Skocz do zawartości
bober1441

Ocena zestawu do gier [3000zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu nie siedzę już w sprzęcie komputerowym, w związku z czym, po przejrzeniu nieco wątków na forum stworzyłem poniższy zestaw. Jako zastosowanie podaję jedynie gry, ponieważ z innymi taki komputer bez problemu sobie poradzi.

 

Cpu: Intel i5-6400 799zł

Gpu: XFX Radeon RX 480 GTR 8GB 1286zł

Mobo: MSI H110M PRO-VD 225zł

SSD: Goodram Iidium Pro 240Gb 319zł

Ram: Goodram DDR4 1x8Gb 2133Hz CL15 169zł

Zasilacz: Antec Vp 500 169zł

Obudowa: Zalman Z1 129zł

 

razem: 3096zł

 

https://www.morele.net/inventory/info/VPjAyP/

 

Nie nastawiam się na większe modernizacje, komputer będzie służył kilka lat, po czym pewnie podzespoły pójda na tyle do przodu, że prościej będzie kupić nowy sprzęt. Ewentualnie dorzucę ramu czy kolejny ssd. 

 

Tak więc proszę o opinię, ewentualne wskazówki zmian w powyższym zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślałem co lepiej zrobić - i5-6500 i RX 480 4Gb czy tak jak wyżej i5-6400 i rx 480 8Gb, W sumie wciąż nie jestem pewien który wariant będzie lepszy.

Napewno spróbuję się w takim razie szarpnąć na wersję bez kompromisu, ale która z tych dwóch kombinacji lepiej się sprawdzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nastawiasz się na większe granie, zaplanuj 1 cpu + 2 grafy. Znaczy cpu i mobo na dłużej, po dwóch latach wymiana grafiki. Karta będzie jeszcze rok na gwarancji, bez problemu sprzedajesz, dokładasz trochę i kupujesz coś nowego. Wtedy raczej opcja z 6500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc biorę 6500. Pytanie jest jeszcze odnośnie chłodzenia procesora. Czy chłodzenie boxowe w przypadku intela jest głośne??

 

Ze starego komputera wyjmę Scythe Mugen 2 rev B. Kompatybilny jest z lga 1156, podobno więc też ze wszystkimi 115X, ale tu natknąłem się na stronę:

http://www.scythe-eu.com/forum/mugen-series/7718-scythe-mugen-2-rev-b-s1151.html

tak więc teraz już sam nie wiem, niby pasuje, ale jednak pojawiają sie problemy z montażem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...