Skocz do zawartości
piec22

Modernizacja, [3000-3500]

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

Komputer potrzebny do nauki głównie oraz do grania w ramach odpoczynku od tej nauki. ;-) Nauka, polega na labowaniu sprzętu sieciowego. Potrzebuje więc dużo rdzeniów i dużo ramu żeby symulować sprzęt sieciowy.

 

Obecna konfiguracja to:

 

Procesor: Intel i5 4460
Pamięć ram: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
Płyta główna: ASRock H81M
Karta graficzna: Radeon R9 270 OC
Zasilacz: Corsair VS 450W
HDD: WD 1TB Blue
Obudowa: Zalman Z1
 
Moje pierwsze przemyślenia to: wymagana zmiana płyty ze względu na mało banków pamięci. Docelowo chciałbym minimum 16GB. Jeśli chodzi o procesor, fajnie było by mieć 8 watków. Chciałbym również SSD. Intel jest sugerowany do labowania. Grafika póki co wydaje mi się że jeszcze, póki co starczy.
 
Dzięki za sugestie. :)
Edytowane przez piec22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, nowe czy używane?

Jeżeli ma być 16gb ramu to 2 sloty powinny i tak wystarczyć, 2x8gb to powoli robi się standard.

 

Biorę pod uwagę zakup części używanych, choć wolałbym oczywiście nowe. Pytanie ile mógłbym zyskać wydajności względem nowych części.

Jak wspomniałem 16GB to minimum "na ten moment", docelowo 32 GB.

mozna by pomyślec nawet o lga 2011 i 6 rdzeniach przy tym budżecie

Co konkretnie proponujesz? I czy to nie pociągnęło by za sobą wymiany zasilacza i obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę pod uwagę zakup części używanych, choć wolałbym oczywiście nowe. Pytanie ile mógłbym zyskać wydajności względem nowych części.

Jak wspomniałem 16GB to minimum "na ten moment", docelowo 32 GB.

 

Różnica na korzyść używanego sprzętu jest bardzo duża.

 

Dużo rdzeni, zależnie czy chcesz oc, czy nie, bo bez oc to ciekawa opcja to jakieś xeony z allegro, pod socket 1150, czyli odpowiednik np,, 4790 bez k. Ludzie nie wiedzą co to jest, więc te procesory potrafią iść bardzo tanio.

Wada to dość niskie zegary. Odblokowany 4790k dostaniesz za około 1000zł (i5 połowa mniej, kupiłem w ten sposób 2 w odstępie kilku miesięcy).

Do tego płyta umożliwiająca OC na chipsecie Z87/Z97 za 200-250zł, 4 banki pamięci.

 

lga2011 dałoby się wycisnąć w tym budżecie, ale jest to dość droga zabawa, nawet używane płyty bardzo trzymają ceny.

5820K to 1200zł, płyta na x99 to 600-700zł.

Zalman to obudowa atx, więc nic nie trzeba wymieniać.

Zasilacz jest dość kiepski, najniższy low end corsaira, ale powinien wystarczyć. Z procesorem 4 rdzeniowym i tym gpu spokojnie.

Możesz sobie wymienić zasilacz na jakiś ze sprawnością gold, cichszym wentylatorem, jakiś seasonic g gold, czy coś z tego przedziału, czyli używka ~200zł. Za cenę nowego corsaira vs450 można kupić używany zasilacz kilka klas lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...