Skocz do zawartości
TatKan

Monitor do 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie w tym temacie jestem kompletnie zielony poszukuję solidnego monitora do ceny 2000 zł, przede wszystkim pod gry FPS głównie oraz Photoshop i oglądanie filmów i podstawy internet etc. glównie FPS Photoshop, czekam na waszą pomoc drodzy forumowicze im większy tym lepiej (chyba ;p )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to będzie najlepszy wybór? I jeszcze pytanko pod ten monitor PS4 spokojnie podłączę? Zapomniałem też dodać że szukam monitora również pod PS4 :) Więc nie wiem coś większego w tej cenie się nie znajdzie? 

Edytowane przez TatKan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor ma tylko display port - będziesz zmuszony bawić sie przejściówkami aby podłączyć go do PS4.

To może jakiś inny do 2000 zł się znajdzie i może coś 27 cali czy w tym przedziale cenowym ten będzie najlepszym wyborem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja wydaje sie byc tez model AOC Agon AG271QX - nieznacznie przekraczajacym budzet ale ma 27" WQHD, 144hz, czas reakcji 1ms z jednej strony, ale z drugiej jest na matrycy TN, ktora nie wiem jak sie sprawdzi przy obrobce zdjec w Photoshopie i przy ogladaniu filmow (podobno kolory i katy nie sa za ciekawe) a i tyh 144hz nie wykorzystasz przy konsoli (a i pytaniem jest czy na komputerze rowniez?).

 

Musisz zadać sobie jedno ważne pytanie: na czym mi tak naprawde zalezy? Czy na kolorach, katach, input-lagu, odswiezaniu itp. i skupic sie na tym bo w tym przedziale cenowym to trzeba isc niestety na kompromisy.

Edytowane przez Olo_85
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 TN, ktora nie wiem jak sie sprawdzi przy obrobce zdjec w Photoshopie

 

Jest moim zdaniem tragedia w przypadku dowolnej TN, przy pracy z kolorem, bo charakterystyka kątowa jest tak kiepska, że przy patrzeniu na wprost ekranu, widać na dole inny kolor niż na górze.

By samemu się przekonać:

uruchom sobie Microsoft Paint, pokryj obraz pomarańczowym kolorem ze standardowej palety, a następnie wyświetl to na 100% ekranu - zobaczysz zamiast jednego koloru pionowy gradient między różnymi kolorami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...