Skocz do zawartości
Olo_85

Monitor +- 1500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuje monitora, ktory bedzie sluzyl zarowno do gier (glownie FPS'y i RPG) jak i do pracy (pakiety biurowe) - po wnikliwej analizie wytypowalem cztery modele, ktore najbardziej przykuly moja uwage (kolejnosc nieprzypadkowa):

 

- ASUS VG24Qe

- BenQ XL2420Z

- AOC G2770PF

- AOC Pro-Line Q2778VQE

 

Nie znam sie i nie wiem co bedzie korzystniejsze: czy 1080p w 144hz czy 1440p w 60hz?

 

Komputer mam z i5 6600K + gtx1080

 

Jestem otwarty na inne modele (miedzy 24"-27")

Edytowane przez Olo_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąłeś to 144Hz :D Jeśli chodzi o 144hz to np. AG271QX

 

https://youtu.be/G3ZVHG7Ay8c

To chyba spowodowało tak mocne pragnienie znalezienia moniitora w 1440p i 144hz w cenie do 1500zl :-) - cos mi sie ubzdurało najwidoczniej. Ten AOC bardzo spoko tylko to juz jest ok 2000zl. Warto dopłacać te 500zl, zeby mieć te 144hz? Różnica w graniu jest aż tak odczuwalna? Nie jestem jakimś videofilem ani pro-graczem tylko "racjonalnym" konsumentem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na Asusa VG24QE, naprawdę dobry monitor w mocno atrakcyjnej cenie, w dodatku dużo sztuk się sprzedaje sa informacje zwrotne, że ma niski input lag, do tego dobre odwzorowanie kolorów i głębokie nasycenie czerni. Tylko jasnośc trzeba dopasować do własnych preferencji, ale to chyba kazdy potrafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz bylem zdecydowany na Asusa, ale natrafilem na cos takiego: AOC G2460PG - te same parametry co Asus, tj 1080p, 144hz ale jest Flicker Free (przy Asusie nigdzie nie znalazlem informacji na ten temat) no i ma  G-sync :-)

Pytanie 1: Czy warto doplacac za to ok 500zl?

Pytanie 2: Czy ten model bedzie najlepszym wyborem w cenie do 2000zl? (juz niech strace ;-) )

 

UPDATE:

 

Po glebszych przemysleniach doszedlem do wniosku ze jednak chce monitor ok 27" z 1440p i 144hz, najlepiej na IPSie (wiadomo z jak najnizszym input lagiem), ale dobra TN tez bedzie mile widziana :-)

 

Na pewno nie chce wydac wiecej niz 3000 zl. 

Zastanawiam sie nad Asusem ROG i Acerem Predator...

 

UPDATE 2:

 

Zdecydowalem sie jednak na model AOC AG271QE - czy byl to sluszny wybor? Mam nadzieje, ze tak ;-)

Takze temat do zamkniecia a zainteresowanym wspomnianym modelem chetnie podziele sie wrazeniami i odpowiem na pytania (jak juz go przetestuje).

Podziekowal za Wasza nieoceniona pomoc :-) 

 

Edytowane przez Olo_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...