Skocz do zawartości
Gość KGHM Zagłębie Lubin

Banki nowe oplaty. Nowe cenniki. Rewolucja.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KGHM Zagłębie Lubin

Opłaty za przelewy internetowe, kody SMS służące do autoryzacji czy prowadzenie konta oszczędnościowego – to kilka nowości, które szykuje swoim klientom Bank Zachodni WBK.  Wcześniej niektóre z tych opłat pojawiły się już u konkurencji. Czy to zapowiedź większych zmian na rynku?

 

Pojawiaja sie oplaty za wszystko. Nawet za porady w banku. Za przelew ma byc podobno nawet do 6 zlotych. Wszystko ukryte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękuj za podatek bankowy :) który miał oczywiście nie być przerzucany na klienta. Banki to normalne firmy które mają wypracować zysk dla swoich akcjonariuszy więc im bardziej państwo będzie je gnębić podatkami tym więcej zapłacą klienci. To samo będzie w sklepach jak wprowadzą podatek handlowy. Pamiętaj że każdy podatek bez względu co mówią rządzący zawsze płaci ten kto jest na końcu "łańcucha pokarmowrgo". Sam mam konto w ING i ostatnio wprowadzili opłaty za wypłatę z innych bankomatów niż własne. Na szczęście 99% transakcji robię kartą lub przelewem więc mnie to zbytnio nie rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banki szukają oszczędności po ostatnich zmianach rządu i nałożeniu podatku bankowego. Można za to winić i rząd i same banki bo te zawsze były chciwe. A przecież wiadomo nie od dziś, że żadne konto nie jest naprawdę dla nich darmowe. Bo samymi naszymi pieniędzy, które otrzymujemy od pracodawcy, obracają i mają z tego jakiś udział. Do tego kredyty i koszta kredytów. Sam zysk z tego tytułu to pewnie większy procent ich zarobków.  Dlatego dla mnie te dodatkowe opłaty są  zbędne, ale widać nie dla banków. Bo dla mnie jest niezrozumiałe bym miał płacić za wypłatę/wpłatę w placówce banku.  Tylko dlatego, że ktoś musiał mnie obsłużyć czy nie wiem z jakiego tytułu zabierają mi w mBanku 9zł. A kiedyś musiałem wpłacić szybko kasę na konto bo w pobliżu nie miałem wpłatomatu  tylko ich punkt z niedziałającym wpłatomatem i bankomatem. Już z tego pwoodu powinni nie pobierać opłaty. Chore.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że banki sie przyzwyczaiły w PL, że Polska to dojna krowa i czarna kolonia. Jakoś w UK wypłacam ze wszystkich bankomatów za darmo, przelewam za darmo, wpłacam w placówkach za darmo, kartę mam za darmo itp. itd. A i banki mają się świetnie i nie bankrutują.

 

W PL rząd powinien wziąć banki ostro za mordę i mocno przycisnąć, to się uspokoją. Narzędzia do tego są, tylko ze zaraz UESRR zacznie sankcje nakładać, bo to przecież ich banki są. Drugą możliwością, jest rozwiązanie tego problemu przez wycofanie kasy z zagranicznego banku i wpłacenie do Polskiego PKO. PKO może być nieco droższe, ale jaka to bedzie różnica ? Pare złotych miesięcznie ? A jak ileś dziesiątek tysięcy ludzi zacznie tak robić, bo banki same sie zaczną o nich prosić.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos w mbanku i nestbanku (wczesniej smartbank) mam wszystko za darmo ^^ A po PKO to darowalbym sobie po historii jakiejs kobiety co wysylali jej karte i poszla na jakis adres z tylka. Ani przez tel. ani w placowce nic nie mogla zalatwic, bo odsylal jeden do drugiego xD jak zaczela sie afera na fb to dopiero chyba ktos sie z gory do niej zglosil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękuj za podatek bankowy :) który miał oczywiście nie być przerzucany na klienta. Banki to normalne firmy które mają wypracować zysk dla swoich akcjonariuszy więc im bardziej państwo będzie je gnębić podatkami tym więcej zapłacą klienci. To samo będzie w sklepach jak wprowadzą podatek handlowy. Pamiętaj że każdy podatek bez względu co mówią rządzący zawsze płaci ten kto jest na końcu "łańcucha pokarmowrgo". Sam mam konto w ING i ostatnio wprowadzili opłaty za wypłatę z innych bankomatów niż własne. Na szczęście 99% transakcji robię kartą lub przelewem więc mnie to zbytnio nie rusza.

 

Podatek bankowy to nie polski wymysł. Różne jego formy spotykane są na całym świecie, np. w Niemczech, Szwecji, Austrii. 

 

Trzeba po prostu porównywać oferty w różnych bankach i jeżeli twój próbuje wykorzystać sytuację, to zawsze możesz zamknąć konto i poszukać banku, który oferuje niższe opłaty. Na polskim rynku działa kilkanaście różnych banków, więc wolny rynek zrobi co trzeba.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos w mbanku i nestbanku (wczesniej smartbank) mam wszystko za darmo ^^

 

W tym tygodniu czytałem, że mBank ma teraz zrobić jakieś nowe opłaty.

Opłaty za przelewy internetowe, kody SMS służące do autoryzacji czy prowadzenie konta oszczędnościowego – to kilka nowości, które szykuje swoim klientom Bank Zachodni WBK.

 

Mam te "nowości" od ~8 lat. Płacę od zawsze 50 groszy za przelew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mbanku placilem 2zl za karte, az jak przenosilem sie do aliora (teraz t-mobile) pewna pani zadzwonila i spytala o moja opinie (tel 5min po wyslaniu 1zl na potwierdzenie umowy). Powiedzialem, ze malo korzystam z karty i 2zl miesiecznie to porazka. Od 4 lat nie zaplacilem za karte ani grosza ;) Jak dowala oplaty to pewnie karte usune. Jak za konto to poszukam innego banku z darmowym kontem i obsluga payu, albo bede recznie placil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze patrzę na kwestie bezpieczeństwa. Rząd Polski nie będzie ratował w razie wtopy banków zagranicznych (np. niemieckich). Ta IdeaBank to niby grupa Geting, czyli wg. Wikipedii Leszka Czarneckiego (większościowy udziałowiec) czyli Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne jaki bank, nie ważne z skąd kapitał, każdy podlega pod te same prawo w Polsce, a za bezpieczeństwo odpowiada BFG.

 

Widze ze nie wiecie co to jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny i do jakiej kwoty odpowiada? 

 

https://www.bfg.pl/

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bankowy_Fundusz_Gwarancyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BFG to taka giwera w Quake 2 była, ale żarła amunicję jak szalona.

 

Odpowiada do 100k eurasów, powyżej możesz się gonić. No i jak padnie kilka banków naraz, to w BFG migiem skończą się szekle. Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne jaki bank, nie ważne z skąd kapitał, każdy podlega pod te same prawo w Polsce, a za bezpieczeństwo odpowiada BFG.

 

Widze ze nie wiecie co to jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny i do jakiej kwoty odpowiada? 

 

https://www.bfg.pl/

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bankowy_Fundusz_Gwarancyjny

 

 

 

100k eurasów na osobę, więc jeśli masz rachunek wspólnie z żoną to wypłacą do 200k. Szwagier przechodził procedurę po upadku SKOKu i dość szybko dostał kasę z BFG.

 

 

Sądziłem, że wiecie o tym, jak małe są rezerwy BFG (jak padły jakieś tam skoki, to znaczna część rezerw się uszczupliła ... przy upadku średniego banku BFG jest niewypłacalny). Zresztą poszukajcie sobie, bo Trader21 o tym pisał na poniższej stronie:

 

http://independenttrader.pl/

 No i jak padnie kilka banków naraz, to w BFG migiem skończą się szekle.

 

Wystarczy jeden. Tylko nie SKOK, tylko coś większego.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań poliszynelować, tutaj nie PClab i tu wiedzą, że jeden SKOK zeżarł 7% rezerw BFG. Znaczna część to nie jest, ale w tym SKOKu miały kasę jakieś cztery średnie wsie czy coś takiego i to już ośmiesza BFG jako instytucję gwarantującą cokolwiek w szerszym zakresie. Tak czy owak nikt normalny nie trzyma grubego hajsu w postaci pikseli na koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań poliszynelować, tutaj nie PClab i tu wiedzą, że jeden SKOK zeżarł 7% rezerw BFG. Znaczna część to nie jest, ale w tym SKOKu miały kasę jakieś cztery średnie wsie czy coś takiego i to już ośmiesza BFG jako instytucję gwarantującą cokolwiek w szerszym zakresie. Tak czy owak nikt normalny nie trzyma grubego hajsu w postaci pikseli na koncie.

 

http://independenttrader.pl/czy-twoje-pieniadze-sa-bezpieczne-w-polskich-bankach.html

 

 

7. Kolejna upadłość wśród SKOK-ów

W ostatnim czasie doczekaliśmy się trzeciego z kolei bankructwa SKOK-u. Tym razem upadła średniej wielkości kasa oszczędnościowo-kredytowa Kujawiak. Kujawiak, mając 18 tys. członków, posiadał aktywa na kwotę 190 mln zł. SKOK ten upadł, gdyż wg raportu, bilans w funduszach własnych wynosił minus 78 mln zł. Rok temu było to około minus 73 mln zł. Dodatkowo, zarząd komisaryczny ujawnił, że zawyżano kwotę wartości spółek, zajmujących się nieruchomościami i przeterminowanymi należnościami. Wartość skorygowano w dół o kwotę 54,8 mln zł. Mamy więc już trzy upadłe SKOK-i (łącznie: 170 tys. klientów i 3,9 mld zł depozytów) oraz trzy kolejne SKOK-i przejęte przez banki. Alior Bank przejął SKOK im. św. Jana z Kęt (20 tys. członków i 100 mln zł depozytów), Bank Pekao kupił całkiem duży SKOK Kopernik (127 tys. i 440 mln zł), PKO BP wchłonął zaś SKOK Wesoła (63 tys. osób i 624 mln zł depozytów). W kolejce do przejęcia przez bank stoi też SKOK im. Stefana Wyszyńskiego z Wrześni (ma 34 tys. członków i 180 mln zł depozytów).

 

 

http://bezpieczneoszczedzanie.com.pl/2015/01/wyplata-skok-wolom-stan-rezerw-bfg/

 

 

Przez operacje wypłaty środków gwarantowanych klientom SKOK-ów w ciągu ubiegłego roku stan rezerw BFG zostało mocno uszczuplony. Zgodnie z raportem za 2013 rok stan ten wynosił około 10,5 mld zł. W roku 2013 rezerwy Bankowego Funduszu Gwarancyjnego powiększyły się kwotę około 1,45 mld zł. Można ostrożnie założyć, że w 2014 roku banki wpłaciły do Funduszu podobną kwotę i stan rezerw BFG na koniec roku 2014 powinien wynosić około 12 mld zł.

 

Tak z grubsza jak na skoki poszły 4 mld, a rezerwy wynosiły 12 mld, to ~33% wyparowały.

 

Tutaj jeszcze ciekawostki:

http://kulisy24.com/gospodarka/bankowy-fundusz-gwarancyjny-bez-srodkow-na-ratowanie-polskich-bankow

 

... i jak to się ma do tych Twoich uspokajających 7%? Wybrałeś jeden mały skok i luz? Ja patrzę na całokształt.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wcale nie jestem spokojny o swoje piksele zgromadzone na kontach, 7 czy 33%, nie ma znaczenia. Wybrałem jeden SKOK i 7%, bo o tym słyszałem i czytałem, o reszcie nie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość geek22

Szczerze powiedziawszy to wcale mi się te podwyżki nie podobaja. Wprowadzili jakiś czas temu coś takiego w moim banku  ( pekao sa). I nagle konto przestało byc darmowe i wyszło na toze musialbym płacić za nie 10 zł miesięcznie.

 

Przeniosłem się ostatnio do Deutsche banku. Wszystko jest tam darmowe, wygodniejsza obsługa konta. Dodatkowo postarałem się tam o kartę kredytową ( która również jest za free). 

https://www.deutschebank.pl/klienci-indywidualni/karty.html

Edytowane przez geek22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...