Skocz do zawartości
wsde

Różnica kolorów między HDMI a DVI-D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
 

Jeśli mam monitor podpięty na HDMI to kolory są w porządku, szary kolor jest szarym kolorem, a jeśli podepnę monitor na DVI-D to kolory są inne niż na HDMI, nie widać szarego koloru, czerń jest mocniejsza niż na HDMI i w ogóle kolory są gorsze, nie wyświetlają się tak samo na stronach tak jak na HDMI. Mam ciemną tapetę Wiedźmina i ona lepiej wygląda na HDMI niż na DVI-D, jak monitor jest podpięty na DVI-D to niektóre opcje w menu monitora są nieaktywne, np. zmiana trybu czerni, wysoka, niska. Na DVI-D kolory folderów na dysku są gorszej jakości takie mocniejsze są, kolory jasne na facebooku wyglądają do bani, piszę to co zauważyłem.
 

Google na HDMI, widać szary kolor prostokątów Szukaj w Google, Szczęśliwy traf, szary kolor paska na dole:
 

http://images82.fotosik.pl/123/80bfedf283ebce86.jpg
 

Google na DVI-D, brak szarego koloru prostokątów Szukaj w Google, Szczęśliwy traf, brak szarego paska na dole:
 

http://images81.fotosik.pl/123/3a562579f3970b33.jpg
 

Dlaczego jest taka różnica w kolorach między HDMI a DVI-D? Co zrobić, by jakość kolorów była taka sama jak na HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie profile jakie ma monitor są takie a nie inne i sterowane z DVI przez kartę graficzną blokują pewne funkcje i tu raczej bym nie szukał bo miałem podobnie z swoim LG. Szarego nie widzisz przez wyższy kontrast. Spróbuj zmienić ustawienia na grafice pod siebie.

Edytowane przez bahus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie posiadam monitor LG IPS. Obniżyłem kontrast w panelu sterowania Nvidia i teraz widzę kolor szary, więc to jest wada monitora czy wszystkie LG tak mają, gdy podłączy się monitor przez DVI-D to jest problem z kolorami? A może wszystkie monitory tak mają, gdy się podłączy monitor przez DVI-D to jest problem z kolorami? Posiadam tymczasowo kartę GTX 275 to może być spowodowane tym, że karta jest słaba? Kontrast w panelu sterowania Nvidia w opcji "Wyreguluj ustawienia kolorów pulpitu" oryginalnie jest ustawiony na 50% i na HDMI wyświetlają się prawidłowo kolory, a na DVI-D jak jest ustawiony kontrast oryginalnie na 50% to nie widzę szarego koloru i kolory są gorsze, od czego to jest zależne? W panelu sterowania Nvidia w opcji "Wyreguluj ustawienia kolorów obrazu wideo" jest wybrane ustawienie "Ograniczony (16-235)" a nie "Pełny (0-255)" na HDMI i na DVI-D jest ta sama opcja wybrana.

Edytowane przez wsde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw to ręcznie na Pełny zakres.

 

To mam ustawić? Pełny (0-255)? Obecnie korzystam z HDMI. Poza tym orientujesz się odnośnie moich pytań? Bo chętnie bym poznał odpowiedź na te pytania.

 

1. Obniżyłem kontrast w panelu sterowania Nvidia i teraz widzę kolor szary, więc to jest wada monitora czy wszystkie LG tak mają, gdy podłączy się monitor przez DVI-D to jest problem z kolorami? A może wszystkie monitory tak mają, gdy się podłączy monitor przez DVI-D to jest problem z kolorami?

 

2. Posiadam tymczasowo kartę GTX 275 to może być spowodowane tym, że karta jest słaba?

 

3. Kontrast w panelu sterowania Nvidia w opcji "Wyreguluj ustawienia kolorów pulpitu" oryginalnie jest ustawiony na 50% i na HDMI wyświetlają się prawidłowo kolory, a na DVI-D jak jest ustawiony kontrast oryginalnie na 50% to nie widzę szarego koloru i kolory są gorsze, od czego to jest zależne?

Edytowane przez wsde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw 0-255 i cala reszte domyslnie, i dopiero zacznij kombinowac z kalibracja. Poszukaj w internetach profilu ICC dla swojego modelu monitora.

Karta nie jest za slaba, nie ma to znaczenia.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw 0-255 i cala reszte domyslnie, i dopiero zacznij kombinowac z kalibracja. Poszukaj w internetach profilu ICC dla swojego modelu monitora.

Karta nie jest za slaba, nie ma to znaczenia.

 

Rozumiem, a mam pytanie takie, dlaczego ten profil 0-255 nie jest ustawiony automatycznie? U mnie jest coś nie tak, czy każdy użytkownik Nvidii sam musi ustawić sobie ten profil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy musi sobie sam ustawić, z jakiegoś powodu po każdej instalacji sterownika graficznego domyślnie przedstawia się na ograniczony zakres.

 

Tapnięte.

 

Rozumiem, nie wiedziałem nawet o tej opcji, bo dopiero co kupiłem nowy monitor Full HD. Skontaktuję się z LG Polska i zadam im pytanie, dlaczego po podłączeniu monitora przez DVI-D kolory są gorsze niż na HDMI i żeby to naprawić to muszę obniżyć kontrast w panelu sterowania Nvidia. 

Edytowane przez wsde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...