Skocz do zawartości
effect

Pamięć i dysk dla MSI Z170A KRAIT GAMING 3X

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Upatrzyłem sobie tą płytę (zestaw bez podkręcania). Do niej chciałbym włożyć:

 

  • Crucial DDR4 Ballistix Sport LT, 2x16GB, 2400MHz, CL16 (BLS2C16G4D240FSC)
  • Plextor 128GB M.2 PCIe (PX-128M8PeGN)

Obydwóch pozycji nie ma na liście wsparcia wymienionej płyty głównej. Jestem ciekaw:

 

1. czy wykorzystam tego Plextora w pełni (NVMe)?

 

2. No i kwestia pamięci. Na razie kupuje 2 kości, jednak po 2-3 miesiącach chce dokupić kolejne 2, dokładnie ten sam zestaw (o ile będzie dostępny ;)). No i tutaj pojawia się pytanie, mogę spodziewać się problemów, jeśli kupie 2 oddzielne zestawy, teoretycznie te same? I jak to się ima do tych list wsparcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będziesz robił że potrzebujesz 64GB ramu ?

 

Jak nie będzie OC to nie ma sensu brać płyty na Z170 .

 

A jak już się upierasz na Z170 to bierz ramy 3 000 mhz CL15 .

 

W przeciwnym wypadku płyta na B150 + ramy 2133 mhz .

 

Plextor M8PE to dobry dysk , pytanie czy wykorzystasz jego przepustowośc i resztę osiągów ? .

 

Może lepiej brać normalny dysk SATA - w cenie tego plextora idzie spokojnie dostać dysk 256GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Płyta mi się z wyglądu podoba, do OC wg mnie się średnio nadaje, celowałbym w płytę SOC pod OC.

- Wydajność RAM'u jest dla mnie sprawą 3-rzędną - tzn w moich zastosowaniach.

- Celowałbym w 128GB, ale nie chcę pakować się w X99.

- "normalny" dysk już mam, teraz przydałby sie pod m.2, a ta płyta go obsługuje :)

 

A jak tam panowie z kompatybilnością? Mogę spodziewać się szopek? Po prostu w komentarzach "sklepowych" często idzie natknąć się na problemy współpracy z większa ilością RAMu. No i co z NVMe - mimo oficjalnego braku wsparcia dla tego dysku - tutaj jestem kompletnie zielony.

Edytowane przez effect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...