Jump to content
TatKan

Monitor do 2000

Recommended Posts

Witam Serdecznie w tym temacie jestem kompletnie zielony poszukuję solidnego monitora do ceny 2000 zł, przede wszystkim pod gry FPS głównie oraz Photoshop i oglądanie filmów i podstawy internet etc. glównie FPS Photoshop, czekam na waszą pomoc drodzy forumowicze im większy tym lepiej (chyba ;p )

W tej cenie to będzie najlepszy wybór? I jeszcze pytanko pod ten monitor PS4 spokojnie podłączę? Zapomniałem też dodać że szukam monitora również pod PS4 :) Więc nie wiem coś większego w tej cenie się nie znajdzie? 

Edited by TatKan

Ciekawa propozycja wydaje sie byc tez model AOC Agon AG271QX - nieznacznie przekraczajacym budzet ale ma 27" WQHD, 144hz, czas reakcji 1ms z jednej strony, ale z drugiej jest na matrycy TN, ktora nie wiem jak sie sprawdzi przy obrobce zdjec w Photoshopie i przy ogladaniu filmow (podobno kolory i katy nie sa za ciekawe) a i tyh 144hz nie wykorzystasz przy konsoli (a i pytaniem jest czy na komputerze rowniez?).

Musisz zadać sobie jedno ważne pytanie: na czym mi tak naprawde zalezy? Czy na kolorach, katach, input-lagu, odswiezaniu itp. i skupic sie na tym bo w tym przedziale cenowym to trzeba isc niestety na kompromisy.

Edited by Olo_85
  • Upvote 1

TN, ktora nie wiem jak sie sprawdzi przy obrobce zdjec w Photoshopie

Jest moim zdaniem tragedia w przypadku dowolnej TN, przy pracy z kolorem, bo charakterystyka kątowa jest tak kiepska, że przy patrzeniu na wprost ekranu, widać na dole inny kolor niż na górze.

By samemu się przekonać:

uruchom sobie Microsoft Paint, pokryj obraz pomarańczowym kolorem ze standardowej palety, a następnie wyświetl to na 100% ekranu - zobaczysz zamiast jednego koloru pionowy gradient między różnymi kolorami