Jump to content
Madridista98

Panel Sterowania nVidia - brak efektów mimo zmian.

Recommended Posts

Witam serdecznie. Piszę tutaj w celu uzyskania porady związanej z panelem sterowania nVidia. Na wstępie dodam, że mówimy o GeForce 840M

 

Otóż, od jakiegoś czasu zauważyłem, że nie ważne co ustawię w tym panelu, to zmian żadnych jeśli chodzi o wydajność czy jakość obrazu nie ma. Jak wiemy, w panelu sterowania nVidia można wybrać trzy opcje Ustawień 3D.

 

- Pod kontrolą aplikacji (czyli olewamy Panel i nasza aplikacja 3D o wszystkim decyduje)

- Według własnych preferencji

- W celu uzyskania najwyższej wydajności/jakości (z automatu robi to panel)

 

Jedynie ustawienie w rubryce dostosowywania poszczególnych elementów (synchronizacja pionowa, wygładzanie, itd.) opcji głównej którą jest preferowany procesor graficzny jako "zintegrowana karta graficzna" faktycznie daje jakiś efekt ... spadek wydajności. Szokiem to dla mnie nie jest, ale chcę tym zobrazować sytuację. Natomiast jeśli wrócę do wyboru karty nVidia to oczywiście, wydajność podskakuje o około 100% ale to mnie nie zadowala. Jakiekolwiek zmiany parametrów nic nie dają, mogę sobie jeździć tym suwakiem z wydajności na jakość a mimo tego fps-y w grach są identyczne i nie ma żadnych różnic ani w wydajności, ani jakości obrazu (testy są przeprowadzane w warunkach niemal identycznych i różnica jest niezauważalna). Tak samo jeśli oleję cały panel i wybiorę "Pod kontrolą aplikacji 3D". Teoretycznie sterownik nie ma nic do gadania bo gra ustala preferencje. I co? Zgadliście, jest dokładnie to samo. Nie ma najmniejszych zmian wydajności.

 

Instalowałem 4 różne pakiety sterowników (wszystkie poprzez "czystą instalację") i nic się w tym temacie nie zmienia. Nie bardzo wiem w czym leży problem. 

 

Nie zrozumcie mnie źle, gra się całkiem znośnie i komfortowo ale chyba fakt, że między maksymalną jakością a maksymalną wydajnością nie ma żadnej różnicy nie jest czymś normalnym. Może na koniec informacja o tym, jakie tytuły sprawdzałem: The Crew Wild Run, TDU 2, GTA V, NFS MW 2012, Minecraft, Overspeed.

 

Dziękuję za wszelką pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.