Skocz do zawartości
Rawka_Shrimp

Dylemat człowieka poczciwego który nie chciałby wydawać 8k zeta.

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani bracia i siostry

 

Jest dylemat a ja jestem czżłowiekiem poczciwym który mało zna się na komuterach i poniewaz posiada pracę zawodową i rodzinę dysponuje znikomą ilością czasu na szukanie i szperanie po tematach w celu kalryfikacji problemu z którym się ostatnio boryka. 

 

Natomiast przechodząc do sedna:

 

Posiadam obecenie taki oto zestaw komputerowy z przeznaczeniem głównie do relaksacji wszelakiej: gry yt muzyka etc itp itd 

 

Mój DYLEMAT polega na tym iż nie wiem czy jest sens upgrejdować obecny zestaw czy iść w nowy? Czego raczej wolałbym uniknąć ale jeśli już bym musiał to dysponowałbym kwotą 8k zł. 

A może pewne rzeczy mołbyby zostać z obecnego zestawy i mupiłbym tylko mobo proc i grafe ewentualnie ram bo zasilacz dyski i chłodzenie mogłoby chyba zostać 

 

Taki zestaw posiadam teraz: 

 

obudowa - BitFenix Phenom MATX Cube Case - Midnight Black

MOBO - Asus Z87 GRYPHON Intel Z87 (Socket 1150) DDR3 Micro ATX Motherboard


CPU - Intel Core i5-4670K 3.40GHz (Haswell) Socket LGA1150 Processor 

cpu cooler - be quiet! Dark Rock 2 Quiet CPU Cooler   

POW - 650W be quiet! 650W Modular Power Supply  
GPU - GIGABYTE WindForce GeForce GTX 770 OC 2048MB GDDR5 Graphics Card 
SSD - 128GB Samsung 840 Pro Series 2.5" SATA 6GB/s (SATA-III) Solid State Drive SSD 
RAM - 8GB (2x4GB) Corsair Vengeance Jet Black Low Profile 1600MHz CL9 DDR3 Dual/Quad 

system - Windows 8.1 64-Bit DVD upgraded to windows 10

 

Czego okczekuję od komputera to płynna maxymalna grafa na na fullhd niestety obecny zestaw nie domaga... 

Nigdy go nie podkręcałem też :(

 

Obecnie myślę o zakupie monitora wqhd 27" albo 28" i w takiej też rozdziałce chciałbym prowadzić rozgrywkę na maxymalnych ustawieniach.

 

Takie coś złożyłem na morele: 

 

http://www.morele.net/inventory/info/E3gNDw/

 

Co mam robić?

Niech ktoś mi powie czy uprejdować stary komuputer? Czy sprzedać stary, dodać kasy i kupić nowy?

 

Czekam na wasze konstruktywne odpowiedzi za które serdecznie dziękuję! 

 

 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ta 1080 powinna ładnie chodzić z 4690k. Jednocześnie dla świętego spokoju i niższych temperatur zmienił bym obudowę, ale został na midi tower. Carbide 500r, lub Obsidian 450D?

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałbym jeszcze nawet ze 2 lata na tym zestawie. 

Zmień grafe - spokojnie wystarczy gtx 1070 (tylko nie evga bo się pali), ale jak Ci nie szkoda kasy to i gtx 1080 będzie pasował, kręć proca, możesz też zmienić ram na 16 gb z wysokim megahercem 2400 i niskim cl 10.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałbym jeszcze nawet ze 2 lata na tym zestawie.

Zmień grafe - spokojnie wystarczy gtx 1070 (tylko nie evga bo się pali), ale jak Ci nie szkoda kasy to i gtx 1080 będzie pasował, kręć proca, możesz też zmienić ram na 16 gb z wysokim megahercem 2400 i niskim cl 10.

Wszyscy płaczą na tą EVGA, nie wiedząc, że problem został rozwiązany już na poziomie produkcyjnym. Dodatkowo dotyczył on znikomego % kart...

 

 

Do autora tematu: jeśli chcesz brać HDD to weź WD. Modele Black są chyba 2 TB.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...