Skocz do zawartości
trueneo

Zestaw 3000-4000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję kliku nowych podzespołów: cpu, mobo, ddr4, gpu, ssd, zasilacz oraz chłodzenie cpu.

 

chciałbym nadmienić, że komp bedzie mi służył do normalnej pracy (internet i office) oraz do gier, ale zaznaczam ze nie jestem zapalonym graczem (nie muszę miec all ustawien na ultra). Gry w jaki gram/będę grał: Heroes VII, Civ 6, GTA V, Starcraft 2, Wiedzmin 3, FM 2017 i pewnie jakies fps'y typu COD czy BF.

 

Poniżej moja konfiguracja:

 

 
  • Procesor Intel Core i5-6500, 3.2GHz, 6MB, BOX  
  • Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2
  • mobo MSI B150M Mortar
  • Pamięć Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz CL14

  • GPU ??? RX470 or 1050Ti? a może jednak dopłacić do RX 480 or 1060??

  • Zasilacz XFX Core XT 500W

  • SSD GoodRam Iridium Pro 240GB   

bez gpu cena 2358zł

moje rozterki:

  1. czy doplacic do 6600K i z170??
  2. gpu? jestem niedzielnym graczem wiec moze tu moge zaoszczedzic?
  3. mniej ramu?

dzieki za pomoc,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wyjaśnić po co Ci 6600k przy budżetowej grafie? 

proc z myslą o tym, by dał radę przez kolejne 3-4 lata. druga sprawa ze jakbym zdecydował sie na 6600K to pewnie tez bym skusił sie na 1060

 

czy miedzy rx470 a 1060 jest az taka przepasc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc z myslą o tym, by dał radę przez kolejne 3-4 lata. druga sprawa ze jakbym zdecydował sie na 6600K to pewnie tez bym skusił sie na 1060

 

czy miedzy rx470 a 1060 jest az taka przepasc?

 

przez 3-4 lata to i 6500 da radę. prędzej po tym czasie bym się zastanawiał nad grafą. 

 

co do różnicy. wszystko zależy od tytułu oraz tego czy pytasz o 1060 3gb czy 6 gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie 6GB

 

popraw mnie jesli zle rozumiem:

 

1. gdy zdecyduje sie na 6500 to wtedy mobo b150 (gdyz nie bedzie oc proca), ale ramy tylko do 2133mhz

2. 6600k to wtedy z170 i ramy 3000mhz-3200mhz

3. do tych proców wskazana jest grafa 1060 6GB

 

pytania:

1. jaki jest procentowo realny przyrost mocy pomiedzy 6500, a podkreconym 6600K (np do 4.5mhz)?

2. czy te procesory nie bedą waskim gardłem przy wymianie gpu na mocniejszą np 1080?

3. czy mhz w ddr to jest na tyle istotna sprawa aby sie tym przejmować? czytałem ze to kwestia 1-2 fps (2400 do 3000mhz)

4. czy to wszystko wejdzie w obudowe Antec three hundred? taka posiadam obecnie.

 

dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1  poczytaj testy. Zależy od gry i zastosowania w danym programie.  To znaczy jak bardzo wykrorzystuje moc procesora. Jak w mniejszym stopniu to przyrost będzie niewielki.    Niektóre gry potrafią wykorzystać jeden rdzeń w pełni wtedy wyższe taktowanie się sprawdza. W praktyce większość dzisiejszych gier wykorzystuje już więcej rdzenie i rzadko ich wykorzystanie przekracza 70% na rdzeń co oznacza że tu OC procka niewiele daje.  Ale w takiej grze jak Crysis 3 już ma znaczenie bo proc potrafi wykorzystać nawet na poziomie 90% czyli przy oc 6600K te dodatkowe mhz już są wykorzystywane.

 

ad. 2 nie będą

 

ad. 3 nie ma większego znaczenia, ale to też zależy od gry i zastosowania.

 

ad.4 sprawdź wysokość montowanego chłodzenia. Może być "wąsko". Do tego nie wiem jak  długimi kartami graficznymi i koszykiem na dyski.  M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...