Skocz do zawartości
Gruby1989

Prawie cała buda do 5000k

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Nastała wiekopomna chwila i mój stary zestaw odchodzi na zasłużoną emeryturę.

W związku z tym że mój sprzęt nie doczekał się żadnej modernizacji przez ostatnie 8-9 lat, a i na wejściu nie był to jakiś high-end to stoję przed zakupem całego zestawu.

Znam się na sprzęcie jak świnia na gwiazdach, więc nie będę się tu silił na jakieś kombinowanie we własnym zakresie w kwestii własnych kompozycji.

Mocno rozważam propozycje z comiesięcznych zestawów na ppc do kwoty ~4800 PLN.

Jedyną rzeczą jaką wymieniłem w komputerze to zasilacz.

Posiadam w tym momencie OCZ ModXStream Pro 500W i ciekawi mnie czy uciągnie on konfiguracje z GTX 1070 + i5 6600K.

 

Prośba o pomoc: czy zestaw listopadowy jest w miarę optymalny, czy ewentualnie jest możliwość kupując coś nieco droższego wymiernie podnieść wydajność (wiadomo twórcę zestawów ograniczają widełki cenowe i głupio je przepałować o +300 PLN).

 

Szukam też jakiejś obudowy która pomieści całe to żelastwo. Myślałem nad SPC Gladiusem i +/- w takim przedziale cenowym chciałbym się zamknąć. Jeżeli ktoś ma jakąś ciekawą propozycję w stonowanej stylistyce to też będę wdzięczny za cynk.

 

W skrócie:

Posiadam wszystkie peryferia i tego nie planuje zmieniać, a przynajmniej nie teraz. Na całość (z obudową) chciałbym zamknąć się w 5000 PLN.

W OC nigdy się nie bawiłem, ale być może kiedyś coś będę chciał w tej kwestii robić więc nie chciałbym sobie blokować opcji. Chciałbym aby komp posłużył mi przez parę lat i nie ładować w niego hajs za pół roku bo nie wydala.

Zapomniałem o najważniejszym, komputer ma służyć głównie do grania.

Dzięki z góry za wszelkie propozycje.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gruby1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz uciągnie

 

Jeżeli chcesz to ulepszyć, odpada ci koszt zasilacza, można dać 6700k zamiast 6600k powinno się zamknąć w 5000.

Dołożenie do np. gtx1080, zapewne w większości gier dałoby więcej, ale nie starczy kasy, no i jest to stosunkowo mało opłacalny zakup , duża dopłata, co więcej karty tego typu szybko tracą na wartości.

 

Z innych rzeczy, można też pomyśleć nad tańszą płytą, nie potrzebujesz sli/crossfire do 1 karty. Chociaż dużo tutaj się nie zaoszczędzi. Są po prostu trochę tańsze płyty które umożliwią praktycznie takie samo oc tego procesora.

 

edit: doczytałem że z obudową, a w zestawach nie ma obudowy, w tym wypadku ciężko się będzie zmieścić z 6700k do 5000zł.

Gladius jest ok, porównywalny do wszystkich tych tanich budżetówek. Jakbyś miał np. 400-500zł na obudowę to by można doradzać, a tak to bierzesz coś z tych tanich SPC albo zalmanów.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dzięki wielkie za odpowiedź. No niestety na obudowę muszę parę złoty przyoszczędzić celem zakupu licencji Win10 (jakoś zapomniałem o tym szczególe) więc wybór padł na Gladiusa M35.

Zastanawiałem się nad kwestią GTX1080 ale doszedłem do wniosku że póki nie mam zamiaru przesiadać się na coś powyżej FullHD to będzie to kasa wyrzucona w błoto.

Niestety konieczność dokupienia dzieła M$ spowodowała że i tak przekroczyłem zakładany budżet. Na szczęście kobita dołożyła parę złotych w ramach gwiazdkowego prezentu i zmieściłem się w 5000k :)

Całościowe zamówienie wygląda tak:

Gigabyte GA-Z170-GAMING K3

Intel Core i5-6600K

SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

MSI GeForce GTX 1070 ARMOR OC 8GB

Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16GB(2x8GB)

SilentiumPC Gladius M35

Toshiba 3.5\'\', 1TB, SATA/600

ADATA Premier Pro SP920 128GB

Microsoft Windows 10 Home box

2xSilentiumPC Sigma Pro 120

Całość 5235,02 PLN

Edytowane przez Gruby1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...