Skocz do zawartości
nezza

GTX 1080 i Wiedzmin 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Podczas grania w W3 na gtx 1080FE mam spadek fps-ow do magicznych 9 a czasami nawet 1-go. Normalnie srednia jest 45 bo gram w 4k (hairw off, reszta ustawien jest na "wysokie"), zdarzylo mi sie to po ostatniej aktualizacji Win10 I myslalem, ze to jest przyczyna. Zainstalowalem najnowsze sterowniki NV, ale I to nie pomoglo.

Dziwne to jest bo jak wgrywam gre do lokacji Skellige to od razu mam 10-1 fps a jak wgrywam do Nowigradu to jest 45-60 wchodze do mapy, wychodze z niej I bam  mam 10fps :zonk:

Zrobilem "restore" z przed aktualizacji ale jest to samo. Myslalem, ze to problem W3 ale sprawdzilem Dark S.3 i z 60fps po krotkim czasie mam 30fps.

Nie wiem czy to problem softu czy sprzetu.

Karta osiaga 82c, wentylator chodzi na ok 60% jakies 2300rpm, zuzycie GPU to 100%, CPU 50% - normalne chyba przy wiedzminie w 4k.

 

Na jakie wartosci mam zwrocic uwage w afterburnerze w OSD podzas grania?

Jest jakis dobry sposob aby sprawdzic czy karta szwankuje, np. futuremark/firestrike, jakis inny benchmark?

 

Mam Win10 64bit prof.,CPU to i5 6600k 4.5ghz, karta niekrecona PNY gtx1080 FE, 16GB ram, gra zainstalowana na 256GB SSD Samsung 850pro.

 

Czy ktos z Was posiadaczy 1080 mial podobne problemy?

 

Dzieki I Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna znaleziona :biggrin:

 

Mam Thermaltake Core P5, które ma do pcie x16 riser aby GPU było w pionie, pierwszy był wadliwy.

Wyslali mi 2-gi i jak się okazuje tez jest padniety. 3-go już od nich nie będę bral.

Dziadostwo, niech zmienia lepiej dostawce.

Edytowane przez nezza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...