Skocz do zawartości
Grimlock

Shadow of the Tomb Raider (Tomb Raider 11) ?

Polecane posty

Trochę do poprawy będzie. Swobodne pływanie było stałym elementem Tomb Raiderów.  No i dobrze że powróciła linka z hakiem. Oby wyszło jakieś demo przed premierą.  Mam nadzieję też, że na tym komputerze co mam  zagram przy podobnych ustawieniach dość komfortowo. Czyli 4K  na Ultra z paroma ustawieniami na High (głównie cienie).   FPS w RotTR wahał się  na granicy 45-65 FPS zależnie od lokacji. Były czasem spadki do 30 i mniej, ale sporadycznie.   Grafika niezła, ale d.. nie urywa przy niektórych dzisiejszych grach. Ba nawet taki nowy God Of War nieźle wygląda. Nie wiem czy lepiej od Tomb Raidera. Ale jakby to wydać na PC w 4K  z jeszcze lepszymi teksturami to mógłby powalczyć z niejednym tytułem  PC  z ładną grafiką. Co do Tomb Raidra to jestem dobrej myśli ogólnie. Gra może nie jest tym co lubiłem w starych Tomb Raiderach, ale troszkę nawiązań jest. Głównie wspinaczka, której na szczęście nie zabrakło i jest to jedna z moich ulubionych rzeczy w nowej serii.  Po za tym niezły gameplay i nie nudzi. Chociaż TR 2013 mi się bardziej podobał od Rise of the Tomb Raider pod  względem gameplay'u właśnie. 

Czekamy :)

Edytowano przez Devil

Dziś o 22:00 na konferencji Microsoftu poznamy m.in.: nowy zwiastun i rozgrywkę SotTR:

Link do streamu - 22:00, niedziela, 10/06/2018:

http://www.tombraiderforums.com/showthread.php?t=220327

Updated:

SotTR został zaprezentowany o 23:00 - kilku minutowy zwiastun z elementami rozgrywki. 

Edytowano przez Grimlock

Poza jedną sceną na pokładzie samolotu (może to kwestia tej konkretnej miny?) faktycznie widać różnicę - ale wygląd Lary poza solidniejszą muskulaturą nie zmienił się znacząco. Za to Jonah od czasów przygód w RotTR zaliczył wyraźną zmianę - teraz przypomina twarzowo bardziej tego z TR2013. 

Co do odbioru całości - pierwszy zwiastun był bardziej klimatyczny. Ten najnowszy nawiązuje jakby do Uncharted. 

Na jutrzejszej konferencji Square-Enix o 19:00 pewnie dowiemy się więcej. Na niej muszą już pokazać prawdziwy gameplay. 

Edytowano przez Grimlock

Ten sam trailer, ale w 4K i z napisami PL:

Edytowano przez Devil
  • Like 1

Rozgrywka

Kilka nowych umiejętności: wtapianie w otoczenie, kamuflaż błotny, wytrącanie strzałą przedmiotów z rąk oponentów, jaguar's fear? - oponenci strzelają do siebie, pułapka z liną i błyskawiczne zabójstwo.

Poruszanie się Lary, skradanie, skoki, wykorzystanie broni - po staremu. Poza zmienionym otoczeniem (teksturami) - wypisz wymaluj RotTR. Można też rozpoznać charakterystyczne przedmioty z RotTR np. generatory prądu.

Twórcy sami przyznali, że SotTR był pod względem rozgrywki i fabuły gotowy w zeszłym roku. Od tego czasu pracowali już tylko nad grafiką i poprawą błędów. 

Mam cichą nadzieję, że wymagania nie będą znacząco wyższe i różnica w jakości grafiki na Xbox One X w porównaniu do XO nie będzie duża. 

Edytowano przez Grimlock

Gameplay w 4K na PC ;)

Grafika niezła, ale dziś szału już nie robi. Gameplay taki jak powinien. Jak nie zabraknie zagadek, wspinania się  i akcji to musi się udać. Ja tam raczej jestem spokojny po obejrzeniu filmików ;)

Edytowano przez Devil
  • Upvote 1

Biorąc pod uwagę współpracę Eidos Montreal przy TR2013 i RotTR - to oni zajmowali się projektowaniem grobowców i zagadek - jestem spokojny, że pod względem eksploracji SotTR będzie trzymał wysoki poziom. Skoro season pass zawiera siedem dodatkowych grobowców z misjami fabularnymi - to w głównym wątku powinno być ich nie mniej. Oby tylko fabuła była ciekawa. 

Grafika w RotTR była bardzo ładna - mało było elementów, które raziły efektami lub jakością "z poprzedniej epoki". Jeśli takiej samej jakości oprawa wizualna będzie SotTR w połączeniu z rozsądnymi wymaganiami - będzie super :-) 

Przydałby się tryb w którym wszelkie krawędzie-punkty uchwytu nie byłyby rozjaśnione, no i kawałek taśmy. 

UPDATED:

Cytat

Koniec z białymi krawędziami

W trakcie targów E3 jak co roku emitowany jest cykl pt. "Square Enix Presents". W dzisiejszym odcinku, który poprowadziła Meagan Marie, pojawił się Rich Briggs z Crystal Dynamics oraz Daniel Chayer-Bisson z Eidos Montreal (link do wideo). W trakcie rozmowy poruszono m.in. temat wyboru poziomu trudności.

Już wcześniej publikowaliśmy informację o tym, że w Shadow of the Tomb Raider gracz będzie mógł osobno ustalić poziom trudności dla walk, zagadek, a także wspinaczki. Teraz dowiedzieliśmy się, co to dokładnie oznacza. Zagadki nie będą miały alternatywnych, prostszych rozwiązań. Jeśli gracz wybierze poziom łatwy, to po prostu usłyszy od Lary instrukcję, jak zadanie należy wykonać. Ci, którzy wybiorą normalny poziom trudności dla zagadek, sami będą musieli wymyślić rozwiązanie.

Z kolei w przypadku wspinaczki gracz na łatwym poziomie trudności będzie widział białe krawędzie, które od lat były zmorą większości fanów serii, ponieważ prowadziły gracza za rękę. Teraz wreszcie w trzeciej grze z epoki reboota ma się to zmienić. Jeśli gracz wybierze normalny poziom trudności dotyczący wspinaczki, to białe krawędzie, których chwyta się Lara, będą niewidoczne.

Źródło: laracroft.pl

Świetnie! :D

Edytowano przez Grimlock

Liczę na dźwięk Dolby Atmos w tej części. W poprzednich odsłonach robił robotę :)

Jest dobrze. Zwłaszcza jeśli chodzi o klimat gry.  Czas odświeżyć poprzednie części czyli TR 2013  i RotTR. Do premiery tylko nieco ponad miesiąc. :)    

Pierwsze 15 minut z gry..

Edytowano przez Devil
  • Upvote 1

Po 1 minucie mam dość. Podstawowe prawa of fizyka być bardzo trudna dla twórca ta gra. Oderwana kabina samolotu szybuje, a część z płatami i silnikami nagle opada. Co gorsza pani Lara zamiast wy*upiać na spadochronie w te pędy przypina się pasami do puszki definitywnej śmierci. Naprawdę trzeba było aż tak popsuć wstęp? Akcja toczy się pewnie w jakiejś alternatywnej rzeczywistości z alternatywną grawitacją. Wiem, że ta seria mocno mija się z realizmem i jest dla funu, ale nie potrafię pojąć kolorowania akcji gdy jest to kompletnie niepotrzebne.

Mało która gra dzisiaj trzyma się  realizmu. Fakt tu troszkę przeginają, ale w poprzednich częściach nie było wcale dużo lepiej pod tym względem. Nawet w takiej serii gier jak  Uncharted  daleko jest do realizmu.   Stare TR'y też nie były tak realistyczne jeśli chodzi o fizykę. Lary skoki były nienaturalnie długie i przeczyły fizyce. Bo żaden człowiek nawet z  rozpędu nie jest w stanie skoczyć do tak odległej krawędzi  jak to robiła Lara w starych TR (te z lat 90'tych TR1,2,3,4)...  Ale tu rzeczywiście troszkę twórcy "odpłynęli", że tak powiem. 

Edytowano przez Devil
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Poza niesamowicie długimi skokami bez względu na część - najbardziej dziwiła mnie kondycja tej dziewczyny, która co najwyżej męczyła się sprintem :)

Wracając do SotTR, podoba mi się sceneria miasta jak i dżungli - poza samym klimatem, przypomina mi Dead Island Riptide (grę którą także dobrze wspominam).

Scena z samolotem? Nie mamy dostępu do pełnej gry aby ocenić co wydarzyło się przed, w trakcie i po. Gdzie podział się pilot? Możliwe, że ten konkretny fragment fabuły opiera się o jakieś nadprzyrodzone zdarzenia/moce. 

Mam nadzieję, że będzie to najlepsza część z obecnej trylogii i zakończenie będzie z przytupem. Tym bardziej, że planowana jest dłuższa przerwa i może upłynąć sporo czasu zanim zobaczymy kolejną część przygód dzielnej panny archeolog :) 

Edytowano przez Grimlock

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.