Skocz do zawartości
abezus

Składać czy kupić gotowca...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stoję przed kupnem komputera do domu i do końca nie wiem co zrobić. Na jednostkę chcę wydać około 1000 zł, komputer będzie służył głównie do przeglądania internetu i oglądania filmów. Po zastanowieniu wybrałem mniej więcej takie komponenty:

 

Procesor: Intel Pentium G4400
Płyta główna:   Gigabyte GA-H110M-S2H
Dysk: Toshiba 1TB
Pamięć: 4 GB DDR4
Napęd: LG
Obudowa: Chieftec FN-03B
 
Teraz pytanie czy lepiej będzie poskładać komputer na tych komponentach czy kupić coś gotowego pokroju na przykład tego sprzętu:
 
 
Miał ktoś do czynienia z takimi już złożonymi zestawami proponowanymi przez konkretnych producentów? Jak to się spisuje? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gotowiec nie jest taki zły, ale zawsze lepiej składać swój własny zestaw - łatwiej go później rozbudować. W swoim zestawie zapomniałeś o zasilaczu.

W tym gotowcu jest tak słaby, że żadnej karty graficznej już nie dołożysz gdyby naszła Cię ochota, poza tym obudowa jest ciasna i słabo wentylowana. Dlatego lepiej złóż swojego z pomocą użytkowników forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam proponuje złożyć samemu lub dopłacić do złożenia jakieś 80 zł. Za całosć że złożeniem trzeba wydać jakieś 1140 zł. 

 

https://www.morele.net/inventory/info/NFq9dt/

 

Do tego ew. mozna zrezygnować z napędu DVD jak nie korzystasz i zainstalować z pena. Potem dokupić jak będzie taka potrzeba. No i dysk SSD nawet 120GB na system da spory komfort użytkowania. I dodatkowe 4GB dołożyć lub wziać od razu kosć 8GB.

 

 

Tu masz zestaw bez montażu i napędu ale z 8GB RAM i SSD 120 GB od Sandiska za 1280 zł:

 

https://www.morele.net/inventory/list/

 

 

Jak drogo to zastanów się ile miejsca potrzebujesz na dysku. Jak sporo to można zostać z dyskiem HDD jak mniej, a filmy głównie online to spokojnie można na razie zostać z samym dyskiem 120GB. Do przeglądania netu czy ogladania YT starczy na razie. Potem dokupić  dysk. Ja bym osobiście dołożył te 300 zł i miał spokój czyli 8GB RAM + SSD + HDD 1TB i potem tylko dołożył napęd DVD.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zasilacz to obudowa którą wybrałem ma już zasilacz 350W. Odnośnie pamięci i ssd zawsze można dołożyć natomiast to co wybrałem obecnie najbardziej pasuje mi finansowo. Kwestia tego że właśnie taki "gotowiec" kosztuje 900 zł a składak będzie 200-250 zł droższy. Czy jest sens dopłacać? Z tego co widzę to wszyscy są na TAK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1300 zł masz zestaw z Pentiumem i 8GB RAM i dyskiem SSD  oraz 1TB dyskiem i dobrym zasilaczem jak za tą kasę. Będzie ciszej i wydajniej na dłużej. Dysk HDD pod system da sie we znaki z czasem. Poewiem tak jak raz siądziesz do komputera z systemem zainstalowanym na dysku SSD po latach pracy na HDD nigdy nie wrócisz do HDD pod system. Chyba że jestes mega cierpliwy. Sam komputer jest wystarczająco wydajny, ale z czasem będzie zamulał przez dysk twardy. Zrób jak uważasz. 1300 za komputer to naprawdę jest niewiele.  No chyba że mocno masz ograniczony budzet. Na upartego można wziać  tego gotowca, ale nie wiadomo co tam za zasilacz siediz i jak z jego głośnością. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parę komputerów w domu, dwa z dyskami ssd plextora. Fakt faktem że różnica pomiędzy ssd a hdd jest kolosalna, ale chcąc kupić ssd musiałbym wziąć 240 gb goodrama a to już kolejne +150 zł do ceny sprzętu. Dlatego póki co zdecydowałem się na hdd, w przyszłości najwyżej rozbuduję o ssd, ponieważ obudowa którą wybrałem ma jeszcze miejsce na jeden nośnik 2.5'. Decyzja podjęta składam sam sprzęt. Dzięki za podpowiedzi. Pozdr.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...