Skocz do zawartości
Gość KGHM Zagłębie Lubin

Regeneracja Li ion czy zamiennik?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KGHM Zagłębie Lubin

No i stało się.

Laptop na baterii działa około 30/40 minut. Nie będę ukrywał, że jednak to przeszkadza.

I teraz pytanie.

Czy warto wydać prawie okolo 400 pln na porządną regenerację czy kupić zamiennik?

 

Laptop z USA więc są problemy z zakupem. Mówię o cenie. 59 dolców za baterie i 35 za international shipping.

 

Regeneracja w podobnej cenie ale w polsce.

 

Aha. Nie jest az tak zle, zebym musial bawic sie w domowy sposob z zamrazarka.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graham - jesteś pewny że baterii do twojego lapka nie idzie dostać w PL czy gdzieś w UE ?

 

Jak to nie jest totalna egzotyka w rodzaju Alienware to zamienniki powinny być dostępne .

 

Ostatecznie oryginalne aku .

 

A co do regeneracji - w praktyce to niemal to samo co nowy akumulator , stary otrzymuje nowe ogniwa oraz zerowany jest licznik ładowań .

 

Wymiana samych ogniw to pikuś , gorzej ze zresetowaniem lub wymianą układu sterowania - zresztą może się okazać że stare ogniwa są jeszcze sprawne a tylko licznik osiągnał już limit ładowań .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KGHM Zagłębie Lubin

Ewentualnie podaję info na temat laptopa.

 

Gateway P7805u FX

 

Bateria Li0ion 7800mAh/81Wh

 

Model SQU-720


Na ebayu wisi to :

 

http://www.ebay.com/itm/New-Laptop-Battery-Gateway-P-7805U-FX-P-7807U-P-7807U-FX-P-7808U-FX-7200mah-9C-/200681951318?hash=item2eb9939056:g:eQ0AAOxyIAZRw6yK

 

Replacement. Jedynie same replacementy. Nigdy wiecej nie kupie nic w USA : ). Mama i zona caly czas mnie NADAL krytykuja za tego laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś dokładnie ?

 

Bo ja m.in. na allegro znalazłem zamienniki baterii do twojego lapka .

 

Wersja 4400 mAh za ~150 zł + koszty wysyłki .

 

Wersja taka jak twoja czyli 7800 mAh za ~190 zł , koszty przesyłki nie znane , wysyłane z HK .

 

To co wyżej tyle że na aliexpress + darmowa przesyłka , sama bateria to koszt ~42 $ , przesyłka idzie 20 do 30 dni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KGHM Zagłębie Lubin

A patrzyłeś dokładnie ?

 

Bo ja m.in. na allegro znalazłem zamienniki baterii do twojego lapka .

 

Wersja 4400 mAh za ~150 zł + koszty wysyłki .

 

Wersja taka jak twoja czyli 7800 mAh za ~190 zł , koszty przesyłki nie znane , wysyłane z HK .

 

To co wyżej tyle że na aliexpress + darmowa przesyłka , sama bateria to koszt ~42 $ , przesyłka idzie 20 do 30 dni .

 

Dobra. Bateria dotarla , to teraz mam pytanie.

Co do formatowania baterii.

 

Gosc z china wyslal mi instrukcje ze mam naladowac przez 6-12 godzin i rozladowac. I tak z 3 razy.

 

JEEDNAK

 

na internecie znalazlem:

 

Prawidłowe korzystanie z akumulatora:

„Mit” dotyczący przeprowadzania kilku cykli ładowania i rozładowywania zakupionej baterii w dobie ogniw litowo-jonowych, bądź też litowo-polimerowych nie ma już odzwierciedlenia w rzeczywistości. Jak już zostało wspomniane – akumulatory te nie posiadają efektu pamięci, w związku z czym ładowana bateria nie zwiększy swojej pojemności przy pełnym rozładowaniu. Wręcz przeciwnie – może to drastycznie skrócić jej żywot, a nawet doprowadzić do jej trwałego uszkodzenia. Zalecane jest ładowanie takich baterii już na poziomie 50%-60% i nie mniejszym niż 20%.

 

Wiec czy poprostu mam ja wlozyc i korzystac normalnie? Naladowac. Korzystac. Naladowac. Czy  moge jechac z caly czas podlaczona ladowarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KGHM Zagłębie Lubin

Baterie nalezy przynajmniej raz na 2tyg a maks na miesiac rozladowac. Przy przechowywaniu najlepiej naladowac do 50-60%.

 

Dzieki braciszku.

 

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baterie nalezy przynajmniej raz na 2tyg a maks na miesiac rozladowac. Przy przechowywaniu najlepiej naladowac do 50-60%.

A po cholerę rozładowywać - co to ma dać? :) Jakiś kolejny zabobon...

 

Co się stanie, jak przy przechowywaniu naładuję do 80%? Aku się zniszczy - nie. Będzie miało mniejszą pojemność - nie. Szybciej się zużyje - też nie.

Co się stanie, jak przy przechowywaniu naładuję do 40%? Aku się zniszczy - nie. Będzie miało mniejszą pojemność - nie. Szybciej się zużyje - też nie.

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zabobon, a sami producenci tak zalecaja. Widzialem takie info przy jakims laptopie jak i powerbanku, wiec cos w tym musi byc.

Poproszę o źródło. Poważnie bo rzadko kiedy bateria w telefonie, słuchawkach, laptopie czy powerbanku leci poniżej 20%

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiesz - nie ważne co producent sobie powypisuje, praw fizyki nie zmieni ;)

Jak napisze, że raz na tydzień masz odprawić taniec wokół laptopa, bo inaczej aku padnie, to też się będziesz stosował? :) No raczej nie.

 

Te wszystkie "porady" odnośnie ładowania/rozładowywania do iluś procent mają dokładnie identyczną moc sprawczą, jak taniec wokół laptopa...

Edytowane przez rzymo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzymo : Li-ion jesli długo leża to muszą być naładowane w 30-40% ( lub napięcie na cele 3.6V ). Producenci o tym piszą w dokumentacji ogniw.

 

Li-ion i zamrażanie :D Hehhe ktoś chyba sobie głowie zamroził i mu się polepszyło ale ogniwom to nic nie da.

 

FAkt niezaprzeczalny : Trzymanie ogniw w stanie wysokiego naładowania i leżenia skraca ich trwałość. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio czytałem, że obecne baterie lubią być często doładowywane, czyli zjechanie do 50-60% i ładowanie

największy wróg to wysoka temperatura, głębokie rozładowanie (chociaż elektronika na to nie pozwala) i zbyt długie leżakowanie

podobno również i elektronika baterii powyżej iluś tam cykli i tak uwala baterię aby w ten sposób zabezpieczyć przed wylaniem/wybuchem (postarzanie produktu?) itp. ile w tym prawdy, cholera wi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...