Skocz do zawartości
Mido

Maksymalny możliwy limit odświeżania

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

niedawno czytałem sobie na reddicie o monitorach Eizo z odświeżaniem 240 Hz i ludzie pisali tam, że to nie jest prawdziwe 240 Hz, zdublowane klatki czy coś takiego. Oraz ktoś powiedział, że stworzenie prawdziwego monitora o takim odświeżaniu jest niemożliwe, gdyż jest limit, którego nie da się przekroczyć.

Pytanie do was: czy powyższe informacje są prawdziwe? Oraz jeśli tak, to ile wynosi ten limit?

Wiem, że topowi e-sportowi gracze CS:GO używają monitorów 144 Hz. Czy to jest ten limit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakimś monitorze EIZO o którym czytałem, było użyte wygaszanie podświetlenia (strobbing), co marketingowo podwajało ilość Hz. Czyli monitor sprzedawany jako 240Hz, powinien mieć bez strobowania 2x mniej, czyli 120 Hz - tylko nie wiem, czy da się ten strobbing wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie pomijając całą resztę danych powinno dać się stworzyć monitor o maksymalnym odświeżaniu (jednoprzebiegowym) 1000Hz bo jak wiadomo 1s ma 1000ms... ale max co ja się spotkałem do tej pory to matryce z fizycznie 200Hz.

 

W tv często opisują odświeżanie subpolowe. Czyli np matryca ma 100Hz ale sam ekran jest podzielony na 16 pól które są odświeżane a nie tak jak to jest normalnie po całości matrycy i później piszą TV 1600Hz...

Edytowane przez bahus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...