Skocz do zawartości
Gruby1989

Problem z SSD - wieszający się instlator windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Kupiłem prawie cały zestaw (jedynie zasilacz został stary).

Mam następujący problem:

1. Przy pierwszej próbie zainstalowania Win10, system wieszał sie niemiłosiernie (średnio 2-3 minuty pracy i zwiecha).

2. System po zainstalowaniu na HDD działa bez problemów (SSD był podłączony jako drugi - wyświetlał się poprawnie, można na niego zgrywać/odczytywać pliki)

3. Kolejne próby zainstalowania Win kończą się zwiechą (po przejściu kroków w instalatorze Win jest restart i wiesza się na ekranie "przygotowywania") - kilka prób, efekt bez zmian.

4. Zainstalowałem system na dysku podłączonym do innego komputera, został on również w pełni wypełniony i odczytany (128 GB plików kopiowanych "w tę i we tę") i wszystko działa bez zarzutów.

5. Kolejna próba instalacji na moim zestawie kończy się jak w pkt. 3

 

Zestaw:

Gigabyte GA-Z170-GAMING K3

Intel Core i5-6600K

SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

MSI GeForce GTX 1070 ARMOR OC 8GB

Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16GB(2x8GB)

SilentiumPC Gladius M35

Toshiba 3.5\'\', 1TB, SATA/600

ADATA Premier Pro SP920 128GB

Microsoft Windows 10 Home box

2xSilentiumPC Sigma Pro 120

OCZ ModXStream Pro 500W 

 

Próbowałem podpinać dysk do różnych wejść sata na płycie (wpierających sata express - czy jakoś tak) i odłączać dysk HDD na czas instalacji - nic nie daje rezulatów.

W załączniku fotka ze SMART tego dysku pod Ubuntu.

 

Plz o pomoc jeżeli ktoś spotkał się juz z takim problemem.

PS: nadal mam jestem w 14 okresie gdzie mam możliwość odstąpienia od umowy, ale może problem leży nie w dysku, a jakiś ustawieniach bios/uefi.

 

Pozdrawiam,

post-231242-0-03238400-1478513691_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 razy "nie wiem". Prośba o info.

 

Edit: Widzę że na stronie producenta jest Firmware 1.13 z dnia 2016-10-20, jest duża szansa że mam starsze. Spróbuje to zrobić tylko prośba o informację jak.

 

PS: widzę że crytaldiskinfo wypluwa informację o wersji firmwere. Sprawdzę i jeszcze się odezwę :)

PS: Rozumiem że firmwere nie aktualizuje się sam w żaden sposób?

Edytowane przez Gruby1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update FW dysku z reguły robi się narzędziami od producenta dysku , opcjonalnie od producenta kontrolera jeżeli producent dysku nie udostępnia FW .

 

Do dysków A-Daty jest soft o nazwie SSD Toolbox , może on będzie miał opcję update FW .

 

W archiwum z FW są jakieś pliki exe czy tylko bin lub podobne ?

 

A co do problemu - może masz uszkodzony kabel SATA , niepokojący jest parametr z ID 234 - masz masę nienaprawionych błędów ECC

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ściągnąłem FW ze strony - był to standardowy plik .exe - odpaliłem, wszystko śmiga jak należy!  :banana:

Bardzo, bardzo ci dziękuje KGHM Zagłębie Lubin - specyficzny nick ;) Pozostałym również dziękuje za rady. System chodzi od 1h+ i nic niepokojącego się nie dzieje.

Mam nadzieję że temat można zamknąć.

Edytowane przez Gruby1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KGHM Zagłębie Lubin

Nie ma za co. Milo ze moglem pomoc. Jestem na forum juz dobre kilkanascie lat i zawsze ciesze sie kiedy uda mi sie kogos wyprowadzic z problematycznej sytuacji. Zawsze zalezy mi na odnalezieniu przyczyny. Przy okazji samemu sie czegos uczac.

Zreszta z szacunku do innych nie powinienem mowic jedynie o sobie, ale tez o wielu innych uzytkownikach. Wlasnie po to tworzymy to forum. Zeby wspierac sie nawzajem i pomagac sobie w takich momentach. A wiemy doskonale ile nerwow moze przysporzyc sprzet, ktory nie dziala prawidlowo. Jestesmy jedna wielka rodzina komputero maniakow. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...