiej wsadzać w czarne sloty.  

 

Tak na marginesie. Zamawiałem to w morele. Źle mi docisnęli kości i ekran pokazywał 'no signal' pomimo, że ruszał i wszystko się świeciło (żadnych dźwięków), dopiero po kilku godzinach postanowiłem sprawdzić kości no i nie jestem geniuszem w tych sprawach, ale nawet ja wiem, że tak włożyć kości to grzech. 

Edytowane przez Neris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem w innych slotach, ponieważ tak jak napisałem - wiatrak będzie opierał się na kości. Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie ale mogę spróbować. Sprawdziłem BIOS i jest wersja 3.20 z 26.07 a ostatni był 07.10 czyli wersja 7.0. W morele zamówiłem aktualizację BIOS a zamówienie składałem 13.10.2016 r. Partacze. Płacisz żeby oszczędzić sobie trochę czasu a i tak tego nie zrobią. Kpina. 

Edit:

Zaktualizowałem BIOS z wersji 3.20 do 7.0. 

Czy ustawienie XMP powinno odpalać na domyślnych ustawieniach? 

Próbować na ustawieniach domyślnych czy najpierw wsadzić koście w czarne sloty (bliżej chłodzenia)?

Edytowane przez Neris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazało przez krótką chwilę 'No Signal' ale wczytało profil XMP na domyślnych ustawieniach. Powinni mi zwrócić pieniądze, za brak aktualizacji. 

Jest jakaś różnica w które sloty wsadza się kości RAM? (czarne/czerwone, bliżej/dalej procesora) Czy to raczej nie ma znaczenia i zostawić tak jak jest? 

 

Chciałem to ustawić, ponieważ dzisiaj przeczytałem jeden temat i w sumie tak trochę się wystraszyłem, że z moją płytą główną może być coś nie tak skoro nie chce odpalać na profilu XMP jak innym. 

Edytowane przez Neris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://asrock.pc.cdn.bitgravity.com/Manual/Fatal1ty%20Z170%20Gaming%20K4.pdf

 

2.3 Installing Memory Modules (DIMM) 

 

Nic nie napisali o czerwonych i czarnych slotach, ale A2 i B2 mają największy priorytet więc powinno zostać tak jak jest (czyli czerwone sloty), czyli ktoś mi wcześniej źle powiedział. 

 

Dzięki za pomoc. 

Edytowane przez Neris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kości idą na 3 GHz na ten płycie? Przecież w jej specyfikacji nie ma wymienionych tych taktowań. Czy może ja po prostu o czymś nie wiem. Jeśli tak, to proszę o dokładne wytłumaczenie. Sam się zastanawiam nad tą płytą i właśnie tym RAM-em(dokładnie cmk16gx4m2b3000c15), ale czytałem, że są problemy z 3 GHz. 

Edytowane przez fobar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak płyta jest na Z170 to obsłuży ramy 3866 mhz , dziwne że w spisie nie ma ramów 3000 mhz tak samo jak nie ma 2600 mhz , może to przeoczenie Asrocka .

 

Ramy 3000 mhz powinny działać po włączeniu profilu XMP .

 

Jak nie działa to albo coś jest nie tak z płytą lub ramem albo się gryzą ( jak np. Asusy z ramami Corsaira ) .

 

Co innego jak jest to płyta na B150 ( bo B150 Gaming K4 też istnieje ) - wtedy max. taktowanie ramu to 2 133 mhz .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...