Skocz do zawartości
Kyle

Pasywny XFX RX460 4 GB pojawia się na polskim rynku

Rekomendowane odpowiedzi

Pasywny XFX RX460 4GB pojawił się właśnie w polskim sklepie morele . Wszystko byłoby ładnie, pięknie, gdyby nie cena w tych morele, która przekracza 800 zł ! Dla kontrastu w Niemczech kupimy teraz tą samą kartę za jakieś ~650zł (ceny zaczynają się poniżej 150€) wykaz niemieckich cen

- widzę nawet cenę 135€, czyli ~600zł

 

Morele PL - 800,90 PLN:

https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-460-passive-4gb-gddr5-128-bit-dvi-hdmi-dp-box-rx-460p4hfg5-1062059/

 

Cena w morele z dniem 10.11.2016r została obniżona do 719 PLN - cieszę się, że cena zmierza w kierunku normalności. I kolejna obniżka, którą zauważyłem późnym wieczorem, w "Czarny Piątek" czyli 25.11.2016 na 677 PLN - fajnie, że znowu zeszli z ceny (w tym momencie, czyli 27.11.2016 cena zrównała się z Czeskim sklepem - teraz można przypuszczać, że dalsza obniżka ceny, tylko po umocnieniu złotówki ... lub przy obniżce u producenta).

 

Z kolei w Czechach karta jest po ~680 PLN (27.11.2016)

https://www.czc.cz/xfx-radeon-rx-460-core-silent-4gb-gddr5/201580/produkt

 

ps. przy takich cenach w Polsce, poważnie rozważam zakup GTX1060 + Accelero S3. Jakiego producenta karty polecacie, z długą gwarancją i nie robiącego problemów w razie reklamacji, kiedy oryginalne chłodzenie było ściągane?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jeszcze niema ... a swoją drogą może EVGA byłoby najlepszym zakupem do kompletu z Accelero S3. Szczególnie, że producent sam dopuszcza "naprawę" tych felernych modeli przez użytkownika (tym bardziej nie powinno być problemów z tytułu ściąganego chłodzenia w wypadku reklamacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał tą kartę kupić (XFX pasywna RX460 4GB), to jest promocja na 114,9 € tutaj:

alternate.de/XFX/Radeon-RX-460-Passive-Grafikkarte/html/product/1312305?

 

... co przy obecnym kursie 4,43zł/EUR daje fenomenalne 509zł ... tylko koszty przesyłki z Niemiec do Polski trochę Was skubną.

 

ps. mają jeszcze model 2GB, też w promo za 99,9€, ale sądzę przy takiej obniżce warto pomyśleć nad dołożeniem 15€ do wersji 4GB

 

========== EDYCJA ===========

 

... to było wczoraj, a dzisiaj już po promocji (skok na 139,9€)

 

 

========== EDYCJA ===========

 

 

Mam tą kartę ... . Zamontowałem wentylator 92mm BeQuiet PureWings 2, spowolniłem go do 1400 RPM - nie słyszę jego szumu, ale chyba jeszcze go spowolnię, bo w Furmark mam temp. max na GPU 49 stopni celsjusza.

 

========== EDYCJA ===========

 

Po obniżeniu RPM wentylatora do 900 RPM temp. max w Furmark to 54 st. C . Czekałem tylko 5 minut, bo widzę dalej już wzrostu temp nie ma.

 

Po podniesieniu RPM do 2000 słychać szum, a max temp. po 5 min w Furmark to 48 st ... czyli wielkie RPM 92mm wentylatora na tym pasywnym RX460 niewiele zmienia, a szum już jest.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...