Jump to content
Sign in to follow this  
wikka

Konsole do gier "ruchowych"

Recommended Posts

Jakie konsole umożliwiają możliwie duże zaangażowanie ruchowe gracza? Jakie warunki sprzętowe muszą być spełnione?

 

Wiem, pytanie może i jest nieco śmieszne, lecz dzieci już wkrótce zaczną mnie naciskać w temacie jakiejś konsoli. Ponieważ nigdy wcześniej się tym nie interesowałem, nie wiem nawet gdzie zacząć szukać. Na razie kojarzę tylko hasło Nintedo WII / WII U, tutaj http://forum.purepc.pl/topic/153594-mata-do-tanczenia/ z kolei widzę PS2...

 

Zależy mi głównie na tym, by małolaty musiały się przy tym trochę zmęczyć, skoro już za oknem paskudnie się robi.

 

Przy okazji, czy te zabawki umożliwią również bardziej klasyczną rozrywkę dla gracza, który nie da już rady "biegać w miejscu"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i dobrze znalazłeś, WiiU oferuje głównie gry dla 2 graczy (kanapowe, na padach choć parę ruchowych też wyszło jak np. gry taneczne czy sportowe) + obsługuje wszystkie gry z Wii ( w 95% gry na wii to gry ruchowe) także to byłby idealny wybór gdyż wychodzą na to ciągle gry (popularny minecraft, Mario Maker, Mario Kart etc.) - gry na wii są tanie jak barszcz. Jeżeli zaś chcesz konsole kupić tanio - kup Wii, nie WiiU - chociaż może się dzieciom nie spodobać ze względu na grafikę :D 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź. Co do grafiki, to chyba bez znaczenia czy Wii, czy WiiU z grami z Wii, ale na początek może wystarczy ;)

 

Czy do tych gier tanecznych/sportowych chociażby potrzebne są dodatkowe akcesoria jak na przykład mata ze wspomnianego tematu - jak to wszystko działa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Wii nie wychodzą nowsze tytuły, także jeżeli dzieci zobaczą jakieś zwiastuny gier skierowane do dzieci to "umarł w butach" :D Ale po kolei.

Gry na Wii to gry głównie ruchowe. Do konsoli dostajemy tzw. WiiLota + Nunchuck - zestaw kontrolerów ruchowych które trzymamy w ręce. To one są wykorzystywane w grach. Wszelkie maty taneczne też istnieją, ale gry na nie są średnie. Największą popularnością cieszył się zaś steper do gier ruchowych - WiiFit - stojąc na nim możemy w grach wykorzystać balans ciała - np. gry sportowe - narciarskie gdzie zjeżdżamy ze stoków, gry taneczne czy nawet aerobik (WiiFit ma wbudowaną wagę i jak sama nazwa zresztą wskazuje - Fit - Fitness)

Niestety, gry oryginalne zakupimy teraz praktycznie jedynie przez allegro w formie używek - zależnie od gry jest to 5zł do nawet 200zł (b. rzadkie tytuły). Ciekawsze tytuły dalej są do kupienia nowe, ale kosztują średnio od 89 do 130zł (Super Mario Galaxy, Super Mario Galaxy 2, Super Paper Mario, Mario Party 9 etc. itd.)

Co do grafiki- Chodzi mi bardziej o fakt, że grafika jest na poziomie PlayStation 2 - Rozmazana, niewyraźna. Mnie to męczyło dlatego zakupiłem kabel Component - wyostrza obraz - i to całkiem porządnie.

Co do WiiU - Konsola używana teraz kosztuje średnio 750-800zł, w zestawie z grami kosztuje ok. 1100zł (Sam zresztą za tyle sprzedaję w zestawie z 5 grami), jest to konsola dużo świeższa w porównaniu do Wii, posiada wyjście HDMI więc podłączymy ją do telewizorów FullHD - Obraz generowany jest na poziomie PlayStation 3 (nawet ciut lepiej) i niektóre gry działają w 60FPS'ach (np. Mario Kart 8)

Gry obsługujemy przy pomocy Padletu (duży pad z wbudowanym ekranem) - ekran jest dotykowy, także gry często to wykorzystują. Największą frajdę zaś dają gry dwuosobowe - gracz który gra na padlecie gra na ekranie padletu jako jego ekran, zaś drugi gracz - ma swój ekran na telewizorze ;) Drugą fajną sprawą jest fakt, że 90% gier można przejść zarówno na ekranie TV jak i na padlecie - czyli TV nie jest konieczny do grania (Chcemy obejrzeć serial a dziecko gra? Żaden problem, klika jeden przycisk i sobie gra na spokojnie na kanapie, a my oglądamy serial ;) )

Najważniejsze zaś jest to, że gry na tą konsole są tak samo ciekawe jak na Wii, oraz fakt że jak chcemy gry ruchowe - zakupujemy WiiLoty (Wii Remote Plus- konkretniej) i gramy w gry z Wii w najlepszej możliwej jakości (ciut lepiej niż ja na kablu Component)

Ceny gier na WiiU - Nowe od 20 (tytuły wielokonsolowe) do maks 180zł (tytuły eksluzywne tylko na WiiU typu Zelda, Mario itp.)  - chyba że kolekcjonerki, ale to zawsze jest drogie, a niektóre gry nie wychodzą inaczej niż jako kolekcjonerka (Np. Project Zero które kosztuje ok. 300zł)

 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie żałowałeś klawiatury :D Nigdy nawet nie liczyłem na tak kompleksową pomoc w temacie. Teraz spokojnie mogę się porozglądać za szczegółami. Bardzo dziękuję.

 

Nie wiem jak dzieciaki, ale moją wdzięczność masz.

 

PS. Chciałem dorzucić Ci plusa, ale mam wykorzystany dzienny limit - ciekawe czemu, dzisiaj jeszcze nie wystawiałem :/ Możę jutro.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.