Skocz do zawartości
M.C

Wymiana procesora w laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiam się nad wymianą procesora i5 4200m w laptopie Lenovo E540, na i7 4702mq. Zastanawiam się czy taka wymiana by rzeczywiście mi dała odczuwalny skok wydajności (laptopa używam to programowania, obróbki, konwersji itp.). Średnia cena takiego procesora na portalach aukcyjnych to 450zł.

 

Dlaczego myślę o takiej wymianie? Otóż posiadam w miarę mocny komputer w domu, ale nie mam czasu już na nim wykonywać te wszystkie bardziej wymagające operacje, więc zastanawiam się na polepszeniem mojego głównego urządzenia roboczego.

 

Posiadam juz 840 Evo i 16GB ramu.

 

PS. pytałem się już na konkurencyjnym forum (tutaj nie zauważyłem, że istnieje forum) i powiedziano mi że musiałbym zwrócić uwagę na zasilacz, ale temat został z jakichś powodów przeniesionych do śmietnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o różnicę wydajności to z pewnością różnica by była i to całkiem spora. Większa, jak przejście z i7-2600K na i7-6700K. Ale czy bios laptopa, to przyjmie to już całkiem inna kwestia. Jak jesteś pewien, że zadziała z i7-47xxMQ to szukaj taniego 37W, czyli i7-4702MQ lub i7-4712MQ. Każdy z nich da mniej więcej to samo.

 

PS widzę, że są E540 zarówno z i7-4702MQ, jak i i7-4712MQ, znaczy bierz śmiało, byle z dobrą ofertą.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, standardowo można kupić E540 z i7-4702MQ. Nie kupiłem go na początku, ponieważ myślałem że laptop będzie mi służył tylko do nauki, a po 2 latach się troche zmieniły zadania. 

 

Trochę żałuję, że nie wziąłem wersji z dedykowaną grafiką, ale przeżyję :)

 

Dziękuję za odpowiedź, w takim razie będę szukać dobrej oferty.

Edytowane przez M.C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...